Flybmi on pankrotis

Briti regionaallennufirma Flybmi, ametlikult British Midland Regional, teatas 16. veebruaril 2019 maksejõuetusest. Lennufirma opereeris regionaallende Ühendkuningriigis, aga ka Euroopas, omades koodijagamiskokkulepet näiteks Lufthansa, Turkish Airlinesi. Air France'i ja Brusseles Airlinesiga.

Flybmi kasutas Embraeri väiksemaid lennukeid ERJ-135 ja ERJ-145, kus on vastavalt 37 ja 49 istekohta. Kui arvestada, et 2018. aastal lendas nendega 522 000 reisijat ja toimus 29 000 lendu, siis oli lennuki pardal keskmiselt 18 reisijat. Hinnatakse, et kuni 50 kohaliste lennukitega ongi pea võimatu majanduslikult tasuvalt opereerida.

Flybmi (mitte segi ajada Flybe-ga) toob tegevuse lõpetamise põhjusena ka Brexitiga seotud ebakindluse kasvu, mis takistas äriliselt kasumlike lepingute sõlmimise Euroopas.

Reisijad, kel oli ostetud Flybmi pilet, peavad plaanitud sihtkohta saamise eest ise hoolitsema.

Seotud teema: 2019. aasta Euroopa lennunduses tõotab tulla turbulentne

Kas tegemist sama firmaga, kes Nordicale mingit lennukit wet-lease’is?

Flybmi tuli Grönigen-Kopenhaageni liinile pärast Nordicat.

Flybmi on ses mõttes sarnane Nordicaga pakub teistele teenust. Aga ühel hetkel kukkus Euroopas nõudlus kokku, sest liiga ebakindel oli tellida liinile lennukid, mis ei pruugi peale Brexitit EL-is lennuluba enam omada. Flybmi oli liiga pisike, et asjaajamine oleks ära tasunud. Ilmselt oli teistele lendamine kõige kasumlikum ja kui tellimused ära kukuvad, ongi jama majas.