alates 25 januar 2021 mehhico ringike 50 päeva.

Mehhiko

alates 25 januar 2021 mehhico ringike, ahujasca, lyhidalt edasi guatemalagonduras, belis ja tagasi cancuni lennukile. et olen rohkem seljakotiga ja hosteli käia. pikad reisid vajavad kulude kontrolli. mõistlik vist yyrida auto aga vaatame kohapeal. baikid on kallid vist ja varastatakse. võtta yhendust ainult hulludel positiivsetel 24h, kuni 45aastat ja sportlikel tegelastel . minul on see osa maast tundmatu enne enamasti aasias,15 aastat, seega kui eeliseks on käinud inimesed!jai mahadev.

Tervitus. Saatsin sulle sõnumi

Pole nii lihtne. Mehhiko küll ei nõua covid testi, aga muud sinu nimetatutest nõuavad ja Mehhikos on selle tegemine koos reisimiseks sobiliku sertifikaadiga kahvanägudele alates 150 dollarist. Tahad järgmisesse riiki minna - jälle uus test. Kui kirjutad, et eelarve on backpackeri oma, siis mõtle enne asjad läbi, muidu lähevad need koroonatestid kokku kallimaks kui lennupiletid.

Lisaks on vähemasti praegu Belize-Mehhiko vaheline maapiir reisimiseks kinni (samuti merepiir), saab ületada ainult eelnevalt taotletud eriloaga teatud tingimustel (töö, poliitika vm). Ma poleks selles nii kindel, et see 15. jaanuariks (või üldse jaanuaris-veebruaris) avatakse. Lennukiga saab Belize'i, aga see lisab jälle hinnale juurde. Enne lendu tuleb netist terviseäpp alla laadida ja ankeet täita. Covid testi saab ka lennujaamas 50-dollari eest teha, aga selle vastuse saabumiseni pead istuma oma hotellis - terviseäpp kontrollib sind. Saabudes peab olema mõne Gold Standard (valitsuse poolt aktsepteeritud turismiettevõtted - keskmisest kallimad) hotelli ettemakstud broneering ette näidata. Turistidele on rangelt soovituslik kasutada ainult Gold Standard akrediteeringuga restorane, transporti, tuure jne ning "turvalisi turismikanaleid" - jällegi, telefoniäpp kontrollib sind. Liikumiskeeld alates kl 20.00 (poodi ja apteeki võib).

Ehk siis olge enne Mehhikost välja minemist kindlad, et saate soovitud riikidesse sisse ja hiljem Mehhikosse tagasi, ning et rahakott peab kõigile neile lisakulutustele ilusti vastu. Kodutöö tuleb korralik teha, kui piire ületada tahad; kui jääd Mehhiko piiridesse, siis on elu oluliselt lihtsam. Hostelitest vali võimalusel Mayan Monkey või Selina kett, need on tuntud headuses.

Auto saab kohapealt soodsamalt rentida kui netist, paljudes väiksemates kohtades ei nõuta krediitkaarti, piisab sularahatagatisest. Autoga sõites ära jää pimeda peale, tee oma sõidud päevavalges. Teede olukord ja liiklus on normaalne, v.a nt Cancuni kesklinna ringristmikel, aga nendega harjub kiiresti. Aga ühistransport on piisavalt hea variant, ADO bussid ja colectivod on odavad ja mõistlikud. Belize ja Guatemala ühistransport on samuti okay, lihtsalt corona ajal on graafikud kohati üsna hõredad ning seisukohad ei ole ametlikult lubatud. Hondurase oma kipub juba vähe eksootilisem olema. Ehk, nagu öeldakse, kui pole chicken-bussiga sõitnud, siis pole õiget Ladina-Ameerikat näinud! :) Head seiklemist!

Sellise keelekasutuse peale peab ikka puhta loll olema, et koos reisile minna. Kui inimene ei suuda ennast isegi emakeeles korralikult väljendada, siis mis  edasi?