Visa krediitkaardi asendus

Swedbank sulgeb viimaks Visa kaardid ja asendab Mastercardidega (seda on küll korduvalt varemgi teha ähvardatud). Piiramatu Priority Pass asendatakse iga-külastus-maksab LoungeKeyga.

Kuna üks krediitkaardi tunnustega MasterCard on niigi, siis uuriksin, kas praegusel pangandusmaastikul on Eestis selliste tunnustega krediitkaarti:

1. Visa Platinum/Gold

2. piiramatu juurdepääsuga Priority Pass normaalse hinnaga (maksimum on siis Priority Passi kodulehel ca 370 euri aastas)

3. reisikindlustus, mis vastaks vähemalt Swedbanki tasemele (millele pole ju väga midagi ette heita) ja on igaks juhuks 24/7 võimekusega (kahtlen, kas pisipankadel on).

Lihtsamatest variantidest näiteks SEB näib pakkuvat taolist Platinumi, ent samuti MasterCardi oma, mitte Visa.

LHV näib pakkuvat taolist Visa Platinumi, aga ainult privaatpanganduse klientidele (varade maht 10 000 eurot pangas)? Lisaks tekib küsimus reisikindlustuse kohta, sest väga ei meenu, et sarnastes teemades keegi oleks väga LHV krediitkaardiga kaasnevat kindlustust lahanud.

Ja kas on veel mõni pank Eesti turule jäänud või on kõik juba enam-vähem jalga lasknud?

LHVkuldkaardiga kaardiga kaasneb IF reisikindlustus,tõenäoliselt on platinumiga sama.

Aga üks null jäi sul märkamata,varade maht peab olema 100 000 :-(

Selle uue paketiga on küll 20 lounge külastust tasuta (ehk hinnaga 8 €/kord, sest lisapakett on 160 euri). Ma just tahtsin tegelikult sama teema kohta uurida, mul endal on hetkel see visa platium ja unlimited lounge access aastas (mitte et sellest hetkel palju kasu oleks) aga mõtlen, kas LoungeKey on kuidagi parem kui Prioritypass? Mulle nagu priortypassi puhul meeldiski, et käi palju tahad, iga kord Tallinna lennujaamas 5 minutit, siis Frankfurdis ühte ja kui seal ei meeldi teise. See 20 külastust hinnas tundub nagu piirav kuidagi olevat, hakka mõtlema millal veel lähed ja millal mitte :)

Muidugi uue kaardil on tore see tasuta sularaha väljavõtt üle maailma, ilma konverteerimistasuta ja lisaks tasuta wifid (viimast pole väga uurinud).

Ah lausa 100 000 LHV-s? Eriti eksklusiivne klubi siis, Swedis selliseid Platinumi kliente on ilmselt tuhandeid.

Priority Passil ja Lounge Keyl näib olevat sama omanik (umbes nagu Booking ja Agoda), aga Lounge Key on selline odavam variant, maailmas liitunud lounge on mõnesaja võrra vähem ja rohkem piiranguid kui Priority Passil (mõnele poole ei lasta sisse tipptunnil vms).
Kas ka reaalselt erinevust on märgata loungede valikus, ei oska öelda. Mul neid accesse tuleb aastas 50-100 vahel ilmselt, see 8-eurone "tasuta" valik ammendub kiiresti.

mul on praegu SEB Visa credit gold

aga sellele pean 3 punkti juurde ostama iga aasta

punkt 2 -te ei ole uurinud

Muud suurt lisada ei ole, aga ka PriorityPass on mõnes kohas tipptunnil uksetaha jätnud. Hetkel samuti Swedi platinumi lisana piiramatu külastuste arv võetud. Ise Improved kasutuseni ei küüni, aga ikka on mugav mitmete ümberistumiste juures korraks loungest läbi astuda, mõtlemata, et see kohe lisakulusid genereerima hakkab.

Praegu SEB-i vaadates nad jonnakalt pakuvad Gold ja Platinum kaarte Mastercardi logoga ja nimega. Mingi naljakas virtuaalkaart on Visa logoga.

https://www.seb.ee/igapaevapangandus/krediitkaardid

Kas Visa siiski antakse, kui väga nõuda? Swedbank on ka üritanud Visast aeg-ajalt vabaneda, aga kui klient on jonninud, siis on ikkagi saanud pikendada seda.

Mina sain vist 3 aastat tagasi SEB`st Visa (tavalise, mitte Gold etc), nüüd see aegub ja asendati Mastercardiga.

ui mäletan siis, et  seda Visa pindi ise nõudma , muidu automaatselt teevad uue  masteri,  aga see oli aastaid tagasi

mul on muidugi Visa gold debet , millel on krediit kaardi parameetrid

50-100 lennuga peaks juba saama staatuse, mis lounge külastamist lubab.

Kas maestrot ja masterit saab sama kaardi peale teha?

Seekord väga lootust ei anta Visa osas, öeldakse viisakalt, et kui uue Mastercardi saamine ei sobi, siis on õigus kaardist kas või kohe loobuda.

Muidugi huvitav, kas tegelikult hoopis Visa väljub Eesti rahapesuturult ja lõpetab kõigi kohalike pankadega koostöö

või siis ikka pangad ise kollektiivselt hülgavad Visa, sest Mastercard on odavam.

(PS 50-100 pole tingimata lendude arv, ühel edasi-tagasi lennul võib koguneda 4 lounge-külastust, pikemal ümberistumisel lüüakse samas lounges kaart 2-3 korda järjest läbi, sest viibida võib kuni 3 tundi, Aasia pisikestes odavlennujaamades on tihti tuhat inimest sajal ruutmeetril ja istekohti pole, aga samas on rahu oaasina selline inimtühi lounge, kus saab pool tundigi istuda ja telefoni laadida, nii et keegi ei ela seljas jne)

improved: virtuaalkaart on jah SEB-l veel VISA, just täna kasutasin veebipoest ostmiseks.

Samas SEB on selle hinna päris kirveks tõstnud, 2 EUR kaardi pealt?!

Röövimine!

Kunagi varem oli 1 EUR, siis 0,20 EUR, siis 1 EUR.

Pakun, et Mastercard on odavam, kuigi Swed jätkuvalt pakub nende Visa Platinumi mulle? Mul on nende Mastercard Gold, huivitav mis juhtuks kui telliks praegu neilt Visa Platinumi? Mul on Visa ühe teise riigi pangast, kuna Eestis polnud pankadel soovi ka 5-6 aastat tagasi seda väljastada. See Platinum tekkis neile ju alles paar aastat tagasi.

Sularaha väljavôtt ja konv. tasu ärajäämine  Mastercardiga on tore aga miinuseid on siiski minu jaoks rohkem vs. Visa Platinum.

Pole kokku lugenud, mitu PP ootesaali aastas olen kasutanud, kuna mônedki aastad olen külastanud rohkem loungesid  Finnairi / Oneworldi staatusega. Aga teiste aliansside, suvaliste lennufirmade ja odavlendude puhul on  PP-l kasutust küll.          

Lisaks Mastercardiga lounge’ide külastamise “allakäigule,”, ei märganud mina ka enam rendiauto kaskokindlustust selles Swedi Mastercardi uues paketis. Mulle on seni Visa Platinumi juures meeldinud, et (küll 250 eur omavastutusega) ei pea ma mingeid erilisi kindlustusi autodele vôtma. Kui see 250 eur OV-ga juhtum ka millalgi tuleb, siis on kindlustuste pealt seni juba kuhjaga kokku hoitud.

Mul on siiski Visa Platinum olnud pikalt, kümmekond aastat või kauem. Olen suutnud seni üle elada kõik MasterCardistamised (kuigi vist lausa kahel korral on tulnud natuke jonnida Visa peale jäämiseks) ja Swedbanki kunagise paariaastase American Expressi ahvivaimustuse. 

Ma nats kahtlen, kas Visat saab enam taotleda, aga Isaac võib ju proovida :)

Mul  justkui meenuks, et seda VISA Platinumi hakkasid nad pakkuma jälle alles peale seda kui American Express ära kadus ja selle asenduseks, aga võin ka eksida.

@isaac - Visa Platinum on turul juba ammu. See tänane "uus Visa Platinum" on suvest 2016 aga see tähendas vaid uuenenud tingimusi. Enne seda oli natuke teiste tingimustega Platinum. Ehk enam kui "paar aastat" on asi vana. 
2016 oli jah Amexi kadu millega seoses teatasid et "platinum uuendatakse"

To improved: ei ole mul mõtet proovida, need pakkumised olid ikka enne 22. juulit kui pank kirjad laiali saatis. Veab neil, kel praegune kaart enne oktoobrit lõpeb,

To tom1967: rendika kindlustus jätkub mastercardil samadel tingimustel, 250€ omavastutusega.

Kust on see info et asendatakse per külastus maksmisega ning MC? Ei ole ju Swedbank kodulehel sellist infot.