trip-krainetrip-ukraine-dark
Chau Doc II
1 kommentaar

Chau Doc ei hiilga just turismiinfo poolest. Tõepoolest siin valitseb täielik eelmainitu puudus. Kohalikud, peale moto- ja tuk-tukimeeste (kellest tavaliselt abi pole ja kes huvitaval kombel siin meid peaaegu ignoreerivad), eriti inglise keelt ei räägi. Me võime ju vietnami keeles pisut midagi sogada või lehelt maha lugeda, aga kui vastus kulgeb rõõmsalt ladusas sõnadevoolus, siis katsu sealt välja dešifreerida, mis kell võiks minna paat nt Ha Tieni. Paat niisiis läheb eri allikate ja meie arusaamise kohaselt kl 4 hommikul, kl 12.30 päeval, kl 3 õhtul või paati enam ei käigi. Võib-olla käib ülepäeva. Samuti ajakulu võiks olla 4, 7 või 13 tundi. Ei tea, keda uskuda. Võib-olla käib Ha Tieni buss. Kui, siis kusagil ringiga ja lõppeb mõnda aega enne Ha Tieni.. Võib-olla.. Jne.

Ha Tien asub mereääres ja meil on tunne, et seal on igasuguseid huvitavaid asju ümberringi, aga kes seda nüüd nii täpselt teab. Reisijuhid on Mekongi delta kohta üsna üldsõnalised, me S-E Asia Graphic Guide näitab, kuhu paadid võiksid minna, aga ühtki täpsemat aega või hinda pole. Samuti pole seal siinseid linnaplaane. Põhja-Vietnami poole asjad pisut tunduvad paranevat, aga eks me näe. Lonely Planeti Vietnami 1996 a variant, mille me saime pealekauba ühes KSR raamatupoes, on üsna kasutu ameerika imperialismi täis ajalooline teos. Info on seal a la stiilis, et Chau Docist käivad bussid Saigoni ja mitmesse muusse paika, aga üldiselt kõige parem on liigelda organiseeritud ekskursioonidega või rentida auto. Järgneb, mitu kilomeetrit on ümberkaudsetesse paikadesse. Kaardil pole bussijaamagi peal. Uuemad LP versioonid, mida me raamatupoes vaatasime, ei ole maa siinses osas märkimisväärselt paranenud.

Aga muidu on üsna huvitav lugemine. Kohaliku toidu all nt „Some useful terms for the food battleground include the following:

pancake (järgneb vietnami keelne variant),

banana pancake

pineapple pancake

papaya pancake

orange pancake

plain pancake

jne omletti, või ja moosi juurde.

Õnneks ridade vahelt a la grilled shrimp with sugar cane võib välja lugeda ka mõned kasulikumad sõnad, nagu nt loomaliha (bo), kanaliha (ga) (mida vist praegustel kuuldavasti kanagripi aegadel peab vältima), sealiha (heo), kala (ca), riis (com) ja nuudlid (pho).

Söök Vietnamis paistab igatahes külluslik ja maitsev. Turul saab taldrikutäie riisi või nuudleid igasugu heade asjadega (nagu grillitud liha või krevetid või praetud kala või kõik eelmainitu koos ja veel mõningaid asju) 5-6000 dongi eest (1 dollar on praegu 15 700 dongi, nii et taoline söök on ikka päris odav). Poolteist liitrit puhastatud kraanivett maksab 5000, mis võrreldes liitri tünniõllega (ka 5000d) tundub pisut kohatu. Häid kooke on tänavad täis - riisi, suhkru, kookose ja rosinatega näiteks. Cornetto vahvlijäätis maksab 6000 dongi. Palav on siin veebruarikuus igatahes…

Come On! või umbes nii kõlavad siinsed tänusõnad.

http://www.ringtones-dir.net/get/ ringtones site. Download ringtones FREE, Best free samsung ringtones, Cingular ringtones and more. From website .