Neljas Euroopa lennufirma soetab Airbus A380 lennukid

2018. aastal on Euroopas kolm lennufirmat, mis kasutavad maailma suurimat reisilennukit Airbus A380. Need on Air France, British Airways ja Lufthansa. Teistele lennufirmadele on A380 tundunud liiga suur, et seda kasumiga lendama saada. Nüüd on toodud kolmikule lisandumas ka neljas lennufirma, mille lennukiparki kahekorruseline hiiglane jõuab.

Kuna Airbusil on oma suurimale lennukile olnud raske kliente leida ka suurte lennufirmade hulgast, siis on veidi üllatav, et seekord soetab kaks A380 lennukit täitsa tundmatu lennufirma Portugalist, mis kannab nime Hi Fly.

Tegemist pole siiski tavapärase regulaarlende sooritava lennufirmaga, vaid Lissabonis baseeruva tšarterlennufirmaga, mis on spetsialiseerunud lennukite väljarentimisele teistele lennufirmadele, reisikorraldajatele, valitsustele, firmadele ja eraisikutele. Näiteks, kui mõnel lennufirmal tekib mis iganes põhjusel ajutine vajadus leida asenduslennuk, siis Hi Fly pakub lennukite renti koos meeskonnaga.

Kaks A380 lennukit, mis Hi Fly soetab, kuulusid varem Singapore Airlinesile, mis oli selle lennukitüübi esimene klient. Kui 2007. aastal esimeste A380 lennukite 10-aastane liisingperiood lõppes, tagastas lennufirma need omanikule, kelleks oli liisingfirma Dr Peters Group Saksamaalt. Nüüd on lennukid Hi Fly näol leidnud uue kasutaja.

Lennukid jõuavad Hi Fly käsutusse 2018. aasta keskel. Mis lennujaamas neid nägema hakkab või mis reise nad teenindama hakkavad, pole hetkel teada. Valik liiga suur siiski pole, sest A380 vastuvõtuks sobivaid lennujaamu on maailmas piiratud arvul.