vihmaolud juulis Kagu-Aasias

Tahaksin minna umbes juulikuus mõneks nädalaks 1-2 Kagu-Aasia riiki (valikus Birma, Laos, Kambodzha, Tai, Vietnam, ka Indoneesia). Stiiliks seljakotireis, eesmärgiks ringi liikuda ning näha elu-olu, arhitektuuri, loodust.

Sel ajal on seal teatavasti vihmaperiood. Palun kogemusi, mida need vihmad praktikas tähendavad ning kas ja kus kannataks siiski reisida. Kas on piirkondi, mis on teistest kuivemad? Kas sajab iga päev, teatud kellaaegadel, mitu päeva järjest jne? Kas on väga palav?

Normaalsel aastal peaks mussoon juuli alguses otsa saama.Võibolla sajab pool tundi päevas.Mis ta allpool Indoneesias teeb,pole kogemust.Palav on enne vihma kevadel.

Vastupidiselt, Indoneesias loetakse vihmaperioodiks nov/dets - märts. Samas veeb-märts viibides Indoneesias erinevatel saartel vihm väga ei häirinud. Üle päeva tunnike sadas ning kõik - peamine reegel, sisemaal ja mägedes sademete tõenäosus kordistus. Väiksematel saartel pilvi ei kohanud.

Kambodžas on vihmaperioodil kindlasti päris raske reisida, asfalti seal maanteedel eriti ei eksisteeri ning igaüks võib endale ette kujutada mida vihm mullast teedega teeb. See aasta olevat seal niigi eriti külm ja vihmane olnud, ei oskagi öelda milline siis see vihmaperiood olla veel võib. Kindlasti on vihmaperioodi ajal maad mööda Kambodžast Taisse minek peaaegu võimatu või vähemalt vägagi ebameeldiv.