Dominican "live"
5 kommentaari

Üks blogi + pildid hetkel (veel 10 päeva) Dominicanis resideeruvatelt turistidelt: http://elamus.ee/dominican/

Meil on samasuure seltskonnaga minek Aprilli keskel ja teisele poole saart, ehk Puerto Platasse, siiski hea lugeda ja kohalike oludega tutvuda.

Laske aga infol tulla.

See ettevõtmine nüüd läbi, viimased pildid ja kommentaarid samas kohas üleval.

PS: pakkuda mõned adapeterid ja 2008 aasta LP.

Anna adapterite ja LP hinnad mulle siia või marxius (2) hot.ee

hei, sõltub, mida tegema lähete, kui AI-sse, siis ei ole ju muud vaja teada, kui et mis kell baar avatakse ja kuna süüa saab :P Me olime Cabaretes, mis PP-st tunnise sõidu kaugusel asuv surfirand. Muus osas-ekskursioonidest on mõistlik vahele jätta Santiago-ei anna peale teadmise, et on ammune pealinn, mitte midagi. Samas soovitan väga minna Jarabocoasse või selle lähedal olevasse seiklusreiside organiseerimise kohta, Rantšo Baiguate`sse(http://ranchobaiguate.com/)-organiseerib erinevaid üritusi, rohkem ja vähem sportlikke, mis kõik on väga super. Muidugi ei ole mõtet osta reise hotellist, aga see vist ei ole ka tripikate jaoks uudis :)

Aaaa-veel väga oluline info-kusiganes te seal PP piirkonnas viibite-kui lähete välja diskotama(mida soovitan kindlasti teha), on VÄGA oluline võtta kaasa minimaalselt raha-prostituudid siin on professionaalsed taskuvargad. Meie hooletud kaasreisijad said seda oma nahal tunda lõpupeo ööl-pisut napsised turistid on parim objekt. Ja sa tõesti ei saa aru, kui kiiresti ja kergelt su raha lahtisest taskust lahkub. Samuti ei maksa loota, et diskoteegis mõne kohaliku tütarlapsega vennastumine tähendaks rahvastevahelise sõpruse algust-üldjuhul on naisolevused üksikute eranditega alati prostituudid.

Kui juba Puerto platas olete, soovitan käia vaatamas koskede kaskaadi (Rio Tamajagua), suurvee ajal 28-st kosest koosnev naturaalne veepark. Kõik vett kartvad asjad tuleb jätta hotelli või piletimüüja valvsa pilgu alla, sest vette minemisest ei pääse ja kui juba minna, siis lõpus oleva kõige kõrgema koseni välja (enamus pakettekskursioonid lõpevad 7. kose juures, aga arvestades elamust ja olematut hinna vahet, on asi seda väärt, meie ekskursioon kestis kokku u. 3,5 tundi). Puerto platast Santiago suunas väljuvale gua-guagale (ühe otsa pilet 50 peesot/inimene) minnes tuleb öelda, et tahad koskede juurde minna (Rio Tamajagua) ja siis juhatatakse õige teeots kätte, sealt u 900 m jalutada, pileti hinna (460 peesot/inimene) sees on giid, kes räägib täpselt, kus saab alla hüpata ja kus istmikul kelgutada. Hotellist pakett-ekskursiooni osta ei soovita, kuna tuleb kallis ja kiirustatakse tagant, meie käisime kahekesi, saime paljusid hüppeid mitu korda proovida ja Olympuse veekindla fotokaga ka jäädvustada. Soovitaks minna hommikul (avatakse 8.30), kui õues veel nii kuum ei ole, siis on vette hüppamine/astumie väga mõnus, kekspäeval kuumaga võib u. 22 kraadine vesi ehk liiga värskendav olla, samuti ei tasuks unustada sandaale ja/või muid jalas püsivaid ja vett mitte kartvaid jalavarjusid, meie kasutasime Egiptusest ostetud koralli jalanõusid.

Kui vähegi seiklushimuline oled ja tahad rannapuhkusele vaheldust, siis üks parimaid elamusi ilmselt. Lisainfo: merli86@hotmail.com