Häälega reis---Hispaania, Portugal
13 kommentaari

Meilile tuli väga odav lennukipiletite pakkumine Prantsusmaale ja kuna mul oli just puhkus ka tulemas ostsin piletid ära(üsna pikka aega ette). Kuna reisin oli aega tuli pähe igasuguseid hulle mõtteid ja selle kõige hulema tegingi teoks, läksin üksi häälega Prantsusmaalt-Hispaaniasse ja sealt Portugali ning siis Prantsusmaale tagasi. Kahjuks ei ole eriti aega et pikealt siin sellest kribada aga siis kokkuvõtlikult.

Olin sellisel reisil esimest korda, üksina ma polnud kunagi varem nendes riikides käinud veel vähem olin ma välisriigis hääletanud(tegelikult polnud üldse).

Reis oli ülimalt põnev samas natuke hirmuäratav ja raske. Sai magatud nii bussijaama seina ääres,suvaliste inimeste juures, rannas, linnapargis kuid ka hotellides ja hostelites.Tutvusin erinevate inimestega, nägin põnevaid paiku ja sain ka rannas peesitada(costa del sollis). Reis kestis 4,5 nädalat kuid raha kulus rohkem kui olin plaaninud 5500-6500 kuid loomulikult ega ma ei koonerdanud ka, käisin restoranis söömas, Barcelonas akvaariumis ja lihtsalt nautisin elu. Ühistrantsporti kasutasin ainult selleks et suurlinnadest välja saada, enamus aja sõitsin ringi rekkadega.

Tagant järgi ikka aeg ajalt mõtlesin, et miks ma küll nii lihtsalt ennast ohtu seatsin kuid samas ma ei kahetse mitte miskit, vaid teen juba plaane järgmise aasta reisi jaoks. Nüüd ma kogemuse võrra targem ja tean kuidas paremini sellisteks reisideks ette valmistuda ja mida reisile kaasa võtta.

Kui hästi nendes maades muidu hääletajaid peale võetakse ja kas reisi vältel varitses ka mõni reaalne oht? Tagasi tulid ikka ka lennukiga jah?

miks sa seda jama siia kirjutad? Kas meil on vähe inimesi kadunuks jäänud? maha löödud, vägistatud? On suur soov sinna nimekirja sattuda? Hääletamine tuleks seadusega keelata. Loll inimene õpib oma vigadest, tark teiste omadest.

Punkel, püüa nüüd olla :) Hakata tripis hääletamisvastast propagandat tegema...

A jansa23 - tubli!

Ma arvan, et see pole jama ja ju mainisin ka, et see oli riskantne. Ma ei pannud seda siia üles selleks, et kõik minust eeskuju võtaksid ja oma eluga riskima läheksid. Ma ise olen supper õnnelik, et elusalt eestis tagasi kui arvestada neid vahejuhtumeid mida ma siin ei maininud. Et sellisele reisile minna peaks endal piisavalt aru peas olema aru saamaks milline on riskifaktor ja mille peale olen ma välja minemas. Väga mitmed õnnetused juhtuvad üsna tihti inimese enda vea tõttu, tegelikult see kuidas reis lõppeb on üsna palju ka enda teha. Alati on turvalisem kahekesi minna aga minul polnud lihtsalt kedagi kaasa võtta.

to: 907

Üldjuhul võetakse üsna kehvasti peale, eriti Hispaanias kuna seal võib autojuht hääletaja peale võtmise eest trahvi saada(seda rääkis mulle üks kohalik kes enne seda oli üsna tihe hääletaja) Olin oht vägistamise ohvriks sattuda aga õnneks oli mul kiirem reaktsioon kui sellel autojuhil(loomulikult ise olin ka süüdi kuna mina ju nõustusin sinna õõseks jääma). Oli ka autojuhte kes esimesel kilomeetril andsid teada miks nad mu peale võtsid ja vähemalt 3 kolm korda peale minu vastust jäeti lihtsalt auto seisma ja õeldi, et siit mine siis edasi kuidas tahad, mina sind edasi ei vii. Ei tagasi ma ei tulnud lennukiga vaid taani kaudu autoga(lenuki piletid läksid lihtsalt raisku, õnneks oli maksumus ainult 500.- krooni

Selles eas on meri pölvini ja maailm lai. Paar elukymmet edasi ja vaevalt, et Blondiin teeääres enam hääletab.

  • Oli ka autojuhte kes esimesel kilomeetril andsid teada miks nad mu peale võtsid - 'maanteetydrukutest' oled midagi kuulnud? Omal ajal (80ndatel) Tallinnast Tartusse hääletades ei tulnud sellepealegi, et midagi karta vöiks, nyyd ei saa ykski vöim mind vööra auto peale.

Et mida me sinu postitusest targemaks saama pidime?

kui pikalt reisil olid? kas alles nüüd hiljuti sai käidud? ise seiklesin samal viisil mõned aastad tagasi saksamaa-prantsusmaa-itaalia. :)

Ma arvan,et mõned aastakümned edasi ja ükski autojuht ei võtaks teda enam peale ka-isegi raha eest mitte :) Olen kunagi,80 ndatel, Otepää-Tartu vahel (42 km) 4 tundi hääletanud ja lihtsalt seetõttu nii kaua,et siis oli vähe autosid.

Nujah, irv. Pidasin silmas seda, et paarikymne aasta pärast Blondiin imestab isegi, et kuidas tal nooruses sellist jultunud julgust oli, et tee ääres hääletas. Ja ehk tänab saatust, et elus ja läbitömbamata on.

Nonii.. tahtsin teile rääkida hääletamis-stiilis reisimisest.

Käisime kahekesi sõbrannaga suvel häälega Eesti-Läti-Leedu-Poola-Tšehhi-Austria-Itaalia läbi. Sihkoht, kuhu tahtsimegi jõuda, oli Itaalia. Saime päris kiiresti. Enamik tee läbisime autodega. Kõige kaumekoppasimegi Läti-Leedu vahel. Saime Leedust ühe sakslasega kuni austriani. Saime palju näha. Välja ei jäänud vedelema ühekski ööks. Kohal olime pea 2 ööga. Reis oli fantastiline. Peatusime Itaalias erinevates linnades nädal kokku. nautisime täiega. Veneetsias olime kõige kauem. Tagasi tulime lennukiga. Ja nüüd on plaan minna kohe kui puhkus hakkab sõbrannaga jaanuari lõpud Hipaaniasse. Ootsärevus on nii suur. :PP Väike hirmupisik on ikka sees. Aga elu ongi nautimiseks. Igaks juhuks oli pipragaas ka kaasas mida polnud vaja :d

Aga, Teile, mu sõbrad, soovin mõnusat reisimist igas-stiilis! .P

Väga tubli ja julge tegu . :)

Hästi põnev, ise tahaksin ka sinna. Üksi ei taha, kas keegi ei tahaks täna minna häälega Eestist ära või lähimate päevade jooksul? Ise tahaksn nii siit ära saada, et teha üks kord elus midagi ekstreemset, kuigi samas raha ei ole.

Ma räägin ühe loo ka mida minu tuttav tegi. Läks koos õega Eestist ära ilma planeerimata üldsegi reisi ja ilma rahata, nad jõudsid välja hääletades sihtkohta Hispaania ja magasid alguses põldudel, randadel, kuni kohtasid venelast, kes neid enda juurde võttis. Üks õdedest hakkas õppima hispaania keelt, teine läks koheselt tööd otsima baaris ja sai. See kes õppis hispaania keelt sai juba väga selgeks selle. Ta läks seal mehele ja nüüd keel suus. Mainin et ta läks 16 aastaselt ja tagasi tuli alles eesti 24 ja kõik arvasid, et ta kadunud.

Tahaks samasugust riski ette võtta ja saada endale keegi hea sõbranna. . . . Trip.ee lisas postitusele suured algutähed ja puuduvad kirjavahemärgid!

Üks (paljudest)tüdruk läks ka niimoodi. Kohtus kena tumedasilmse ja pruuni kohaliku diskoriga baaris. Diskor vandus sellele 16-aastasele igavest armastust. Pliks jäi rasedaks, diskor saatis ta pikalt, pliks läks nuttes kodumaale tagasi, diskor hooples ajakirjanduses (sic!), et tal hooajal skoor nii 300 süütukest. Diskori vastu algatati juurdlus. Viimati nägin kerjavat eestlast (poiss) maikuus kohaliku supermarketi juures Hispaania lõunarannikul.