Vilniuse lennuvälja kaugus? hetke aktiviteet Vilniuses?

lugesin, et bussid jms väljuvad. aga jõuab sealt keskusesse jala ka? ja üldse mida võiks Vilniuses ettevõtta :)

terv que

Tere, Vilniuse lennujaamast jalgsi kesklinna on natuke pikk maa. Võta takso. Sõit umbes 20 min ja hind c 25 LTL. Kui pikka aega soovid Vilniuses veeta?

Kui sa mõtled lendude vahepeal linnas ära käia, siis varu aega, eriti tipptundidel. Minu tagasihoidlikul hinnangul seal kesklinnas erilisi vaatamisväärsusi ka pole. Parem vaata seda ülikoledat lennujaama väljastpoolt või mine metsa jalutama.

vilniuse vanalinnas on väga palju vaadata, kui oled kultuurist huvitatud. kuna tegemist katoliikliku maaga, on seal väga palju kirikuid. kindlasti tasub külastada gediminase torni. ja kui oled ajaloost huvitatud, soovitakisn külastada kgb muuseumit.

Info Vilniuse lennujaama transpordiühendustest on siin: http://www.vilnius-tourism.lt/index.php/en/38662/. Ühendus kesklinnaga on päris tihe - lisaks bussile nr 1 (sõiduplaan: http://www.marsrutai.lt/vilnius/?a=p.frameset&direction_id=16259&stop_id=733&t=xhtml&l=ee) lähevad ca 5-10 minutilise vahega marsruuttaksod kesklinna. Transpordikaart on siin: http://www.vilniustransport.lt/images/mrweb_1.gif. Kui on soov sisseoste teha, siis nr 1 buss ning marsruuttaksod 20 ja 23 viivad ka suure kaubakeskuse Akropolis juurde (Seskine peatus). Bussipilet on ca 5 krooni ja marsruuttaksol ca 10. Igaks juhuks tasub arvestada, et tipptunnid kipuvad ummikuterohked olema. Üsna hea lühikese ülevaate Vilniuse vaatamisväärsustest ja soovitatavatest söögikohtadest võib leida siit: http://www.inyourpocket.com/data/download/vilnius-instant-guide.pdf ja pikema siit: http://www.inyourpocket.com/data/download/vilnius-IYP-86.pdf

nii.. ei jõudnud enne reisu enam siia postitada :)

lennujaamast läksime nr2 bussi peale, pilet maksis 1.40 jala oleks see maa olnud ilmselt liiga pikk, 6-7km ja vahepeal puudusid kõnniteed

kesklinna liikus 30-40 minutit.

Viibisime Leedus 4 päeva, linnapeal olev aeg kulus peamiselt kirikutes käimise peale, neid oli tõesti väga palju.. Käisime veel Akropolises, sinna sai kesklinnast bussidega 53 ja 62 (eraldi buss, maksis 1.10) ja Vichy veekeskuses.

aitäh kõigile, kes vastasid :)

Kuidas on parim liikuda bussijaama (Simpelexpress) ja lennujaama vahel? Jalutada mõnisada meetrit ja minna bussiga 1. Väidetavalt saab ka rongiga kohe bussijaama juurest, aga rongide graafikut ei leia. Kas peatub ka mõni marsakas, mis lennujaama viib?

Aega on ca 2h, seega kiiret ei ole.

Tere,

Rongide sõidugraafikut saab vaadata Leedu Raudtee koduleheküljelt www.litrail.lt, sisestades algpeatuseks "Vilnius" ja lõpp peatuseks "Oro uostas". Piletihinnaks 2,50LT ja reis kestab 7 minutit.

Ühesõnaga kõige lihtsam ja mugavam variant.

Klikin täiesti automaatselt eelmise lingi peale ja mõtlen, miks ei avane. Siis tabasin ära, et vaevalt see Leedu raudteefirma kodukas .ee-lõpuline on :)

Mia on tähelepanelik ja vana mees vabandab oma vea pärast, parandasin selle ära.

Tänane tähelepanu juhtimast!