Working holiday Kanadas

Tervist!

Juba mõnda aega tagasi oli uudis, et nüüd saab ka Kanadasse samasugust working holiday viisat nagu saab Austraaliasse. On kellegil juba ka olnud kogemusi sellega, kuidas see kõik toimib ja näiteks mis variandid on praegu Kanadas hooajalise töö leidmisega nagu Austraalias farmid jne. Kuidas üldse on seal nn backpackimine korraldatud, kas on samamoodi hostelle jms infot olemas kohapeal? Kus piirkondades asuvad suuremad farmid ja muud tööstused, kus tugevat eesti mehe jõudu vaja minna võib?

google andis esimese tulemusena sellise lingi http://www.visabureau.com/canada/working-holiday.aspx Sealt paistab nagu Eestit ei oleks nimekirjas

Hmm nüüd ise täpsemalt uurima hakates ka ei hakanud väga täpselt enam silma see. Ainuke kindlam artikkel mille leidsin on see - http://www.epl.ee/artikkel/484808 aga siin ütleb, et leping jõustub alles millalgi selle aasta alguses. Kui tõesti nii on, siis palun vabandust - lihtsalt on jäänud kuskilt kõrva ja silme ette nagu oleks juba selline diil kahe riigi vahel sõlmitud ja kõik teed avatud.

Mul ei õnnestu lisa infot selle kohta leida. Vaadanud mitmeid lehekülgi. Tean, et Tsehhiga jõustus see sellest nädalast. Mis, aga konkreetselt Eestiga seotud. Paistab, et Eesti noorte huvi Kanadas trippimise vastu lahja. ise olen küll 100% peale Austraaliat just Kanadasse minemas..

Just ka sama värk, et pärast Austraaliat tahaks Kanadasse. Saatkonnast tuli selline vastus: "14. detsembril 2009 sõlmisid Kanada ja Eesti Vabariik Noortevahetuse kokkuleppe, lepingu peab nüüd ratifitseerima Riigikogu ja loodetavasti jõustub see leping veel selle aasta jooksul."

Kas eesti kodanikul on mingit muud võimalust Kanadas reisida ja töötada?

Töötada küll pole võimalik. Väga viis oleks peale Aussi Kanada minna. Millal sul on plaanis minna, kui see seadus jõustub. Kuna ise lähen alles Austraalia 2 kordselt tagasi mais siis minek jääb vist järgmisse aastasse.

Kas keegi teab midagi viisa jõustumise ajast vms? . . . Lause algab suure algustähega! Trip.ee

Tere tulemast Kanadasse noored!

Ise olen ammu juba seda uudist oodanud ja ei suudagi otsustada, kas minek Kanadasse või Austraaliasse järgmisena.

http://www.postimees.ee/?id=294418

Oleksin väga huvitatud see sügis umbes aastaks Kanadasse minekust ja seal töötada ning maaga tutvuda. Kas kellelgi on veel sarnane huvi? Sooviks keegi kampa lüüa? Huvilised kirjutage mulle kadi_riin@hotmail.com ! :)

Tere, Kadi-Riin

Kirjutasin sle meili peale;)

Tere.

Kogemused antud viisaga elamisest?

Kas kellegil on plaanis minna Kanada Working Holiday viisaga lähiajal?

Kas keegi otsib seltsilist, et koos Kanada ette võtta.

Kas keegi on juba antud viisaga kohal ning oskab juba töö- ja eluolude kohta ühtteist õelda?

Tervitades, Mart

Tere, Mart!

Ilmselt keegi pole veel läinud, kuna protsess võtab ligi 2 kuud aega, enne kui vastuse kätte saad. Kuna see on uus asi Eestis, siis nad üritavad seda võimalikult põhjalikult teha, et taoline leping toimiks ka edaspidi. Julgen arvata, et esimesed minejad on alles jaanuaris 2011.

Viisa tegemine võttis aega pisut vähem kui kuu:) Hea uudis on see, et Eesti passiomanikele pole tervisekontroll enam vajalik:)

Tere hrk!

Tahaks uurida sellist asja, et kas viisa tegemisel on oluline tegelikult ainult see, et oleksin alla 35 aastat vana ja omaksin vähemalt keskharidust? Mul ülikool mõned aastad tagasi juba lõpetatud ja nüüd on hakanud idanema mõte Kanadasse mõneks ajaks minna. Tänud ette!

Selline küsimus ongi, kas keegi on juba WH-ga Kanadasse kohale läinud. Kas piiril pinniti? Kuidas SID ja pangakonto vormistamine möödus? Kuidas töö leidmine edenenud on? Millised on palgaperspektiivid, üle 10 CAD tunnis lihttöid (müüja, ehitusel, tootmises) leidub? Milline piirkond oleks töö leidmise seisukohalt parim - Toronto, Vancouver, Calgary või mõni muu?

Mul võttis viisasaamine aega taotluse esitamisest kuni kättesaamiseni 11 päeva:) . . . !

Siili! Tegelikult on 35 a kaasa arvatud. Hariduse kohta ei oskagi kohe öelda kas kõrgharidus on kohustuslik või mitte. Kui ülikool ühel pool siis ei peaks ju üldse küsimust olema:) . . .

Endal oleks ka plaan millalgi minna nii pea kui võimalik (politsei tõend ootab tulemist veel). Tahaks Vancouverisse. Kas keegi oskab rääkida juba mis võimalused seal on ja kas näiteks suusamägedele saab tööle ja kas see tasub ennast ära? Või mingid teadjamad mehed/naised võiks siia igast kasulikke linke riputada selle kohta :)

Veel tahaks teada kuidas oleks kõige odavam Vancouverisse saada, igast nendel lennupiletite kalukulaatorid hakkavad alates 17000.- üheotsa pileti eest ja seda on natuke palju mu meelest :/

Ja see asi ka, et kas keegi kontrollib selle 2500 CAD olemasolu pärast seda ka kui see kontojäägi tõend on saatkonnale saadetud? Mingi raha võtan ikka kaasa, aga ei tea kas päris 30 000.- eeki kokku saan :)

Lund! . . . Trip.ee-s algab lause suure algustähega!