Stanstedi lennujaam keelas magamise

London

Alates 11. juunist kehtib Londoni Stanstedi lennujaamas uus poliitika, mis keelab magamise nii pinkidel kui põrandal. Lennujaama väljuvate lendude sektsioon suletakse peale viimast väljuvat lendu, ametlikult on kogu terminal suletud südaööst kuni kella kaheni öösel.

Lennujaam on palganud patrullid, kes käivad iga 10 minuti tagant magajaid äratamas. Igal ööl ootab Stanstedis varahommikusi väljumisi 500-600 inimest, kellest osadel on kaasas magamiskotid ja madratsid. Lennujaam soovitab selle asemel peatuda lähedalasuvates hotellides (hind alates 75€) ja mitte saabuda Stanstedi enne check-inni avamist.


Magamispatrull Stanstedi lennujaamas. Foto: thescottishsun.co.uk

Stanstedis on käimas ümberehitustööd, mille eesmärk on tõusta odavlendudele suunatud lennujaamast tase kõrgemasse klassi.

Sotsiaalmeedias on Stanstedi uut poliitikat võrreldud kurikuulsa Guantanamo vanglaga. Kuigi paljud nõustuvad, et pinkidel magajad võtavad ära ruumi teistelt reisijatelt, küsitakse, miks ei tegeleta pigem probleemiga, mis sunnib 500-600 inimest iga öö lennujaamas olema, sest vaevalt see kellegi vabatahtlik eelistus on.

Skytraxi hinnangutes annavad reisijad Stanstedi lennujaamale 10-palli süsteemis üsna üksmeelselt 1-2 punkti.