Bouillon ja ümbrus

Bouillon on Lõuna-Belgias Ardennides asuv linn, mille ümber hulgaliselt matkaradasid. Matkaradade avastamiseks saab Bouilloni kesklinnas asuvast turismiinfopunktist osta kohalike matkaradade kaardi (7 EUR-i). Bouillon on ka ise vaatamisväärne, asub Ardennide keskel orus. Linna kohal kõrgub iidne kindlus, mis sai laiemalt tuntuks esimese ristiretke alguse kohana. Bouilloni kindluses organiseeritakse igapäevaselt linnushowsid, kus linnutreener näitab erinevaid trikke kotkaste, kullide ja teiste lindudega.

Bouilloni ümbruses on rohkelt väikeseid linnu ja külasid, mida kas jala, jalgratta või autoga külastada saab. Kui Bouilloni piirkonda mitmeks päevaks minna, siis tasub kaaluda kämpingus ööbimist. Piirkonnas on mitmeid kämpinguid, aga paraku tuleb nendes ööbimine ette broneerida, sest kohti ei pruugi olla piisavalt. Loomulikult leiab piirkonnast aga hulgaliselt hotelle ja teisi majutusvõimalusi.

Bouilloni lähedal (20km) asub Prantsuse linn Sedan, milles asub väidetavalt Euroopa suurim kindlus. Kindlusega saab tutvuda, selles on muuseum. Samuti pakutakse kindluses majutust ja kindluse ümbruses saab sõita kaarikuga.

Tee Brüsselist Bouilloni on võimalik teha huvitavaks selliselt, et kui Brüssel-Luxembourg maanteelt Namuri linna sisse keerata, võib Namuris külastada kindlust, seejärel sõita mööda suhteliselt väikest teed Dinanti. Namur-Dinanti teel sõitmine iseenesest on huvitav kogemus, sest tee kulgeb laialt lookleva jõe kaldal, mille vahetuslähetuses mitmed kaljud ja paljandid.

Dinanti olulisemateks vaatamisväärsusteks on kesklinnas asuv vana kirik, tsitadell (millesse saab muu hulgas ka funikulööriga), Dinanti koopad ja vanalinn, milles hulgaliselt välikohvikuid. Dinantis saab ilmselt sõita ka laevaga, aga ise ma seda proovinud ei ole.

Dinantist Bouilloni saab mitmel viisil. Kõige kiirem viis on muidugi mööda kiirteed, aga on ka huvitavaimad sõiduviise – järgides viitasid läbi Ardennide või läbi Prantsuse linna Givet. Viimasel juhul läheb tee ikka mööda jõe äärt, teeb suhteliselt suure ringi ja enne Bouilloni jõudmist läheb tee mitmeid kilomeetreid serpentiine mööda Ardennides.