trip-krainetrip-ukraine-dark

Eelkõige enda jaoks tehtud (päris pikk teine), kuid need kes plaanivad minna Tenerifele natukese matkama, otsivad metsikumaid randu ja saare ehedamat poolt, siis vast saate väheke abi (kohanimed juurde märgitud). Lõuna-Tenerifet on väga vähe.

Käisin 2020. aastal Working Holiday viisaga Austraalias. Läksin üksi, ning ühtlasi oli see ka minu esimene reis üldse. Kõik sujus palju lihtsamini kui arvasin.

Ning Tais käisin 2021 lõpp. See oli lihtsalt puhkusereis, ning hetkel laen jooksvalt uusi videoid üles.

Kuna esimene kogemus üldse kaameraga ümber käimisel, videote monteerimisel ja kaamerasse rääkimisega, siis arenguruumi on veel palju. Aga iga videoga muutub asi natukene paremaks. Mõlemad videoseeriad on mingil määral erinevad, Austraalias sai filmitud ainult siis kui toimus mingi huvitavam tegevus vms. Aga Tais sai filmitud igapäev.

Septembris käisime 3 nädalasel autoreisil Põhja-Itaalias, Sloveenias ja Põhja-Horvaatias. Eesmärk oli ööbida kämpingutes telgiga ning teha erinevaid päevaseid matkasid.

Video klipid pärit järgnevatest kohtadest.

Italy: Lago di Braies hike, Puez-Odle altopiano hike, Croda da lago Circuit, Lago di Sorapis hike,

Slovenia: Logar Valley hikes, Vršic pass to sleme and slemenova špica, Lake Bohinj area,

Croatia: Plitvice Lakes National park,

Egiptus, Hurghada. Paketireisiga seiklema.
1 kommentaar

Jagan sõbra muljeid tema esimesest Egiptuse reisist. See oli vist ühtlasi ka tema esimene paketireis. Kuna tegemist ei ole just rannas lebotajaga, siis sai koostatud programm, et lühikese ajaga võimalikult palju Egiptust tutvustada, arvestades ka konkreetse inimese huvidega. Reis toimus 2021 detsembri alguses.

Esimene osa: https://www.muhkel.ee/egiptuse-trip-minek/ Teine osa: https://www.muhkel.ee/egiptuse-trip-lahiumbrusega-tutvumas/ Kolmas osa: https://www.muhkel.ee/egiptuse-trip-parasailing/

järgneb...

P.S. Blogi kirjaviis muutmata, kes tahab, võtab kamaluga komasid juurde ;)

Eurotrip Eestis

Sel aastal oli puhkusele sõit Eestist välja seotud ebamugavustega, seetõttu mõtlesin Euroopa endale koju kätte tuua. Nii otsustasin külastada Euroopa sihtkohti Eestis.

Ühel hommikul pakkisin kohvri, tankisin auto, sättisin lipsu otseks ja põrutasin otse ... Edasi loe siit kolmest blogikandest, milliseid Euroopa sihtkohti Eestist leidsin :)

1. osa

2. osa

3. osa

Koroonaaja reis Montenegrosse

Ma armusin esimesest hetkest. Esimene riik, mis ei meenuta mulle midagi varasemat. Ma pole muidugi mitte kunagi Balkanil käinud, aga täiesti teine, kui nt Kreeka või Itaalia Tükk aega mõtlesin, et miks ja sain aru, et see on esimene lõunamaa, mis on naturaalselt ja lopsakalt roheline.

Budva linn iseenesest on selline. Ehitusjärgus. Ma loodan et ei solva Narva- Jõesuud, aga sama moodi väga eklektiline. Eks nad on muidugi ka nn pidureid järjest saanud. 1979 oli maavärin, peale kodusõda kehtestati sanktsioonid ja kõik investeeringud peatusid ja peale iseseisvumist olevat Serbia väga solvunud (keegi teadis rääkida, et põhjuseks oli MN poolt Kosovo tunnustamine) ja samuti peatus turism, ehitused, investeeringud.

Arhitektuur on huvitav. Majad kõrged ja lähestikku. Ülimoodsad kõrvuti mitte nii moodsatega. Samas kõik on vaene aga puhas. Budva on tõeline suvituslinn. Pikad promenaadid, pargid, mänguväljakud, mobiili laadimise kohad, vetsud (50 senti, sotsiaalsed töökohad).

Roheline Budva

Nn turistipiirkond on kompaktne ja jalgsi hallatav. Ja ehk ainult sõnades, aga mitmel korral on öeldud: me nii ootasime teid. Koroona hea külg on taas see, et on õhku ja ruumi. Veel.

Esimene päev tervitas vihmaga. Ja tegelikult tuli vihma ka hiljem. Päike särab lagipähe. Ühel hetkel hakkavad tumedad pilved mägede kohale kogunema. Ja palun: 10 minutit vihma.

Aga!! Mäed !!! Ja mäed. Ma olen täiesti vaimustuses. Mu toast oli vaade aeda, aga igal hommikul sööma jalutades õhkasin. Kas see on tõesti päriselt ja minuga? Samas, juhtusin rääkima ühe Serbia tüdrukuga, kes ütles seepeale. Ähh. Tule Serbiasse. Vaat seal on mäed. Äkki peakski minema.

Hiljem tuli jutuks ka Albaania, mida samuti väga soovitati. Arenev moslemimaa, kus olevat raviv radioaktiivse liivaga rand.Õigupoolest saab siit ekskursioone nii Albaaniasse, Horvaatiasse, Bosniasse jne. Aga need kestavad kogu päeva kl 6- 22. Lihtsalt ei raatsinud päeva hakkama panna.

Montenegros on erinevalt vanast Lõuna Euroopast mingit energiat. Ja rohelus. Nagu öeldud.Kui ma mõtlen Hollandi, Itaalia jne peale, siis kohe kangastuvad mulle klišeed, selliste arenevate ja mitmest kultuurist mõjutatud riikide osas oled avatum. Sa märkad sarnasusi siit ja sealt, aga kõik on ikkagi natuke teistmoodi. Nende moodi.

Loe rohkem

http://indigoaalane.blogspot.com/2021/06/koroonaaja-reis-montenegrosse.html

Nädalane puhkus Maldiividel Kudafushi Resort & Spa-s detsembris 2019.

Filipiinid 4K reisivideo

Veidi enne koroona algust, 2019 aasta novembris- detsembris, sai oldud 4 nädalat filipiinidel.

Meie marsuut oli Port Barton - El Nido - Coron - Bohol - Siquijor - Cebu - Malapascua

Oli tore reis ja sellest valmis ka lühike video.

Filipiinid - Palawan

Siia pole pikka aega midagi lisatud, koroona vist hoiab reisilised kodus, minu poolt siis aastavanune videoblogi.

Lisaks saab metsamesi.ee lehelt ka vanemaid reisikirju lugeda. Päikest! :)

Sellesuvised kivised matkamise maastikud olid meil kodumaised ja matkamisest sai seekord rohkem geoturism! Mõned silurimaa pangamaastike pildid said lisatud matkapildiblogisse: https://tuuul.wordpress.com/ , täpsemalt siin: https://tuuul.wordpress.com/portfolio/saaremaa/