19.07.Tallinn-Bialistok(poola) 850km
kesklinnas norm hotell(best Western Hotel Cristal) 2in.2-ne tuba 51Eur`i. Teenindus hea,hommikusöök (rootsilaud) rikkalik ja maitsev.

20.07. Bialistok-Chelm-Lutsk-Ternopil(Ukraina)600km.
Piiriületus suht normalne.u20 autot järjekorras.kokku kulus aega 45 min. Noomiti selle eest, et venekeelt ei osanud heal tasemel, ikkagi nõukaaegne inimene?!? Ööbisime Ternopili kesklinnas hotellis Ternopil. 1 2-se toa hind 700 eeki koos hommikusöögiga. 20-23 ja 7-9 sai soojavett. Hommikul polnud elektrit. Rootsilaud toit hapuks minemas aga veel söödav. jätkub...

21.07.Ternopil-Ivano Frankivsk-Karpaadid-Chernvitsi-Balti(Moldova). 600km
Karpaatides teed kitsad aukus,lisaks pikk teeremondi lõik. 40km mille keskmine kiirus 25km/h. Vaated ilusad, rekkameestest siiralt kahju kes roomavad 1-se käiguga mitmekilomeetrised tõuse.

Ukraina-Moldova piir 1 auto tund aega. 4 putkat järjest kõikides küsitakse samu küsimusi.Ööbisime Balti lähedal teeäärses hotellis. Kindluse moodiväljanägemisega. 2-ne tuba 640 eek`i. Kohalik raha sama väärtusega mis EEK (lihtne arvestada. Hotellis Resto ja Baar mis töötasid 24H. Õhtusöök maitsev hind odav. 4 inimese Praed, 5 õlut, 400g veini, 200g viina 417 EEK´i eest. Jätkub-...

22.07Balti-Chisinau-Ternopil-Odessa. 600km. Teed on Moldovas pisut parem ja autosid vähem. Autod Korralikumad ja hobuseid palju. Pealinn Chisinnau suht igav. Arengupoolest nagu Tallinn, üldse tundub Moldova sarnanevat meile. Üritasime käia ka pealinna lähedal asuvas maailma suurimas veinikeldris(bussidega tehakse keldris ekskursioone), aga see oleks vaja olnud ette tellida! Reisi kõige suurem üllatus tabas meid teel enne Tiraspoli kui selgus, et me peame veel mingit riiki läbima ennem kui Ukraina tagasi saame. Nimelt keegi meist ei teadnud sellise riigi olemasolust nagu Transistria (ise nad nimetasid end lühendiga PMR a`la Moldova rahvaste riik). Jälle mingi hull paberimajandus, miski teemaks 8 Usd ja küsimus, miks ma nõukaaegne inimene nii kehvalt vene keelt räägin?.

Piiril aega kulus u.1,2 tundi. Tiraspol ehe nõukaaegne linn (nagu terve see riik, vapil sirp ja vasar tänavad autotühjad). Keset linna GAI putka, kus ka meid kinni peeti ja ülevaatuse talongi nõuti, seletamise käigus sekkus ka veel sõber, kes oli joonud. Miilits tundis tema suust tulevat alko lõhna ja tembeldas mind roolijoodikuks! Seejärel "kiire" haigla külastus, kus tuli teha harjutusi nagu USA filmis ja mingitesse katseklaasidesse puhuda, misjärel mind kaineks tunnistati (nagu ma enne haiglat oleks tongis olnud). Teel GAI putkas pommis miilits mu käest 5 usd eest bensiini oma autosse.

Transistria piiril nõuti mingit linnamaksupaberit( välja pressimine), mida meil polnud, ilmselt ei eksisteerigi seda ja Moldovast välja mineku templit mida ka ei olnud. Sest polnud Moldova piirigi. Lahenes asi eri tegelastele 1300 eeki maksmisega, kusjuures küsiti 100 euri per nägu!

Hiljem Ukraina piiril kuulsin piirivalvurilt, et seal ongi täielik anarhia ja tavataks pidi olema 50 USD nägu. Ukraina piiril tekkis piirivalvuritel kingisoov "kadus" ära 1 paberilipakas, mis peale Vana Tallinnat välja ilmus. Odessa, kallis, kole ja mõtetu linn, hotell "Tsornõi More" 2 tuba maksis 1000 eek`i ilma hommiku söögita, Tuba oli norm, maja ise nõukaaegne. Konditsioneer ei töödanud. Jätkub....

23.07.Odessa- Simferoopol 450km. Juba mitmendat päeva üle 30 kraadi kuuma. Sissejuhatuseks linnast välja minnes mingi paari kildine ummik. Täiesti sirgel lõigul proovis Gazi mees betoonposti tugevust. Liiklus väga intensiivne, kohalikel meeldis 2 realisi teid 4 realisteks sõita. Sirgetel lõikudel pidevjoon maas, möödasõita ei või. Tihtilugu mendid just seal passivad. Jäin minagi korra sellega vahele 200.(300 ekki)grivnat sulas ja sõit jätkus. Kussjuures täiseti süüdimatult ja muretult võetakse raha vastu.

Tee ääres palju arbuusi, tomati, viinamarja jne ärikaid. Simferoopol, enam-vähem linn. Taksistid yritavad tömmata nagu meilgi. Hotell Tauria 2-ne luks tuba 2 toa ja konditsioneeriga 1000 eek`i koos hommikusöögiga.Jätkub...

24.07.Simferoopol- Starõi Krimm- feodsiia- Sudak- Jaalta- Simferoopol 350km. Hommikusöök (rootsilaud) kesise valikuga, aga söödav. Feodosiia kylje all mägedes lennuväli, kus tegutsevad langevarjurud ja puri lendurid (täielik retro, aga kena vaatega) pilet 8 grivnat (12 eek`i). Lubati isegi lennujuhtimise torni (kuhu kohalikud meisterdasid kohvikut) kui kuuldi, et Eestist oleme. Palju viinamarja ja päevalille põlde.

Sudak, turisti meka, hinnad nagu meilgi turistipesades, rand pilgeni inimesi täis, koos kõikvõimaliku meelelahutusega. Saslõkki teevad väga maitsvat. Tasulisse parklasse ei tohi koos reisijatega sõita!

Sudak-Jalta. Hullud mägiteed kitsad aukus- lohkus- künklid ja mega kurvilised koos pikkade tõusude ja langustega. Enamus ajast sõitsime 1-3 käiguga. Tee jõuab vahepeal rannikule, seal külades pargitakse autod peaaegu keset teed , rannad on külg- kylje kõrval täis telke, matkaautosid jne.

Alushta u 25 km enne Jaltat, sealt läks tee heaks ja mitme realiseks. Jalta kõige suurem turismi meka sel poolsaarel. Kena linn koos oma ranna, mägede ja kõige selle meluga.
PS Jaltast käib troll Simferoopolisse u 60 km üle mägede. Jätkub...

25.07.Simferoopol-Odessa-Kiiev 800km. Hommikusöök oli üks veidramaid, nimelt toodi meile „valmis praad“ seašnitsel, 2 viilu kurki ja 3 viilu tomatit + sügavkülmutatud või ja kuivanud sai. Teeolud Simferoopolist-Odessani tuttavalt s.tad. Odessa-Kiiev 455km, viimasepeal tee 2 realine 110 lubatud. Esmaskordselt nägin navil kirja 455km otse . Sel teel sai pisut kiirusega patustatud 29 ülelubatu, peatus 4 min ja 100 grivnat (150eeki). Kiievis leidsime hotelli Druzba, mis oli pime nagu öö. Lõpuks kui admin nägi meid peaukse ees, lülitas sisse ka välisvalgustuse . Peale sellist lüket ja kiiret pilku fujaeesse polnud erilist isu sinna jääda. Lahendus taksistile 50 grivnat, misjärel ta meid hotelli „Turist“ eskortis. Hotell nõukaaegne mammutmaja- ala meie Olümpia. 2-ne tuba 23. korrusel koos konditsioneeriga ja hommikusöögiga1200 eeki öö. Toa võtmeid ei antud mitte vastuvõtust, vaid igalt korruselt, kitliga korrusevanema käest. Parkimine hotelli ees parklas, mis hiljem selgus oli tasuline 60 Eek`i ööpäev. Jätkub...

26.07.Kiiev. Esimene ja viimane autovaba päev. Hommikusöök oli ropp. Valida oli kolm varianti : omlett viineriga, Praetud vorstid või kanakotlett makaronidega. Valisime omleti. Väiksesse roostevabasse taldrikusse praetud omlett koos sinise keedud viineriga.
Linnas liikumiseks kasutasime metrood, mis on üsna uhkete jaamade ja vanade pisut lagas rongidega. Metroo oli odav: 3 eeki pilet. Metroosse viivad eskalaatorid on hirmuäratavalt pikad ja terava kaldega. Keskväljak ilus ja uhke koos oma maaaluse kaubanduskeskusega. Üks peatänava lõik (4+4rida) pikkusega 1 km suletakse nädalavahetusel autoliikluseks, et jalakäijad saaks seal liikuda. Kiiev ilus, suur, uhke „kangelaste“ linn. Sai käidud ka kohalikus magalarajoonis. 10-20 kordsed uhked majad tornide ja igasugu viguritega. Toit kaubanduskeskustes odav. Juustukilo 60 eeki, singi kilo 70 eeki, suitsud 8-12 eeki, õlu7-12 eeki. Viin 1l Nemiroff 50 eeki. Siidrit ja gin ei leidnudki, olid vaid mingid viina ja rummikoksid milles min. 7 vol alkoholi. Linnas ka mingi kangelaste kompleks koos suure kujuga u. 40-50m kõrgune „kutt mõõga ja kilbiga“. Kompleks asub ise Mäe otsas kust avaneb kena vaade linnale. Üsna suur väljapanek erinevat sõjatehnikat Tankid, lennukid, soomukid ja raketid. Pilet tehnika sektorisse 3 inimest+pildistamine 9 grivnat (14 eek`i).

27.07Kiiev-Tsernobõl-Minsk 800km Hommikusöök hotellis jälle paras ämber, kuna eelmine päev proovisime omletti, mis oli saast, siis seekord tellisime kanakotleti. Kotlett oli talutav ja söödav, makaronid nägid välja sinakas-halli massina. Mida Tsernobõli poole, seda hõredamaks läks liiklus ja teed muuutusid korralikumaks. Tsernobõli tsooni meid ei lastud. Kuna tuleb eelnevalt internetist tellida ekskursioon. Ukraina-Valgevene piiriületus toimus keelutsooni lähedal. Sellest tingituna oli 2 riigi piiripunktide vahe u 15 km. Valgevene poolel asjaajamine korrektne. Mingit imeliku maksu taheti jälle 5 USD + mingi kindlustus 24 USD. Valgevenes liiklus hõre, teed märksa paremad. Mingis bensukas oli kohvik, kus enamik menüüst moodustast konservid ja kiirkeedu pudrud-makaronid. Nimelt teenindaja keetis raha eest sooja vett ja lisas siis kiirkeedu pudrule ja voila soelõuna. Minsk suur ja uhke linn. Väga viisaka ja korraliku olekuga. Hotelli otsisime mitu tundi, sest ega nad ei vaevu suuri silte välja panema, et vot siin nüüd on hotell. Neil piisab väikesest sildist uksel. Hotellis „Sputnik“ ruumi oli, aga tuba ei saanud, kuna neil ainult ettetellimisel!! Sealne admin oli piisavalt lahke, et meid järgmistesse juhatada. 4 välja pakutud hotellist oli kõige möistlikuma hinnaga hotell „Belarus“ 3tärni, 23 kordne monstrum. 2-ne tuba koos hommikusöögiga 80usd. Teistes väljapakututes oli 100 usd ja enam. Hotelli baaris maksis 0,5l õlut 65 Eeki! Samas toit ja vein olid norm hindadega. Viin oli odav,50g 15 eeki. Jätkub....

28.07.Minsk-Vilnius 200km.Hommikusöök 22-se korruse restoranis. Üle tükiaja hea. Valik piisav ja maitsev. Lisaks sai veel ntx: praetud maksa (maitsev) kotlette jne. Minski metroo märgatavalt väiksem ja tagasihoidlikum kui Kiievi oma. See eest puhtam ja korralikum. Metroo pilet miski 3 Eeki. Minski kesklinn puhas, suursugune ja võimas. Hotellist ostsime ingliskeelse turisti kaardi mille 3D majad peal, võimaldas lihtsalt linnas orienteeruda. Vaksal suur klaasist uhke hoone (pimedas eriti kena). Minskist u 20 km eemal asub Stalini nimeline memoriaalkompleks. Kus väga suur väljapanek sõjatehnikat. Lennukid, helikopterid, varjendid, kõikvõimalik- võimatu eritehnika. Uhke värk. Pilet 4 inimest´+ auto 230 eeki. Liiklus korektne, keegi eriti ei kihuta suurt ei taidle, Kiiruse ületamine kallim ka +35km/h 20 usd+70000 rbl kokku umb 400 Eeki.
Piiriületus sujus kiiresti. Valgevene pool nõudis mingit paberit, mida polnud ennem näinud. Kuna mul seda ei olnud, kasseeris ametnik minult 10usd. Reisi kõige kiirem piiriületus: 35 min koos seletuskirjaga. Nimelt oli meil liialt palju suitsu kaasas ja kuna maksu ei tahtnud maksta, siis kirjutasin seletuse, et jätan tollile üleliigsed suitsud. Tõeliselt hea oli olla jälle Euroopas, kus keegi ei pressi mingit raha välja jne. Vilniuse linnaservas 3 tärni hotell 2-ne tuba 100 Euri millest me loobusime. Vanalinnast 100 m kaugusel 4 tärni hotell Gongress 2-ne tuba koos hommikusöögiga 50 Euri.

29.07.Vilnius-Tallinn 600km. Vilnius kena linn, koos oma kindlusega mäe otsas. Vanalinn meenutab pisut meie oma. Külastasime ka XXX Maximat, mis avatakse hommikul 5 30 ja suletakse 23 00. Kole suur pood oli ikka. Tagasitee oli lihtne, tuttav ja suht kodune. Rõõm oli Pärnus Aleksandris süüa harjumuspäraseid toite mõistliku raha eest, eestikeelses keskonnas.

30.07 kell 1 00 olime kodus tagasi, seljataga 6000km, meeletud ja uskumatud juhtmid.
Kes ennem pole käinud, soovitan soojalt minna analoogsele Tripile. Ise läheksin nüüd küll ainult Krimmi poolsaarele, Minski ja Kiievisse.

Palun lükake seda halli kasti veidi edasi, ma ei näe pealkirja lõppu lugeda.

Kas see on mingi uus Trip.ee järjejutt?

tore aga äkki muretseks enne klaviatuuri, kus tühiku klahv (spacebar) ka on.

Huvitav reisijutt, aga üsnagi kehval tasemel grammatika teeb lugemise küllaltki ebameeldivaks. Äkki viitsiks autor postituse Wordi kopeerida, spelleriga üle käia ning vigu parandada?

Kõik saab korda. Ootame järjejutu jätku.

Pole jah suurem asi kirjamees,Häbi lausa vaadata kui inetu kirjutis. Kirjutama ajendas see, et kui ise reisi planeerisin,siis oleks tahtnud umbes samasugust kirjutist lugeda.