Taisse reisikaaslast!

Tai

Soov minna Taisse jaanuaris. Lendakssin Bangkoki ja sealt edasi HU A HIN i. Minek esimest korda aga mu pereliikmed suvitavad seal. Oleks julgem minna kahekesi. Piletid veel ostmata. Kui oled huvitatud, kirjuta!

Ega seal midagi karta pole. Otse Bangkoki Suvarnabhumi lennujaamast saad bussiga Hua Hin'i. Piletimüügilett täiesti olemas ka. Pole vaja kuhugi linna peale bussi minna otsima.
Tai inimesed on sõbralikud ja kui peaksidki kusagil vähe hätta jääma, aitab alati teed või abi küsimine. Vahel on soovitav aga teise inimese käest üle küsida. Seda juhul kui näed, et inimene tükk aega mõtleb enne juhatamist.
Hua Hini bussijaama aga saavad su pereliikmed juba vastu tulla.
Ainus probleem mis võib tekkida, on tai SIM kaardi hankimine, et perega ühendust saada. Nn. turistikaardid, mida kogu lennujaamas pakutakse on päris röövelliku hinnaga ja ma ei ole päris kindel kas lennujaamast hea hinnaga stardipaketti leiabki.
Kõige mõistlikum lahendus, mida ise olen pidevalt kasutanud, on AIS firma stardikas hinnaga 50 baati. Sellele lased FamilyMarti poes (või automaadis, mida aga lennujaamas kindlasti ei ole) peale panna krediiti nii palju kui tahad. Siis saad juba osta paketi, mis on tunduvalt odavam turistidele mõeldutest.
Ise kasutan sellist varianti: 10 päeva täiskiirusel (4G) internet mahuga 4GB ja hinnaga 150 baati (alla 4 euro). Kui selle paketi kohta rohkem huvi, siis võib saata priva sõnumi ja saadan koodi millega seda osta saab.
Olen võrrelnud teiste firmade (True ja Dtac) pakettidega aga soodsamat varianti hinnas ühe päeva kohta (ainult 15 baati/39 eurosenti) sellise kiiruse ja mahu osas leidnud ei ole.