Kaks sõpra ja autopuhkus euroopas. Otsime lisaks kahte reisikaaslast, et siis juba neljakesi avastada uusi vaatamisväärsusi ja lihtsalt puhkusest rõõmu tunda.

Slovakkia
Ungari
Sloveenia
Itaalia
Prantsusmaa
Alicante

Arutlesime hiljuti oma hea lapsepõlvesõbraga ja jõudsime järeldusele, et on olnud palju reise, kus lennukist taksosse ja sealt edasi hotelli ongi sisuliselt kõik mis sai kogetud. Sedasi on palju endalgi reisitud.Vahva. Kuid veel vahvam on vahelduseks näha erinevaid linnu, lihtsaid inimesi ja elu-olu autoga ringi liikudes. Korraldada liikumine nii, et ei oleks piisavalt kurnav ja samas näeks ka palju uut ja põnevat.
Lühidalt oleks reisiplaan järgmine. Stardiks Eestist ja liiguks läbi Slovakkia Ungarisse. Ungarist läbi Sloveenia jõuame Põhja-Itaaliasse. Veneetsiast edasi mööda lõuna Prantsumaa rannikut, läbi Nizza ja Cannes’i kuni Hispaania piirini. Sealt võtame suuna Hispaania rannikule, mis jääks ka reisi lõpp-punktiks. Teekond Hispaaniasse kestaks ligikaudu 5-6 päeva, peatused hostelites ja võimalik, et ka telkides. Reisi lõpp-punkt, nagu öeldud, on Hispaania ja selline linn nagu Murcia. Murcia seepärast, et selle linnaga külgneb üks mäestik, mille ühes kõrgemas punktis on üks pisike küla. Küla serval majake. See on vastavas hispaania külale omases stiilis ja võrdlemisi ehe oma kohalikus kontekstis. Looduslik terass, õhtul eemal orus süttivad linnatuled, küpsetatud liha ja hea vein. Väga kift. Minul, koos oma sõbraga, on selle majakesega üks väga oluline ja eriline side. Milline täpsemalt? Jutustaks juba hiljem tõsisema reisihuviga küsijale. Sellest majakesest rannikul asuvatesse linnadesse on ca 60 km. Autoga vaid tund aega sõitu. Kõik on praktiliselt käe ja jala juures. Peale 4-5 päeva Hispaaniat, asuksime tagasiteele. Seega kogu reis ca 14-15 päeva.
Resi kulud. Suurusjärk , mis kulub kütusele ja hostelitele on ca 400 EUR per reisisell. Pisikese maasikana olgu asjaolu, et Hispaanias ööbimine on tasuta. Miks? Küsi ja saa teada.
Keda eelistame oma seltskonda. Oleks tore kui meiega liituks näiteks kaks naisterahvast. Sõbrannad, mittesõbrannad, pole vahet. Lihtsalt reisihuvilised. Samas ei ütle ära ka mõnele lahedale meessoost reisisellile. Kellega oleks tore samuti tuttavaks saada.
Enne reisi võiks ka korra kohtuda. Ja muidugi annab arutada valitud marsruudi üle.
Reisi aeg. Juuli või september. August on Hispaanias lihtsalt kõige kuumem kuu ja see võib olla natuke kurnav.
Seega huvilistel kirjad teele.

Tere,

Nagu ma aru sain, siis reis kestaks kokku umbes kaks nädalat või rohkemgi? :)

Tere
kas on ka varianti, et kui motellis v telgis (mis minu puhul ei tuleks üldse kaalumisele) ööbimisele on korraliku hotelli koos hommikusöögiga, ja kas peaksin et oskama sõita autoga?