Washington - 2014 Juuli

Tere. Plaan siis selline, et minna järgmine suvi kuuks ajaks Washnigtoni. Saaksin esimest korda elus kokku interneti tuttavatega keda kaks aastat juba tean ja kellega väga hästi läbi saan. Samas tahan ka, et reis oleks turisimireis kuna pole kunagi väljaspool euroopat käinud. Tean, et sinnani on veel kõvasti aega aga tahaksin reisi varakult ära planeerida, et kõik läheks nii nagu plaanitult. Siinkohas tekib mul hunnik küsimusi. Kui palju selline reis maksma läheks umbes? Lennupiletid, hotellid, söök ja muidugi muud ootamatud ninni-nänni ostud. Loomulikult lisanduks veel reisikindlustus ja muu vajalik kraam. Isiklikult pole varem üksinda väljaspool Eestit liikunud ja ka koos grupiga pole kaugel käinud. Riigid kus ma varem käinud olen on: Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Poola, Tšehhi, Saksamaa. Kõik soovitused ja nõuanded on teretulnud. Kui teate kohti kus ma tingimata ära peaks käima Washintonis siis andke aga teada. Hotelle võiksite ka soovitada. ( Ma tean üksinda reisimine võib ohtik olla aga plaan on siiski see reis ette võtta.)

Kuu on nii pikk, et piisav suurema ringireisi tegemiseks. Alusta:

  1. Pane paika eelarve, kui palju on sul võimalik kulutada.
  2. Siis hakka otsima (pidevalt jälgima) taskukohaseid või sobivad lennupilteid.
  3. Koosta reisimarsuut ja orienteeruv ajakava.
  4. Selgita välja huvipakkuvad vaatamisväärsused.
  5. Hotellid muretse kõige viimasena.
1
0

USAs ei ole küll midagi ohtlikku. Pigem on üksinda reisimise kõige karmim osa see, et hirmus kalliks läheb. Kas sul on juhiload? Ilma autota oled sa Ameerikas nagu invaliid, seega autorendikulu tuleb ka kindlasti sisse arvestada. Mõistlik on siin teisi Ameerika teemasid lugeda ja jälgida lennupiletite soodukaid. Nii palju ette kindlasti midagi väga soodsat ei leia + suvine aeg on lendamise tippaeg. Washington asub niivõrd mõnusa koha peal, et kuuga jõuad sa käia otsapidi Kanadas, kui ka chillida New Yorkis jne. Võta Naabrimehe etteantud plaan endale põhiplaaniks ja hakka selle järgi tasapisi tegutsema. Hotelli võid endale bronnida esimeseks paariks ööks, kuid mitte terveks perioodiks (usu mind, et alles kohapeal hakkad sa lõplikult mõistma, mis on lahe ja kuhu sa tahaksid minna). Ja lisaks ära karda suhelda oma kohapealsete tuttavatega sel teemal, et kuhu nemad soovitaksid sul minna.

1
0

USA põhioht on see, et keegi võtab nõuks oma poolautomaatset ründerelva sinu peal katsetada, kas ikka funkab, nagu vaja.

3
2

Tänud vastamast. Eks ma hakkan siis vaikselt võimalikke sihtkohti planeerima. B-kat. load on mul selleks ajaks ilusti käes. Sellega seoses tekkis küsimus. Kas ma võin Ameerikas autot juhtida Eesti lubadega ilma midagi muretsemata?

0
0

Kindluse mõttes võiks ka rahvusvahelised load ARKist võtta. Praktikas arvatavasti saab ka ilma hakkama, kuid ei või iial teada. Kui vanus alla 25 aasta, tuleks auto rentimisel uurida, et kes, kas ja millistel tingimustel täpselt nõus rentima on.

Muu märkus. "Washington" on suht mitmetähenduslik USAs - on nii sellenimeline pealinn idarannikul kui sellenimeline osariik läänerannikul. Reisisihtkohaks sobivad mõlemad.

0
0

Minu maikuu kogemus Washingtoni osariigist on, et tunti küll suurt huvi, millal ma tagasi sõidan ja mis on minu esimese peatuspaiga aadress, aga kui rendiauto käes, siis ei tundnud keegi huvi kelle autoga me sõidame ja kas üldse lubasid on, isegi Kanadasse sisenemisel ja hiljem USA-sse tagasi sõitmisel.

1
0

Minul on samuti plaan minna 2014 a suvi USA avastama(täpsemalt põhjapoolt siis) ka üksinda. Washington, New York must see, kindlasti tahan näha, avastada just neid. Kas reisikaaslast ei soovi? Koos oleks ju lihtsam, lõbusam :) Mõtlesin ise ka siia teema teha, aga kuna üle aasta aega siis mõtlesin veel oodata. Aga väga fun oleks leida reisikaaslane kuna minu pere, sõbrad pole reisist huvitatud. Anna teada siis saaksime pikemalt edasi rääkida :)

0
0

Mina leian, et rahvusvahelised load on mõttetu rahakulu. Maksavad üle 25 euri, kuid mul pole kolmel korral USA-s käies neid veel kordagi küsitud. Ja vahepeal küll Florida tekitas paanikat, et ilma ei saa, aga see nõue kadus sama kiiresti, kui see tekkis...

1
0

Mul selline küsimus.Miks juulis? Minu tuttav, kes elab Washington DC-s, tuleb sealt sel ajal ära, kuna ütleb et on siis on seal palav ja niiske. Minna käisin märtsis- aprillis ja olin väga rahul. Ilmad olid ilusad ja öeldakse, et kirsside õitsemise ajal on Washington kõige ilusam.

0
0

Kevadel olen kooliga liiga hõivatud ja juuni algul on sama asi sellepärast valisingi juuli. Reisikaaslase kohapealt ei oska öelda kui huvitav ma ise reisikaaslasena oleks. Washingtoni all pean silmas Washingtoni osariiki ja Seattle-i ümbrust.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased