Vietnami reis 2018 september - oktoober

Heia! :) Võtan esimest korda ette täiesti tundmatu üksi reisimise... Austraaliast Vietnami. Tahtsin uurida Teie kogemusi Vietnami- Aasiaga... Soovitusi, mida näha ja teha, mida ja palju kaasa võtta, millele tähelepanu pöörata üksi reisimisel.... turvalisuse mõttes jne. Kas vahetada sularaha kaasa enne minekut või võtta kohapeal raha välja jne? Hetkel olen kabuhirmus mõeldes, et olen naisterahvas ja üksi lähen esimest korda sellisele suurele reisile ja hüppan pea ees tundmatusse. Niiet igausgune abi ja nõu on teretulnud ja väga tänuväärt. :)Päikest ja tänud iga abi eest :) Gerli 

Väga raske vastata soovituste osas kuna Vietnam on piisavalt suur riik ning teadmata kauaks plaan minna on ei tea ka mida soovitada. Kui oled huvitatud rannast siis rannajoont Vietnamil jagub ning lisaks on ka olemas saared. Kui huvitud lohesurfist siis Mui Ne, lisaks on Vietnamis kuulus Ha Long Bay. Veel üks ilus koht on Sa Pa, kust avanevad vaated riisiterrassidele ning mägedele. Kui huvitud ekstreemisemast reisist siis soeta Ho Chi Minhist või Hanoist endale motikas ning sõida siis vastavalt Hanoisse või Ho Chi Minhi, seiklus garanteeritud. Siselennud on Vietnamis väga odavad seega saab kõikide suuremate linnade vahel ka lennata. Olles tavapäraselt tähelepanelik on Vietnam ja ka teised riigid Kagu-Aasias turvalised ka üksi reisivale naisterahvale.  Ning kui ööbid hostelites, siis tutvud oma reisi jooksul kindlasti teiste üksi reisivate backpackeritega ning suure tõenäosusega nii mõnegagi plaanid kattuvad või siis ristuvad teie teed kuskil teistes linnades. Raha osas olen kahel korral käies mõlematpidi teinud. Esimesel korral vahetasin dollareid dongideks ning teisel võtsin automaadist. Eks see on selline riskitunnetuse asi kas soovid kanda kaasas suuremas koguses sularaha või võtad automaadist ja maksad (üsna pisikest) teenustasu iga väljavõtmise korral. Majanduslikumalt on kasulikum võtta kaasa välisvaluutat ja vahetada kohapeal. Samas on siis olemas risk et sellega võib miskit juhtuda. Igatahes ei tasu üle pabistada, Vietnam on turvaline, soodne ning seal on avastamist küll ja veel.

0
0

Ma seda Aasiat nii karmiks kandiks ei peaks. Inimesed on nagu inimesed ikka, inglise keelt väga ei räägi, aga selle taha pole veel ükski asi jäänud. Näiteks võtan vahest paar õlut tänavaäärses pereputkas, kus inglise keeles teatakse heal juhul  vaid thank you. Nagu ei tunne, et väga suhtlemata jääb.Naisterahvana on mõnes mõttes isegi parem reisida, sest inimesed on rohkem abivalmis. Igasugu töllakaid leidub muidugi alati ja igal pool, aga kui rääkida Kagu-Aasiast, siis turvalisuse üle väga ei muretseks. Nagu ikka, ära igal pool pimedas töllerda ja säilita terve mõistus. Põhiline on välja näidata, et tead, mida teed. Kagu-Aasias võib muide avastada, et naised  (vanim naissoost pereliige) on perekonna pead ja otsustavad, kuidas asjad käivad ja mingit vastuvaidlemise võimalust lihtsalt pole.

1
0

Hei,käisin 2 aastat tagasi, võin Sulle meilile pikemalt kribada :)Tervitades Sirts :)

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased