Asusime teele 9. jaanuari hommikul (1999.a). Mary Lou sõidutas meid lennujaama ja me lendasime Cincinnatist Orlandosse, Floridasse. Kui startisime, siis oli lennujaam lund ja jääd täis, kui aga lennukist maha hüppasime, kandsid lennuvälja töötajad juba lühikesi pükse. Esimesel päeval oli tiba külm, 15 kraadi, aga siis hakkakas soojemaks minema, lõpuks näitas kraadiklaas 27 C.

Elasime Mary Lou vanemate, Fredi ja Louise juures Fred on umbes 83 ja Louise 80, tüüpilised vanainimesed... Näljased me polnud kunagi, sest Louise oli ysna usin kokk. Kui me nende juures viibisime, vaaritas ja pakkus ta meile kogu aeg toitu. Kas siis kooki voi võileiba või mida ükskõik mis snack´i. .

Florida loodus on vinge - kõik kohad on apelsinipuid täis. Apelsinid kasvavad siin nagu Eestis rukis. Mõned põllud on sama suured kui Väike-Maarja vald või suuremadki. Ja palme on kõik kohad täis. Metsa minnes võis segaseks minna, ümberringi imelikud puud...

Siin elavad alligaatorid. Metsikud. Neid nägime teeservas solistamas, mõned neist päris pirakad. Fred ütles, et aligaatorid võivad päris kiiresti joosta. Üldiselt aga nad eriti ennast ei liiguta. Inimesed, kes elavad vee lähedal, miili-kahe kaugusel, tavaliselt koeri ei pea. Alligaatoritele pidid koerad kohe eriliselt meeldima, loomad ei taipa ka, et alligaator võib neid nahka pista. Fred teadis rääkida, et just eelmisel aastal oli yks pere tulnud koos suure koeraga nende elamurajooni, kus on samuti järv ja alligaatorid, aga koer motles et läheb ujuma ja sinna ta jäigi...

Disney maailmas

Käisime Walt Disney Worldis, mis on viimase peal koht. WDW-le kuulub siin päris suur maatükk, nagu Lääne-Virumaa umbes. Tiba pisem võib-olla. Igaljuhul on siin viis erinevat parki. Neid võib kutsuda ka lõbustusparkideks, kuid OK. 5 parki. Räägin igast ühest eraldi, nii on parem.

Animal Kingdom. Nagu tavaline loomaaed, aga palju-palju parem. Kui sisened, satud justkui Aafrikasse. Saad autoga savannis ringi sõita, loomad ümberringi. Päris autoga ja päris loomad ümberringi.

MGM Studios. Siin saab vaadata, kuidas käib multifilmide tegemine, kuidas süsteem töötab. Siin on tehtud ka päris filme — Lion King, Pocahontas, Mowgli, üldse kuulsamaid Disney multikaid. MGM Studios on palju erinevaid "sõite". Eesti keeles on "sõidule" raske õiget nime panna, inglise keeles kutsutakse neid "ride". Mõnel ride´il saad kosmoselaevaga ringi lennata, mõnel sõidad päris autoga. Või paadiga. Või rongiga. Või millega iganes. Ja ei kima lihtsalt ringi, vaid ümberringi käib pidev action. Kaasa sõidab ka giid, kes jutustab, mis ümberringi toimub.

Epcot. Siin leidub igasugust tulevikutehnikat, arvuteid jne. Epcoti keskel on suur järv (kõikides parkides on väga palju veekogusid), mille ümber asuvad "riigid" - erinevad rahvusrestoranid, riike tutvustavad ride´d, filmid ja muidugi suur hunnik kraami, mida turistid saavad osta. Riikidest olid esindatud Norra, Kanada, Maroko, ei mäletagi, mis veel... Ah jaa - USA, Mehhiko, mingi koht Aafrikast... Sorry! Igal juhul lahe park, nagu nad kõik.

Magic Kingdom. Ka siin on maa-ala küladeks jaotatud, mitmed neist Disney multikate järgi kujundatud.. Ka palju tuttavaid tegelasi hulgub ringi - Kupi, Miki, Pluto jne.

Lisaks Walt Disney Worldile käisime ka Universal Pictures´i stuudiotes. Siin saab infi UP vändatud filmide, näiteks "Terminaatori" või "Tagasi tulevikku" kohta, näha-katsuda kraami, mida on filmides kasutatud - Arnoldi motikat või "Ränirahnude" eelajaloolisi autosid.

Ja muidugi käisime Florida rannas, Cocoa Beachil. Oli soe ilm, selline mahe jaanuarikuu rannailm, eks te teate omast käest :-). Ujumas ma kahjuks ei käind, aga niisama vees küll. Niimoodi sulistamas...