Viisa Koh Samuilt?

Saabume Bangkoki kell 11 hommikul ja soovime kohe edasi Samuile lennata Bangkok Airways'iga. Kas me peame tingimata saama viisa Bangkoki lennujaamast või saame ilma viisat lennata kuni Samuini ja seal viisa hankida?

Kui peame viisa saama BKK-s, siis kas 2h on piisav vahe saabumise ja Koh Samui väljumise vahel?

Kohalike ja rahvusvaheliste lendude terminalid on erinevad, seega viisa tegemisest ei pääse. Jada on siis selline: maandumine - viisa - passikontroll - pagas - check in - siselendude terminal. Juhul, kui viisat on vaja, siis 2h lendude vahel läheb üsna kriitiliseks. Viisajärjekord on täiesti ennustamatu - võid saada 2 minutiga, aga võid vabalt ka pool tunnikest (või rohkemgi) oodata. Suvarnabhuri on ka päris suur lennujaam, ei saa arugi, kuidas aeg astudes lendab. Ka passikontroll võtab nii 15-20 minutit aega. Kohalike lendude terminal on siiski üsna väike võrreldes rahvusvahelise osaga. Bangkok Airways on muidu hea valik, isegi vaatamata valikuvõimaluste puudumisele ;) Aga kaaluge ka Air Asiat (BKK - Surat Thani) + praam.

2 h on ikka väga riski business, ise kindlasti ei riskiks. Viisa tegemise aeg kohapeal selline määramatu ja õnne värk. Bangkok Airways`i piletid ei ole just ka kõige odavamad, et raisku lasta minna. Endal sama plaan, otse edasi lennata aga air asia või nok airiga ja läbi Surat Thani ja siis praamiga Koh Samuile. Viisa plaanis siin eelnevalt ära teha. Üle 14 päevast viisat ei saagi kohapealt nagu aru sain.

tegelt ei saa viisat ikkagi 2 minutiga- isegi eeldusel et saba eriti pole läheb pool tundi ikka ära. Sel juhul jõuad. Kui on saba siis on kriitiline- soovitan Helsingis viisa ära teha.

Et viisa piirilt saada, tuleb omada tagasisoidupiletit. Minul seda polnud ja oi, kus tuli sekeldusi, et riiki sisse paaseda. Aga Eestist lennates on need toenaoliselt koigil olemas. Ma laksin Hiinast.

2h lendude vaheline aeg ei sisendaks mulle mingit kindlust. Piiril pole viisataotluspunktis jarjekorda ainult oosel kell 3, muul ajal, alates hommikul kella 5st hakkab inimesi kogunema juba vaga palju.

Mitte et kedagi taolisele loteriile julgustaks, aga võin kinnitada, et viisa võib tõepoolest 2 minutiga kätte saada juhul, kui järjekorda pole ja ametnikel parasjagu hea tuju. Tavaliselt tuleb seista kahes sabas, aga kuna inimesi hetkel polnud, siis otsustas lauatagune ametnik ise putkast viisatempli passi organiseerida.