Käisime perega nädalasel reisil Korfus, kust naasesime mõne päeva tagasi.
Reisi pakkus Eestis tegutsev reisibüroo HappyTravel ja tegemist oli nö. Perepakkumisega ja hotelliks oli AnnaLiza, mis aga hinnapoolest ei olnud iseenesest eriti soodsam sugugi võrreldes teiste erinevate reisikorraldajate pakkumistega, aga kuna Korfus ei olnud me varem käinud otsustasime selle kasuks.

Reisi sihtpunkti jõudes selgus aga peagi, et oleme sattunud kõige jubedamasse hotelli, kus eales olnud oleme, meid ootas ees täielik ”romula”. Tegemist oli Ipsoses asuva hotelliga Anna Liza (2*), mille omanikud on inglased.

Hotelli tuba oli alla igasuguse arvestuse. Esiteks jättis sisustus palju soovida: kapiuksed olid nii logud et ei püsinud kinni, pliidi juhtmele kuuluv pistik oli seina küljest nii lahti, et oli kasutamisel eluohtlik, voodid olid oma aja nii ära elanud et vajusid neid nihutades lihtsalt koost lahti. Ventilatsiooni ja suitsuandurit toast ei leidunud. Lisaks oli meil nelja peale täpselt üks tekk.

Selgus ka see, et seep puudub ja asja üle järele pärides teatati, et see tuleb ise muretseda.
Ebameeldiv üllatus oli ka see, et tube ei koristatud ega voodipesu vahetatud, prügikotid aga õnneks vahetati kord päevas uute vastu.

Kõik meiega samal reisil saabunud eestlased, meid kaasa-arvatud paigutati võsa-, või autoparkla- vaatega tubadesse. Veel samal õhtul kui saabusime palusin hotelli personali meie toa esimesel võimalusel ringi vahetada uue vastu, mis oleks vaatega sisehoovi/ hotelli basseini poole.
Tuletasin asja veel paar korda meelde, kuid asjata. Uut tuba meile ei antud, kuigi järgmisel päeval vabanes mitu basseinipoolset tuba. Nendesse paigutati uued saabunud reisijad , meile aga öeldi, et vabu tube ei ole.
Hotelli personali suhtumine oli nö. üle mõistuse, võimalik et selles hotellis lihtsalt eestlasi eriti ei sallita? Näiteks ei olnud paremate väljavaadetega tubades mitte ühtegi eestlast.
Aga see selleks. Järgmisel päeval hotelli basseini külastades avastasime, et basseini kuuluvad valgustid ujusid juhtmepidi vee pinnal, mille kliendid olid lihtsalt sunnitud veest välja basseini kõrvale tõstma (ilmselt sellepärast aetaksegi kõik kliendid kell 19 basseinist välja, et kui lambid põlema pannakse, saavad inimesed vees lihtsalt surma) ja õhtupoole basseini läheduses ringi jalutades avastasime maas lahtise luugi ilma mingisuguse hoiatusmärgita, mille all maasügavuses asusid mingisugused basseini puhastusseadmed vms. Õnneks meie lapsed ei jõudnud sinna sisse kukkuda ja loodame et ka muud mitte. Hotelli tehakse nö. perepakkumisi, aga lastesõbralikkusest oli seal küll palju puudu!
Allpool eelneva kohta ka mõned pildid, mis räägivad iseenda eest…

Tõdesime et ainus võimalus on rentida auto ja viibida Ipsoses nii vähe kui võimalik. Mõne päevaga peaaegu kogu saare läbi sõitnud, selgus et Korful on väga palju ilusaid kohti ja Ipsos ei ole teiste kuurortidega võrreldes just eriti hea koht.

Öeldakse et igal halval asjal on ka mingi hea külg, võibolla just tänu ebaõnnestunud hotelli valikule saime viibida paljude erinevates kohtades saarel, kuna Ipsose hotelli läksime tõepoolest ainult ööseks magama, et sealt hommikul vara jälle jalga lasta.

Reisibüroo poolt pakutavatest ekskursioonidest otsustasime Korfu saare ekskursiooni kasuks, mis kahjuks ei vastanud ootustele. Reis läks maksma umbes 2000 krooni pere peale, mis ei sisaldanud sööki ega muid huvisid ekskursiooni ajal.

Põhiliselt selle raha eest sai ainult transpordi. Giid oli ilmselt suhteliselt algaja, ega suutnud eriti meile ekskursioonil informatsiooni jagada. Põhiliselt paluti omal käel ringi jalutada, pilte teha ja siis teatud kella-ajaks bussis tagasi olla.

Mõned targemad otsustasidki saarel ainult omal käel ringi käia, et raha mitte maha visata ja õigesti tegidki. Saar on selle võrra väike, et nädalasel reisil jõuab päris kenasti omal käel kõik vaatamisväärsused ära näha.

Hoidke eemale sellest hotellist ja sellest reisipakkujast, kuna reisi müüdi lastele sobivana paketina mis on aga täiesti vale. Vaadake pilte ja saate ise kõigest aru.

Mis on veebis on siin

http://www.annaliza-corfu.com/

ja mis on tegelikult

on siin

http://picasaweb.google.com/fugatus/AnnaLiza

Reisikorraldaja on siin

www.happytravel.ee

Käisime ka Happy Traveliga juuni algul Korful ja meil pole neile küll midagi ette heita. Hästi meeldivad tüdrukud koha peal, infotund oli hästi asjalik ning nad jagasid ka lahkelt infot omal käel seiklejatele, mitte ei püüdnud ainult Happy Traveli reise müüa (paar aastat tagasi Novatoursiga Kreetal käies tegeles neiuke ainult oma reiside müügiga infotunnis, kui esitati küsimus mõnel muul teemal, siis oli vastuseks, et sellest me räägime sellel-tollel ekskursioonil).
Tõsi küll, ühtegi reisi me neilt ei võtnud, seega ei puutunud nendega ka kokku rohkem kui minnes, tulles ja infotunnis.

Hotelliga aga teil tõesti ei vedanud, aga andke oma arvamusest reisikorraldajale teada (täitke nende kodulehel tagasiside vorm)
Meie olime hotellis Gouvia ja kuigi oli ka tegemist 2* hotelliga (söögid sees), siis pole meil ka hotellile midagi ette heita, toad olid lihtsad, kuid korralikud ja puhtad (iga päev koristati, korra vahetati ka linad ja rätikud). Ning söök oli supermaitsev.

Ekskursioonihindadest: see, mida konkreetne ekskursioon sisaldab, oli ka ju ette juba teada (Reisikorraldaja antud infolehes olid kirjas kõik ekskursioonid ning samuti hotellides olevates infokaustades). Ja see, et meie reisibüroodeslt ostetavad reisid on kallimad kui kohalikest büroodest ostetud, see on ju ka ammuteada tõsiasi.

Nojah, aga jälle, kallid inimesed, te maksite ju 2 tärni hotelli eest!!! Mida te ootate???

Käisime täpselt samal reisil, aga peatusime Teie lähedal asuvas hotellis Marilena. Alguses oli ju kohe teada, et tegemist kahe tärni apartmendiga. Me läksimegi kohe sellise suhtumisega, et peaasi kuskil magada saab, aga polnud viga midagi. Kõik oli puhas ja eluksvajalikud asjad olemas. Tõesti ei tasu oodata mingit luksust, kui võtad loteriimajutuse ja 2*. Meie jäime reisiga väga rahule. Rentisime endale sõiduvahendi ja kimasime mööda saart ringi. Kõik oli imeilus. Parimat ei oska tahtagi. Reisikorraldaja kohta pole mitte ühtegi halba sõna öelda, väga meeldivad tüdrukud olid koha peal. Ekskursioone me neilt ei ostnud kuna iga nurga peal pakuti täpselt samu ekskursioone, aga natuke odavamalt. Ei usu, et reisikorraldaja nii väga süüdi on, ka nendel on ju omad kokkulepped kohalike turismifirmadega. Pealegi, kui rentisite oma sõiduki, milleks siis saare ekskursiooni vaja oli..omapäi ju palju põnevam. Mina arvan, et tasub natuke eeltööd teha. Inimesed on erinevad ja soovid on erinevad. Meie jäime väga rahule. Ootasime lihtsust ja selle me ka saime.
Saar on imeline, soovitan kõigile :)

Selles suhtes, et loogiline, et hotell oli mõtetu, kui lähete 2 hotelli. Ma olen saanud sama "TÜNGA" osaliseks, kui käisime Egiptuses 2,5a tagasi, kus reisi hind oli näkku 8000.00 EEK ja oli 2 hotell. Piltidelt tundus enamvähem ja kui jõudsime kohale siis oli jah tegemist õudsa HURTSIKUGA. Samas nüüd targem. Kui minna sellisesse kohta nagu kreeta, või egitpus, või türgi vms, siis on mõistlik alati võttta vähemalt 4 hotell. Sest et 2 ongi sellised mõtetud hotellid, kus teenindav personal pole ka suurem asi, kuna nad saavad vähe palka. Eks teenindajad on ka kogaueg vihased, kuna turistid alati kaebavad ja hädalavad, et andke uued toad ja issand kui õudsad toad siin üldse on jne. Ehk siis järgmiseks korraks õppetund olemas, ei tasu võtta 2 hotelli. Samuti tuleb eemale hoida vanast korpusest. Ehk siis kui võtate hotelli, ja öeldakse et vaid vanas korpuses ruumi, hoidke sealt ka eemale. Kreetal saime selle vanas korpuses oleva toaga ka suht tünga, kuigi oli 4 hotell. Nii et hoidke eemale 2* hotellidest ja vanadest korpustest:)

EDU!

  • Reisibüroo poolt pakutavatest ekskursioonidest otsustasime Korfu saare ekskursiooni kasuks, mis kahjuks ei vastanud ootustele. Reis läks maksma umbes 2000 krooni pere peale, mis ei sisaldanud sööki ega muid huvisid ekskursiooni ajal.
    Mida konkreetset te ootasite sellelt ekskursioonilt? Kui nyyd rehkendada see summa eurodesse, siis see teeb u 33 ege/per nägu. Selle raha eest on raske Euroopas mingit söögi-joogi-taidlusega varustatud ekskursiooni leida. Eriti veel top-ten kohtades.
    Mis hotelli puutub, kas te tegite oma reklamatsiooni (koostlagunenud voodi, ohtlikud juhtmed, pistikud, lahtine luuk jne) ka hotellile vöi nöudsite ainult parema vaatega tuba? Tubade koristamine, linade ja käterättide vahetamine pole tänapäeval enam mingi iseenesestmöistetavus, isegi mitte körgema klassi hotellides, mis siis veel apartmentidest rääkida. Tavaliselt on see seotud vee ja energia säästmisega (ökoloogiline mötlemisviis) ja heal juhul on sellest ka info seinal.

lähen just varsti samasse hotelli!!! ja samasse kuurorti!!!. Vahet pole kas on 2tärni hotell või 4tärni hotell, puhas ja korras peab müüdav majutus siiski olema. Ja eriti veel kui arvestada, et hind on nii või naapidi tavaeestlasele kallis reisipaketi ostmise puhul.
Küsisin ka Happy Travelilt, et kuidas toimub apartidesse jaotamine ning et erisoov oleks saada hommikuse päikesetõusuga tuba. Selle peale mulle ei ole veel vastatudki ja vaevalt, et vastatakse. Ekskursioonid oleme otsustanud ise autoga ära teha, kuigi ei tea veel kuidas see õnnestub.
Aga jah, tuju tõmbas täiega nulli selline "teadmine eesolevast majutusest ja klientidesse suhtumisest"... Äkki peaksin selle saidi saatma e-maili teel Happy Travelile, et hoidku jumal, kui mind selline asi ees ootab:)... Pole kah mingi pirts, aga andke andeks ma ostan majutuse ja siis ei saa ennast seal hästi tunda...krt.

kulla kaasakaagutajad....asi polnud ju yldse mitte rahas vöi tärnide arvus, vaid inimlikus peavarjus ja eluohtlikus situatsioonis. Kliendil ON ÖIGUS oodata puhkuse ajal, vaatamata makstud hinnale, korralikku puhast peavarju, tehniliselt korras seadmeid ja inimlikku suhtumist. Ja ärge tulge rääkima, et 2* hotellis on see asi vöimatu...

Viibisin juunis kõrvalasuvas MariLena hotellis. Ei kaeba. Puhas, koristati, vahetati pesu, pliit, veekeetja, külmik töötasid. Luksust muidugi polnud aga see polnud taotlus. Bassein oli korralik ja puhas. Õhtuti on basseinid suletud puhastamise eesmärgil. Happy Traveli tüdrukud olid toredad ja asjalikud. Sai käidud saare ringekskursioonil, väga tip-top. Infot jagus piisavalt, räägiti saare minevikust ja tänapäevast, kommetest, tegevusaladest jne. Mida siis veel? Loomulikult ei olnud selles hinnas toitlustust, aga seda oli ju ette teada. Muid ekskursioone küll Happy Travelilt ei ostnud, sai võetud kohalikust büroost - odavam. Kui keeled suus, pole probleemi, millist vahendajat kasutada. Ipsose üle pole küll mingit põhjust iriseda, vägagi ilus koht. Tõsi, rand on kivine, aga korralik. Samas on mäed, seega maastik kindlasti põnevam kui lauskmaal. Pealinn on lähedal, bussiühendus toimib. Loomulikult võib rentida auto või rolleri või atv, oma valik.Meie grupi omad, kes AnnaLizas olid, ei kaevelnud, järsku oli erandjuhus.

Käisime Korful juuli algul ka perega. Olime samas hotellis, kas ka samas toas? (213). Pildid väga tuttavad. Aga ma ei virise. Pesu vahetati meie sealoleku ajal vähemalt 2 korda, koristati iga päev. Jah, voodid krigisesid hirmsasti ja duširuum ujus, sest kardin oli lühike ja võib-olla veel mõned asjad. Aga võtsime seda normaalselt ja suhtusime huumoriga. Olime rahul, et toa aknad olid võpsikusse, päeval oli väga hea ja vaikne siestat pidada. Meie akna taga elas kohalik pere, kus õhtu saabudes hakati kõva häälega hõikuma ja sõimlema ja nii terve öö. See oli omamoodi lõbus, hõikusime vastu ka ja varsti tuli vanapapi isegi juttu ajama.
Hotellirahvas oli väga meeldiv ja samamoodi turismifirma tüdrukud. Hommikusöök hotellis ka väga maitsev.
Aga kõige enam meeldis mulle Paxose saar. Sinna tahaks tagasi!!

Külmkapp töötab, vesi on jne...

Tutvuge teiste maade reisibüroo teenustega/pakutavate kasvõi 2+ hotellidega.

Meie ei ela kiviajal siin Eestis ja sellega, et pakutakse parajat s...a ei tasu leppida.

Keegi ei räägi 5+ hotellist või sellest, et luksust oleksime taotlenud. Asi on tavalise inimliku nõudmisega.

p.s reisikorraldajatel paluks vastata ühe nickname kaudu, see on niigi hästi läbi näha.

Täiesti tavaline Kreeka apartement - kõigist neist piltidest oli ainult ühel miskit erilist - see lamp seal basseinis. See, et viimistlus on tehtud ülejala ja pooled asjad logisevad, on täiesti kreekalik:) Ja oma probleem, kui lased sellistel pisiasjadel puhkust rikkuda - Kreekas on nii palju muud head, et katkine voodi küll ei peaks tuju pahaks tegema...

Nii et jah, sirged seinad ja kuiva põrandaga dushiruum on seal nö luksus - kes neid tähtsaks peab, peab ikkagi 4* majutuse võtma. Mis ei tähenda, et alla selle (või sootuks tärnideta) ei võiks vägagi tip-top olla!

http://www.trip.ee/node/34041

ja kui sellest meie tekstist on kellegagile abi, on meil tõesti hea meel, et saime aidata, eriti kui se on teie esimene reis üldse. Meil see kaugeltki ei olnud esimene ja on millega võrrelda.

Ma ei saa aru Teie nutulaulust...mida te ootate Vahemereäärsest 2 hotellist??? Top-end-teenindust ja kvaliteeti või??? Kui seda ootate, siis valmistuge 4-5 x rohkem maksma. Te saite täpselt Vahemereäärse 2-hotelli taseme ja tõenäoliselt üsna soodsa hinnaga.

Küsiks, et mis riistad ja vahendid seal kööginurgas olemas on: kas on kohvimasin, pliit, veekeedupott, mikrouun ja külmakapp?
Toas, saan aru, telekat ja konditsioneeri ei ole, neid saab ilmselt lisatasu eest.
Loodetavasti saab seal Annalisas ka hakkama, kui erilist luksust taga ei aja. Voolavaid kraane ja ummistunud kempse seal vaevalt et on?

Almanda - kuidas reis õnnestus?

Sellest juba hulk aega möödas, polnud vajadustki end tripi logida olnud. xxx-ile: reisiga jäime väga rahule, vaatamata eelarvamustele majutuse suhtes, oli kõik ok. Polnudki eesmärk tärne taga ajada ju:). Aga muide, tundub, et minu tagasihoidlik soov saada apartement hommikuse päikesetõusuga rõdule, täideti. Ei tea, kas see oli sellest, et kirjutasin Happy Travelile oma soovist... Siit tulebki järeldada: pange oma tingimused ja erisoovid kõik e-maili teel reisibüroole kirja, ehk arvestatakse sellega;). Hommikusöök oli küll...IGAL HOMMIKUL ÜKS JA SEESAMA TOIT. Kohv, või, mesi , marmelaad, sai, kõvaks keedetud muna, vorstiviilud ja toorjuust... ja herilased. Kolmandal päeval küsisin tomatit ja kurki lauale juurde. Neljanda päeva hommikul küsisid nad ise, kas soovime tomatit jne...mis oli muidugi väga armas neist. Enamus aega tegelikult viibisime majast väljas... Korfu on ju ilus väikesaar, vaated nauditavad, meri sinine. Trallasime ringi bussiga ja autoga ja ka jalgsi, õhtul hotelli saabudes istusime rõdul ja nautisime vaadet mägedele ja naaberapartementide üüratutele (kreeklased siis ja ilmselt suguvõsati) pühaõhtusöömaaegasid. See on naljakas, kuidas kreeklased söövad õhtust....kell 22 alustatakse ja nii kella 1-2 välja, vahepalaks mängitkase kaarte, juuakse veini, mängitakse lastega (kreeka mehed tegelevad aktiivselt lastega) jalgpalli vmt. Ja söögid laua peal on neil ka siuksed nagu meil enamasti jõululauad, igast träni võib sealt leida. Mõni muidugi arvab, et ilgelt toppisin oma nina nende laua peale:D. Tegelt nii see ei olnud, neile meeldis ilmselt, kui neid jälgiti. Ei, lahe oli, tagasi läheks iga kell ja samasse majutusse ka, ei olnud seal häda midagi, erinevalt teema algajatast olen vist vähenõudlikum:P.
Aga telekas ei olnud lisatasu eest, kont küll ilmselt, aga meil polnud vajadust seda kasutada. Köögis oli kohvimasin, veekeedukann, pliit 2 auguga, mikrouuni polnud, küll aga külmkapp (seda pidime küll alguses kõvasti koristama, enne kui järgi sai pandud). 4 peale saime kenasti hakkama, ka potid pannid olid olemas kenasti.

Minu soovitus on pigem vältida noid hotelli sööke Korful. Lihtsam on haarata kergeks hommikusöögiks poest täpselt seda, mida soovid ja alustada oma päeva meeldivalt ja tervislikult. Õhtusöök (kerge lõuna)tuleb muidugi teha mõnes kohalikus restoranis, on mida meenutada.