Wifi Shanghais e. kas võtta läpakas kaasa?

Tere,

Kas kellegi on kogemusi kuidas Shanghais lood wifi-ga ja kas tasuline või ei? Kas on loota et hotellides pääseb võrku? Tekkis küsimus kas võtta arvuti kaasa või ei. hea oleks kui oleks kaasas (kodusetega ühendust pidada jne.) kuid niisama lisaraskust ka ei viitsiks vedada. Kas on lootust leida internetikohvikuid vsm. kus saaks ingliskeelega hakkama?

Ps. vabandan, kui see teema on arutlusel olnud, mul ei õnnestunud leida.

Ette tänades, Karmo

Ma pole kunagi Shanghais käinud ega tea, kuidas seal wifiga on. Käisin mais-juunis Pekingis, Xianis, Luoyangis ja Qufus ning oletan nende põhjal, et Shanghai kui üks Hiina arenenumaid linnu peaks neist veelgi internetiseeritum olema. Eeltoodud nelja linna hostelides oli tasuta wifi. Tõsi, keskmisest viletsama kiirusega ja ainult vastuvõtulaua lähedal, aga oli. Kui Qufus wifi millegipärast ei töötanud, lubati mul lahkesti üldkasutatava arvuti juhtmeots oma läpaka taha pista. Läpakast laadisin pilte internetti ja pidasin veebipäevikut. Tasus kaasa võtta küll, pealegi kaalus ta mul ca 1,5 kg. Öömajasid otsides märkasin, et kallimates hotellides võib wifi tasuline olla. Internetikohvikuid ei otsinud, aga ju neid seal oli. Hiina on üsnagi internetiseeritud. Inglise keelega on väljaspool suurlinnu kehvasti. Ostke Berlitzi eesti-hiina keele vestmik, neil on praegu soodushinnad.

0
0

Ise samamoodi Shanghais pole olnud, kuid viibisin kokku 5-s Põhja- ja Lõuna-Hiina linnas ja igal pool kasutasin internetikohvikuid. Piisab kui sõnastikust näitad näpuga internetikohvikut tähistavat märki ja kohalikud kohe juhatavad (enamasti samas nurga taga) või vaatad ise kus näed ruudu-sees-x-täht märki majaseinal (see tähistabki internetikohvikut). Nii nagu mujal, ei oska ka kohvikus keegi inglise keelt, kuid see polnud mingi takistus. Annad raha, nad laevad selle sulle kaardi peale, kaardi paned arvutisse ja siis hakkab aeg tiksuma. Lahkumisel viid kaardi tagasi letti. Kui varem lahkuda, makstakse kasutamata jäänud raha tagasi. Saalis on enamasti töötaja, kes ringi käib ja kohe abistama tuleb kui hiina keelse operatsioonisüsteemiga hätta peaksid jääma. Sõltuvalt linnast oli tund netikasutust 1-5 CNY. Internetikohvikud on neil noorte seas hästi populaarsed ja igas kohvikus on alati vähemalt sada arvutit. Samas ühes linnas oli suisa hotellitoas lauaarvuti interneti kasutamiseks olemas. Teises linnas oli hotellitoas seina peal võrgupistik.

0
0

Olin Šanghais kaks aastat tagasi 11 päeva. Wifi kohta ei tea, aga hotellitoas oli võrgujuhe olemas ja internet tasuta, kuigi majutus oli minu arust odav, umbes 300 EEK ööpäev. Kiirus oli esimesel päeval OK, järgmistel päevadel piisavalt aeglane, et selle üle paar korda vastuvõtulauas kurtmas käia, millest asi ei paranenud. Nii palju veel, et oma hot.ee postkastile ligi ei saanud. Ju on sõna hot Hiinas kahtlaselt pornolik.

0
0

Aru ma ei saa, miks vedada vabatahtlikult mitmekilost läpakat nagu pommi igale poole kaasa ja sterssata, et seda ära ei varastataks. Puhkuse ajal tahaks ju ometi natuke rahu saada. Internetipunktid on igal pool maailmas olemas. Kui kaks päeva mitte oma meile tshekata, ei juhtu sinuga mitte midagi katastroofilist.

0
0

12 points.

0
0

Reegel on selline, et kui kuskil riigis on juba wifit olemas siis on ka netikohvikuid piisavalt.

0
0

Hiina suurlinnade võlusõna läpaka või iPhone'i omanikele on Sturbucs - see on üks väga väheseid avalikke tasuta wifi punkte. Shanghai pole siin mingi erand.

0
0

Heips,

Shanghais on tasuta wifiga kehvad lood. Ise olen hetkel Jin Jiang Toweris ja siin on wifi päris kallis. Kuigi kodulehel oli kirjas, et free wifi. Odavam on juhtmega nett- 120 kohaliku raha on 24h ja arvutatakse minuti täpsusega, mitte ajaliselt.

terv, udusilm

0
0

Tihti on hotellides netiga nii, et tund juhtmega netti toas maksab mingi 20 RMB, kuid päev on 60 RMB. Väga mõistlik poliitika.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased