AirAsia konsolideerib tütarfirmad

Aasia suurim odavlennufirma AirAsia on lendude opereerimise ära jaotanud oma tütarfirmade vahel. Ühte liini lendab Thai AirAsia, teist Malaisias asuv AirAsia jne. Aja jooksul on neid tütarfirmasid tekkinud parasjagu. Lisaks mainitutele on AirAsial tütred Indoneesias, Filipiinidel, Jaapanis, Indias, tegevust on alustamas Hiina ja Vietnami harud. Siis on veel kauglendude harud AirAsia X, Thai AirAsia X ja Indonesia AirAsia X. Igatahes on AirAsia pardaajakirja sirvides võimatu aru saada, kuhu kokkuvõttes lennatakse, sest sihtkohtade kaardid on ära jagatud tütarfirmade kaupa (kokku oli neid kaarte vist 6-7) ja tervikpildi kokkupanek on selline keskmise mahuga teadustöö.

Näib, et AirAsias on tarbetust segadusest aru saadud ja erinevate tütarfirmade juhtimine koondatakse tulevikus ühe holdingfirma alla. Malaisia haru jääb siiski eraldi.

Asjakohane kommentaar: "This is a positive step forward as the current corporate structure is awkward. It makes sense to have one holding company that controls all the various airlines and related businesses," said Corrine Png, CEO at research firm Crucial Perspective.

Allikas: Reuters