Stanstedi lennujaam keelas magamise

London

Alates 11. juunist kehtib Londoni Stanstedi lennujaamas uus poliitika, mis keelab magamise nii pinkidel kui põrandal. Lennujaama väljuvate lendude sektsioon suletakse peale viimast väljuvat lendu, ametlikult on kogu terminal suletud südaööst kuni kella kaheni öösel.

Lennujaam on palganud patrullid, kes käivad iga 10 minuti tagant magajaid äratamas. Igal ööl ootab Stanstedis varahommikusi väljumisi 500-600 inimest, kellest osadel on kaasas magamiskotid ja madratsid. Lennujaam soovitab selle asemel peatuda lähedalasuvates hotellides (hind alates 75€) ja mitte saabuda Stanstedi enne check-inni avamist.


Magamispatrull Stanstedi lennujaamas. Foto: thescottishsun.co.uk

Stanstedis on käimas ümberehitustööd, mille eesmärk on tõusta odavlendudele suunatud lennujaamast tase kõrgemasse klassi.

Sotsiaalmeedias on Stanstedi uut poliitikat võrreldud kurikuulsa Guantanamo vanglaga. Kuigi paljud nõustuvad, et pinkidel magajad võtavad ära ruumi teistelt reisijatelt, küsitakse, miks ei tegeleta pigem probleemiga, mis sunnib 500-600 inimest iga öö lennujaamas olema, sest vaevalt see kellegi vabatahtlik eelistus on.

Skytraxi hinnangutes annavad reisijad Stanstedi lennujaamale 10-palli süsteemis üsna üksmeelselt 1-2 punkti.

Olen minagi pidanud kahel korral pidanud (veebruar 2018) kasutama Stanted lennujaama öömajana (vahelennul). See oli kohutav, automaadid käes politseinikud käivad ja ajavad inimesi üles kes on "sildi vastu eksinud, siis oli silt mitte külili olla" ja magajaid oli isegi tualetis põrandal - kuid selleks et õhtul kell 23:00 lennujaama saabuda ja hommikul kell 05:45 edasi lennata - no andke andeks, kuidagi ei raatsi ööbimist võtta - mulle tehti pakkumine 92 naela!
Aga igasugustele momondo kasutajatele - soovitan alati ära vahetada lennujaam sest Lutoni lennujaamas on palju mugavamad pingid, ning mitte keegi ei tüüta! Siis kui (aprill 2018) Islandile lendasin, tegin nii - lennukeid lendab nii palju, et üldiselt on mõlemad lennujaamad suhteliselt dubleeritud!