Ryanair naaseb Ukrainasse

Aasta tagasi ehk 2017. aasta märtsis teatas Ryanair plaanidest laieneda Ukrainasse. Alates eelmise aasta oktoobri lõpust pidid käivituma lennud nii Kiievi Borispoli kui Lvivi lennuväljale. Sihtkohtadeks Kiievist olid Eindhoven, London (Stansted), Manchester ja Stockholm Skavsta. Lvivist oli sihtkohti veelgi rohkem, seitse.

10 juulil piletimüük katkestati ja otsustati, et liinid jäävad avamata. Põhjuseks olid erimeelsused Kiievi Borispoli lennujaamaga. Toimunust saab pikemalt lugeda sellest Trip.ee artiklist.

Mainekahju Ukrainale oli märkimisväärne, kuid ukrainlased asusid kohe otsima võimalusi Ryanair tagasi meelitada. Tundub, et see on õnnestumas ja lähipäevil peaks Ryanairi ja Borispoli lennuvälja vahel sõlmitama uus leping. Leping toob kaasa lennujaamatasude alanemise ja seda kõikide lennufirmade jaoks. Teisi lepingupunkte pole hetkel veel teada.

Nagu 2017. aasta plaanideski, alustatakse lende Kiievist ja Lvivist. Kuigi Ryanair pole sihtkohti veel ametlikult välja öelnud, on need ukrainakeelse portaali Lowcost Avia andmetel järgmised:

Kiievist:

Kiiev - Barcelona
Kiiev - Bratislava
Kiiev - Wroclaw
Kiiev - Varssavi
Kiiev - Krakow
Kiiev - Poznan
Kiiev - Gdansk
Kiiev - Vilnius
Kiiev - Stockholm
Kiiev - London

Lvivist:

Lviv - Krakow
Lviv - Varssavi
Lviv - Düsseldorf
Lviv - Memmingen
Lviv - London

Londoni puhul on ilmselt tegemist Stanstedi lennujaamaga ja Stockholmi puhul Skavstaga. Ka Barcelona on vast pigem Girona ja Varssavi pigem Modlin.

Lennud Ukrainast peaks algama 2018. aasta sügisel. Ryanair on huvitatud lendudest veel kolme Ukraina linna, kuid seda pikemas perspektiivis. Ryanairi peamiseks konkurendiks saab olema teine odavlennufirma Wizz Air, millel on mitmeid kattuvaid liine, kuid Wizz kasutab Kiievis Zhuliany lennujaama.