Kuidas mõjutab viirus elu Belgia-Hollandi piiril

Hollandi ja Belgia piiril asub väike linnake nimega Baarle, mis jaguneb sarnaselt Eestis asuva Valga ja Lätile kuuluva Valkaga samuti mitmeks osaks. Hollandile kuuluv linnaosa kannab nime Baarle-Nassau, Belgia poolt kutsutakse Baarle-Hertogiks. Kuid erinevalt Valga-Valkast ei kulge riigipiir ühe joonena ja Baarle kaart näeb välja tõeline segapudru.

Baarle linnast saab pikemalt lugeda selles loos, kuid Belgia ja Hollandi koroonapuhangust tingitud meetmed on Baarle linnakeses elu ainult keerulisemaks teinud. Ülevaate sellest tegi ETV Välisilm.

Näiteks võib üks maja võib end leida kahe riigi vahel poolitatuna. Nii on juhtunud näiteks Zeemani kauplusega, kus lõdvemate koroonapiirangutega Hollandi poolele jäävate naisteriietega võib kaubelda, poe Belgia pinnal asuvaid meestesärke aga müüa ei tohi.

Praegune aeg tähendab Baarle-Hertogi ja Baarle-Nassau rahvale, et erisusi on rohkem kui vaid õhtune baaride kinnipaneku aeg tänava eri otstes. Hollandi poolel on poed lahti, Belgia poolel suletud, belglased ei tohi Hollandisse poodi minna, hollandlastel on Belgiasse tööleminekuks vaja tõendit. Vaata ETV-st.