Euroopa reis
7 kommentaari

Tõsine mure - pole seni Eestist välja saanud, nüüd oleks mingi võimalus, aga tahaks teada orienteeruvaid kulutusi küttele ja öömajale(kämpid ja odavamad hotellid/hostellid). Lõuna-Poola - Tšehhi - Austria - kuni Kesk-Horvaatia - Itaalia- Prantsusmaa-Saksamaa - Põhja-Poola ja koju.

Meid on neli täiskasvanut.

Kütus:

www.viamichelin.com

Kämpingud:

www.eurocampings.co.uk (seal ei ole muidugi KÕIK Euroopas olevad kämpingud) www.camp.cz www.tiscover.com

Majutus lihtsamas motellis-hotellis - alates 10 EURi nägu (Poola, Tshehhi) või 20 EUR (Austria, Itaalia jne).

Augustis on hinnad kallimad seoses sellega, et on enamus Euroopat on siis puhkamas. Juunis on jalgpalli EM - küllap ka siis on Austrias-Shveitsis majutust raskem saada.

Tänud viidete ja öömaja hindade eest, nüüd enam-vahem selle koha pealt oskan arvestada. Püüdsin küll, aga ei saanud michelinist vahemaid kätte. Ilmselt sisestasin kuidagi valesti, aga kus või mis....:))

hea lehekülg marsruudi ja teepikkuste arvutamiseks on veel ka http://www.map24.com/ Kui pikaks plaanis minna? Mulle tunudb, et kirjeldatud teekond võib vabalt 6+ tuhat kilomeetrit minna. Selleks, et ennast tee peal hästi tunda ringi vaadata ööbida muud moodi kui ratastel nii, et keegi sõidab, tuleb minu meelest terve kuuga arvestada. Horvaatia ja prantsusmaa teevad kogu ringi hästi pikaks...

Tere!

Hea hostel Poznanis - Hanka. Korralik, hea hommikusöök. ul. Biskupiñska 27, Poznan, Strzeszyn linnaosa.

Szczecin´is (Põhja Poola) hostel CUMA http://ptsm.home.pl/index.php

Itaalias oli nädal tagasi diisel u 2-3 krooni kallim kui meil Eestis. Proovi viamichelini uuesti, töötab väga lihtsalt ja on siiani ka suht täpne olnud.

Kui palju selliseks tripiks aega on varutud? Kui pole varem kuskil käinud, siis on oht, et võtate väga palju riike plaani ja pärast reisi on autos loksumisest täielik oksemaitse ning vaadata ei jõua õieti midagi (puhata ka mitte).

Disla eest taheti Nizzas ja Itaalias Sanremo kandis eelmine nädalavahetus 1,50 - 1,53 EUR. Bensiin oli tiba odavam. Nii, et hakkame juba kandadele jõudma vanale rikkale Euroopale...irw