2020 Detsembris lastega Lõuna Aafrikasse

Aafrika

Tere, otsin reisukaaslast (naisterahvast soovitavalt, lastega v. lasteta) oma reisile saabumisega Johannesburgi 17. detsember 2020a. Tagasilend koju on plaanis 2. jaanuaril. Lähen algklassis käiva poja ja tütrega, kuid ühe täiskasvanuga lisaks oleks kindlam tunne minna, ehkki sihtkoht on suht ohutu. Plaan liikuda Johannesburgist edasi bussi või rongiga Botswanasse, käia Mauni rahvuspargis ja muudes huvitavates paikades. Shopping, rand ja restoranid ei ole vast sobilikud antud sihtkohas. Kui keegi on huvitatud, siis hetkel peaks leidma soodsaid lende.

See on vast hetkel mustem stsenaarium, ei usu et nii kaua võtab aega. 

Jõuluaeg on üldiselt kõrghooaeg, küll saavad oma pandeemiaga ühele poole seks ajaks. Mujal maailmas on siis ka juba sotid selged, vaktsiinid ja vastavad teadmised loodetavasti olemas.

No ja lõppude lõpuks tagastatakse kõik piletid kui sõit tõesti taudi taha jääb. 

Minu soovitus oleks hoopis, et ostke igaks juhuks lennupiletid otse lennufirmade kodukatelt, nii on asjaamine kordadest lihtsam. Aga jah, elame, näeme.

Johannesburg on Löuna-Aafrika kohtadest üks ohtlikumaid nii et tasub olla köikjal ettevaatlik ja tähelepanelik, mitte demonstreerida vöi kanda kaasas midagi liigselt väärtuslikku mis vöiks röövlite tähelepanu äratada ja pigem sealt kiiresti edasi reisida. Mingi väike raha peab ka olema käepärast, mida röövlitele vajadusel anda et hing sisse jääks.

Üldiselt on plaan Johannesburgist suht aegsasti minema sõita, üks variant on ka mööda rannikulinnasid teha väike ringreis enne Botswanasse suundumist.

Kui sa arvad, et shopping ja restoranid pole LAV-is teema, siis sa ei tea kahjuks sellest riigist midagi. Palju maailma tipprestorane asub just selles riigis ja igas väikeses kohalikus restoski on nii hõrk toit, et Eesti restoranid ei saa lähedalegi. 

Mereannid, kala, super hästi grillitakse ja küpsetatakse erinevaid lihasid, sealne väikese kaneeliga marinaad viib keele alla. Jaanalinnuliha igas versioonis jne. Biltong jne.

Johannesburg lastega yksi? Ei tea, ysna kivilinn ikka ja downtown tegelt ka ohtlik. Ma alustaks Pretoriast ja peatuks pikemalt Cape Townis. Cape Town lähedal ka super rannad. 

Usu ma tean, mis räägin. Ise elan siin.

Eeldan, et võtad autojuhiga auto oma käsutusse reisi ajaks?

Tegelikult on kõik plaanid vaid algfaasis, sest ma natuke siiski jälgin sealset koroona olukorda ja ei torma väga kõiki broneeringuid tegema. Üldiselt mulle meeldib kõik aegsasti ette plaanida iskikliku hobi korras,  viimase minutini oodates jääb valik kesisemaks ka, seda enam et sõit on plaanitud  turismi kõrghooajaks antud piirkonnas.  See aasta kahjuks on siis selline ehku peale minek. Näiteks eelnevalt lastega reisides me oleme edukalt kasutanud kaugsõidu busse ja magamisvagunitega ronge, ja seda kahel Euroopast erineval kontinendil.  Auto variant juhiga ei tulnud mul pähegi, kas on endal järeleproovitud ja oskad kedagi soovitada?