Baku
15 kommentaari

Käisime seltskonnaga Bakuus 21-25 veeb. Nagu arvata on algab tüssamine juba lennujaamast. Lahke Politseinik juhatas meid taksoni ja taksojuht küsis meilt 40USD linna. Me seda suurepärast võimalust ei kasutanud vaid valisime ise takso - hind 10USD ja koos taksojuhiga linna. Maha pandi meid loomulikult vale hotelli ette. Pärast väikest otsimist leidsime omale norm hinnaga koha. Hotell Canube asus kesklinnas ja hind oli 15USD nägu öö. Seal siis magasime ja pärast linna peale. Söök on odavam kui eestis ja seda isegi viisakates kohtades. Import alko sama hinnaga mis eestis aga kohalik odav - pool l viina 20eeku. Igatahes linn tasus vaatamist - kõik hall ja selline nagu meil 10a tagasi. Muidugi võimasad arendused jne. Uued korterid olid hinnaga 1000-2500 (10 000) USD.

Aga see selleks - pärast kui linna tuurid ja vaatamisväärsused vaadatud hakkasime tutvuma ööeluga. See ei ole eriti midagi head, sest enamus nais kliente on l..... ja seetõttu on liikumine heledanahalistel raskendatud :) Soovitusi kuhu minna on raske anda aga siin mõned kus käisime Coral, Europa ja siis sellised kohad mille nime enam ei mäleta.

Järgmine päev võtsime oma rendiauto ja kihutasime määde azerit ringi. Auto rent 120USD ja autoks uus Pajero jeep. Tagatisraha on samuti 200USD ja kogu protseduur võtab aega 2-3 tundi, sest auto rent kinnitatakse notaris. Vaadata on aga palju: naftapubmad mille jures saab jalutada ja mis on keset linna, kuni 40 tuh aasta vanad kaljujoonised, muda vulkaanid, põlev mägi. Ja palju kohalikku elu mis lihtsalt jääb silma.

Kui soovite lähemalt infi kust saada auto, giidi v midagi muud kysige.

Ja mina mõtlesin et ööbisin Bakuu odavaimas kohas, 20 usd öö siis aga tuleb välja et on veel odavam olemas. Kust sa selle Canube küll leidsid ja mis aadressil see asub? On mõni kontakt anda? Veebilink või tel näiteks? 10 usd-d lennujaamast linna on ka supper hästi saadud, selle 40 usd-d on võimalik ka nende ametlikus lennujaama taksos (kuhu see politseinik tõenäoliselt juhatas) 20 peale kaubelda aga 10 ikka väga hea hind.

hotelli leidsime täiesti juhuslikult, sest see taksojuht kes meid 10USD eest linna tõi pani meid tänava ääres maha ja näitas, et 50m tagasi oli meie soovitud hotell. Maksnud ära ja kõndinud siis sinna polnud seal hotelli. Siis jalutasime kesklinna poole ja leidsime. Kontakti saan anda kui vaja - praegu pole, sest sõbrad võtsid visitka ja on seal praegu.

Ega jah kinnisvara hinnad on Bakuus laes tõesti, oleneb korterist muidugi. Aga uuete hinnad, mis korralikult üles vuntsitud algavad 2000$ m2. Meeldis see, et korterid on suured.

oleks teada, et kas noormeeste vastu on kohalikud neiud lahked ja vastupidi või ei sõltu selle rahva külalislahkus soost? Kuidas kohalikes baarides oli? Sinna ise ei jõudnud, kuna kohalikud arvasid, et valged naised kahekesi baaris ei jätaks eriti head muljet.

Käisin kahes "klubis", nimesid ei mäleta, aga esimeses kohas olin baarileti ees õlut ostmas ja juba oli üks tüdruk end vastu mind hõõrumas. Siis oli selge mis kohaga tegu, läksime järgmisse ja see oli samas stiilis. Sellist korraliku kohta ei leidnudki.

Kas see Canube oli ikka hotell või "nõukalik" pansionaadi tüüpi majutus? Kuna hind nii odav siis tundub, et tegu on tagasihoidliku kohaga. Kuidas oli ja kus täpselt asus?

Kas ma olen õigesti aru saanud, et Bakuu on siis reeglina turvaline linn? St üksikul neiul kaameratega ringi liikumine pole probleemiks? Kuidas inimesed aga pildistamisesse suhtuvad?

Ja siis see ööelu-melu. Kas keegi üldse on kunagi Bakuus sattunud kohta, mida võiks soovitada või on kõik sellised, kust tekib tahtmine kohe välja jalutada? Kui on friiki, on ju ka lahe, aga praeguste kommentaaride põhjal jääb mulje, et kõik kohad on litsimajad:) Aga muidugi tahaks midagia autentset ja muhedat. Kui ei tule koht meelde, ehk meenub linnaosa või tänav....? Või mõni enam-vähem okei litsimaja...:D? wishful thinking...

Ja veel - mida soovitaksite tegevuseks kaheks päevaks Bakuust väljas? Jääb selline lühike auk plaanidesse, aga mõnda lähemasse sihtkohta võiks trippida küll.

Tänud! :)

Bakuu kesklinn on kidlasti turvaline, pigem tuleks karta politseinike, kes vahest tahavad sult väikest bakshishi skoorida. Ära kunagi anna neile oma passi kätte, tee sellest koopiat ja anna seda, muidu võib passi pärast tagasiostmine kulukaks minna.

Bakuus on olemas päris mitu eelkõige briti päritolu expatidele mõeldud pubi-baari, seal on litse vähem, kuid hinnad kallid ja kontingendiks enamuses naftatööstusega seotud insenerid ja muud asjapulgad, mõni diplomaat ja NGO töötaja vahelduseks. Siis on seal olemas selline asutus nagu Rock Cafe, mis on alati pooltühi ja seda ähvardati ka kinni panna, no vähemalt saab seal rahulikult istuda, vahest mõnda live esinemist näha, ja tutvuda kohaliku väga väikese rokilembelise seltskonnaga. Siis oli veel selline koht nagu Le Mirage, see on progresiivsete kohalike noorte tantsuklubi, kuid ka seal peale 9 õhtul algab litside invasioon selle vahega, et mitte kõik tüdrukud seal ei pidanud litsid olema. Kõik need kohad on kesklinnas. Bakuust väljas võiksid Shekis näiteks ära käia.

Oh, tänud! Ootan juba esimesi kohtumisi .. litsidega. Ja rokilembene seltskond koondub siis ainult Rock Cafe'sse? No igatahes tuleb üle vaadata.

Minu teada kesklinnas rohkem selliseid kohti ei ole. Ega Aserbaidžaan ei hiilga just oma kultuuri eklektilisusega, nii et igasugu indie scenest võid mitte unistada, heal juhul saad kuulata mõnda kõrtsibändi. Rokkist populaarsem kuulamist väärt muusikavorm on Mugam - kohalik jazzi hõnguga pärimusmuusika. Seda saab kuulata mitmes söögikohas, millest enamus on kahjuks ilged turistikad.

Arvestada võiks sellega, et Bakuu lennujaamast lahkudes tohib lennukisse kaasa võtta ainult 1 koti, teise eest peab maksma, kui õigesti mäletan siis 12-13 azm.

mina läksin küll kolme kotiga lennukisse ja polnud mingit probleemi; seljakott (kus oli kogu mu reisivarustus), käekott ja veel kilekotike kingitustega. Seljakotile check in-is onuke küll heitis pilgu peale, et kas on ikka lubatud mõõtmetes aga ei hakanud nõudma äraandmist (ja kott ei olnud ülemõõduline ka). Mingit lisaraha maksma ei pidanud.

Ei tea jah, miks meilt ja siis ühelt soome paarilt seda nõuti? Meil oli lisaks käekotile üks suurem paberikott, kus olid suveniirid sees, mida ei saanud seljakotti suruda. Õnneks meil oli nii palju maananteid veel järel. Tundus, et kaardiga seal maksta ei saanud, sest soome proua tõttas pangaautomaati otsima.

to reistuhin: Kohalikud naised on nii peidus kui peidus. Kui nad käivad ka linna peal siis nendega kontakti leida väga raske. Kultuur ja usk ei lubavat. Baarides situatsioon selline, et 50 kohaliku meest ja 5 naist. Kallimates kohtades isegi oli neid rohkem aga seal saime me kohalikelt meestelt nii hävitava pilgu :))

to avantyristid: Klubisid mis paremad välja nägid oli - europa, titanic muud kohad üldiselt litsimajad. Kaameraga liikumine küll ohtlik pole ja linn ka suht turvaline. Alati kui midagi on võid tõsta käe ja saad takso. Isegi kui taksot pole viskavad suvalised autod peenraha eest ära. Linnast välja soovitan vaatam minna kaljujooniseid (50km oli vist bakuust) muda vulkaane (samast kohast 5km) ja põlevat mäge(mingi 15km bakuust). Muidugi ka on kaugemal midagi vaadata aga 2 päevaga sa vast ei jõua.