Jaapan

Tulin mõned päevad tagasi Jaapanist ja ei jõua ära oodata, millal jälle sinna saan;) olen palju reisinud aga Jaapan jääb alatiseks mu südamesse.
Enne minekut lugesin siit ja mujalt ja uurisin elust seal, palju räägiti kui kallis Jaapan on aga suuureks üllatuseks oli tunduvalt odavam kui seda on Itaalia või Hispaania.
Inimesed on meeletult viiisakad.Kui küsid tänaval midagi siiis nad kasvõi kõnnivad ise sinuga 2km kaasa, et sa leiaksid õige koha;)
Inglise keelt räägivad paljud kuigi kardavad rääkida.
Tänavatel prügikaste peaaegu ei olegi. Prügi seal ei näe laiali kusagil ja metroood on äärmiselt puhtad.
Olime esimesed 4 päeva Tokyos.Tokyo on linn, mis kunagi ei maga.Söögikohti on palju ja süüüa on väga suuures valikus ja sööök on odav.Alla 100eek sai korraliku prae kätte küll ja metroo päevapilet on 75eek, sõida palju tahad ja kui lihtne see on.kõik viiidad näitavad kuhu minnna ja seal on võimatu eksida. Üritasime selle 4 päevaga Tokyos võimalikult palju näha aga palju jäi nägemata.....Järgmised 5 päeva veetsime Kyotos.Kyoto on 2h 45min kaugusel Tokyost.Sinna läksime Shinkanseniga,ostsime Eestist nädalase Japan Railpassi sest sellega tuleb kokkuvõttes odvam sõita ühest linnast teise ja on väga kiiire ja mugav.
Kyotos on vaatamisväärsusi palju.Meie võtsime hotellist rattad ja sõitsime paar päeva ringi ratastega kuna seal on liiklus väga sujuv ja alati arvestatkse jalgratturitega.
Viimase öö veetsime Nagoyas kuna sealt sai ruttu lennujaama, et ei peaks hommiku vara seiklema.
Kõik on veel nii värskelt meeles aga ei tulegi pähe midagi, mis ei meeldinud või mida peaks ära märkima, sest kõik on tehtnud võimalikult lihtsaks ja arusaadavaks ka turistidele.
Igatahes sinna tagasi ma tahan juba peagi minna ja nautida seda kõike, mida imelik , armas Jaapan mulle pakkus;)