Yllas suusakeskus

Tervist selline küsimuse et ei suuda otsustada kas minna sõpradega soome yllas suusakeskusesse või mitte, äkki on inimesi kes seal käinud on ja jagab väheke rohkem infot selle kohta (kuidas seal mägi on, majutus, after ski jne). Endal kogemus Tahkoga olemas 2 korda käinud ja seal igati rahule jäänud.

Igal juhul tänud ette ;)

Kunagi sai käidud. Erilist afterski-d seal ei tuvastanud. Yllasel on mäel kummagi külje peal suusakeskus. Autoga ühest teise sõitmine ei ole just lühike tee kuna tee läheb suure ringiga ja meil külmas näiteks diisel ära sel sõidul... vast mõnikümmend kilti oli. Aga muidu kena koht, idapoolsem mägi oli toredam. Levile pole ka palju maad kui huvi sinna hiilima minna. Majutuse võtsime odava, metsa sees miski maja, lähim naaber kilomeetreid eemal. Rebane sõi käest juustu jne.... Mäe juures on majakesi ka päris palju aga eks nende eest küsitakse rohkem. Niiet leiab igale rahakotile midagi. Soovitan minna küll.

0
0

Ylläs on veidi teisest klassist kui Tahko :-) Ylläs on Soome suuremaid suusakeskusi, kus slaalomradu on yle 60ne. Pikim yle 3 kilomeetri. Ilus koht. Ma ise piirdusin Ylläksel tavaliste suusaradadega. Need on eri raskusastmes ja hästi märgistatud (yle 300 km). Siin sulle link, kust näed millise mäega on tegemist: http://www.panoraama.com/yllas/index.phtml http://www.akaslompolo.net/paamenu.htm Ylläkse majutusest: http://www.yllaksenmatkailu.fi/akaslompolo/akaslompolo.html

0
0

Küsimus saigi sellepärast esitatud et kas Yllas Soomes või ise asju ajada. Are või Trysil?

0
0

Järjestaksin paremuse järjekorras: Trysil Are Yllas

Ja Yllasele eelistaksin Soome keskustest Levi.

0
0

Kes Alpides käinud ei see enam Trysilit, Aret ega Yllast taha :)

0
0

Tänasel päeval võiks vabalt märtsis soomes suusatada, saad ka jume peale ja lumi on ka parem(tänu öökülmadele), kui hästi veab, võib saada paarikraadise pakase koos pehme lumega. Kui oma autoga minna, siis ei tule ka sõit nii kallis. No ja kui vaadata neid euro suurusi, siis ikkagi tekivad mingite kohtade eelistused ja nühid ikka ühte nõlva.

0
0

Kõik eelpool toodud kohad tasuvad proovimist! Kui Himos/Tahko käidud, siis ikka kaugemale. Ise alustasin samas järjekorras, tegemist leiad nii Yllasel, Levil, Ares kui Trysilis ja kui oled Alpidessse jõudnud, siis tõepoolest enam paremat vist ei leia:) Kuigi paariks päevaks Himosele läheks nädalavahetusel jälle...Samas järjekorras ka õhtune after ski, ainult majutus Skandianaavias parem, kui oled saunasõber:)

0
0

Planeeri nii, et kui tuiskab või on tuuline, siis sõida Levisse, see rohkem metsa varjus. Ja pärast mäge afterski ja siis mõnus Spaa. vist 40km sõita. Ilusa ilmaga on muidugi Üllas parem.

0
0

Meile küll Ylläs meeldis. 2 aastal käisime märtsis koolivaheajal. Lund oli meetri jagu, hanged räästani, lapsed tegid katuseservalt lumme hüppeid ja kaevasid lumehunnikutesse koopaid. Majad olid mõlemal aastal mõnusad. Seal eriti tõstukite lähedal maju pole, enamus on veidi kaugemal, aga see eest mitte väga tihedalt. Esimesel aastal olime mõned kilomeetrid eemal metsas ja see majake oli täiesti üksik, vaateväljas rohkem polnudki. Teisel korral olime umbes poole km. kaugusel tihedamas asustuses, elutoas oli klaasein vaatega mäele ja metsale. Afterskid praktiliselt ei olnud. Osa seltskonda käis Levil pidutsemas, aga sinna on ikka tunnike sõitu. Aga ise sellest ei huvitunud, nii, et ei oska rääkida. Mingid reklaamid lehes ikka olid. Mäel on radu päris palju ja mäel on 2 külge. Tipust on normaalse ilmaga võimalik suunduda ka mäe teise külje radadele. Ilma oli igasugust, udu, tihedat lumesadu, tormi ja päikesepaistet. Temperatuur oli ühel korral 0 ligi ja sel korral saime ka jume näkku, teisel korral 5-15kraadi külma ja tuul. Rajad olid heas korras, rahvast vähe ja tõstukijärjekorrad puudusid. Tõstukid olid avatud enamuses 17-ni, mõned ka 19-ni. Enamuses on ankurtõstukid, 1 gondel ja üks tooltõstuk. 1 päeva veetsime mõlemal korral ka Levil, niisugune pilet oli võimalik osta, mis sisaldas ka Levil suusatamist. Peale suusatamise leiab sealt tegevust muudki. Ylläse hotellis on väike spa ja veidi suurem on Levil. Väga heas korras on murdmaradade võrgustik, mida kasutati palju ja mis läks meil lausa ukse alt mööda. Käisime ka koertega sõitmas ja põdrafarmis, mootorsaanidega sõitsime jäähotelli vaatama. Ja mingi koduloomafarm oli, kus lastega käisime. Peredele puhkamiseks igal juhul väga hea koht, noortele pidutsemise vist mitte, kuid suusatada saab küll.

0
0

Tulin just eile tagasi Ylläselt, kuhu sai tehtud ühele grupile sõit. Inimesed jäid väga rahule ning ilm oli ka suht meeldiv. Isiklikult soovitaksin kindlasti kohta külastada. Tegu tõesti soome suurima keskusega, kus on ka suurimad nõlvad (kõrguste vahe pea 500m). Reisipakett ise on ka minu arust suhteliselt mõistliku hinnaga (seda siis koos majutusega). Nii et kellel huvi, võivad kirjutada mulle, ehk saan teidki aidata meeldiva lapimaa elamusega:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased