Jaapani reisikiri

Kuna tripis ei ole palju infot Jaapani kohta, siis lisan siia kokkuvõtte meie Jaapani reisist.

Käisime Jaapanis juulis ja olime kohapeal 9 päeva. Kolm päeva olime Tokyos, enamuse ajast liikusime iseseisvalt Lonely Planeti abil ringi, aga võtsime ka kohalikult reisibüroolt Sunrise Tours poolepäevase linnaekskursiooni. Giid oli tore, andis kenasti infot kultuurilise tausta kohta. Ka oli tuuri plussiks see, et kui muidu liikusime ühest kohast teise metrooga (so siis maa all), siis ekskursiooni käigus bussiga liikudes, sai linnast hea ülevaate.

Kuus päeva peatusime Kyotos. Siin on vaatamist kuhjaga. Minule jätsid sügava mulje Geishad ja templid, samuti väikestele maalappidele mahutatud ilusad aiad. Tegime ka kaks suuremat väljasõitu - Hiroshimasse ja Himeji-sse. Hiroshima on Kyotost ligi 500 km kaugusel. Sinna sõitmise tegi lihtsaks kiirrong shinkansen, millega kulus Kyotost Hiroshimasse sõiduks vaid 2 tundi. Hiroshimas saadud muljed olid väga tugevad. A-Bomb Museum on väga hästi üles ehitatud ja seal külmaks jääda on raske.

Inimesed Jaapanis olid väga sõbralikud ja abivalmid. Näiteks kui küsisin abi ühe ühest ATM-i sarnasest aparaadist raha kättesaamisel (mis oli jaapanikeelne), siis mees, kellelt küsisin, tuli lihtsalt minuga kilomeetri jagu kaasa, et aidata õiget ATM-i leida. ATM-idega oli Jaapanis pisut keeruline, parem on sobiv kogus sularaha kaasa võtta. Kehtis reegel, et kui võimalik, maksa kaardiga, kui võimalik võta ATM-ist raha.

Muus osas oli Jaapanis reisida lihtne - JR Pass aitas suuremate vahemaade läbimisel (shinkanseni abil päris kiirest), linnasisene transport Tokyos oli lihtne ja mõistliku hinnatasemega (ca 15 krooni 1 sõit), inglise keelega saab kenasti hakkama, kui muidu abi ei saanud, siis politseinik aitas alati. Metroo- ja rongijaamades on sildid inglisekeelsed.

Meie Jaapani reisikiri on ehk abiks sinnamaale reisijatele, samas tahaksin siinkohal kindlasti maha võtta hirmud, et inglise keelega ei saa hakkama või et seal on kallis.
Inglise keelega saab väga hästi hakkama ja kallis ei ole seal kindlasti. Näiteks õhtusöök kahele sushi baaris maksab Tokyos 300 krooni. Hind sisaldab lisaks sushile ka Miso suppi ja õlut. Tallinn on toidu ja laiatarbekaupade kohapealt kindlasti kallim.

Kogu reis oli tihe ja väga muljeterohke. Iga päev Jaapanis pakkus väikseid Jaapani "imesid" alates kiirrongist ja vending machine'idest ning lõpetades iga jeeni väga täpse tagasi andmisega nii poes kui restoranis. Arvestades Finnairi tihedaid sooduspakkumisi Jaapanisse julgeksin soovitada see sihtkoht tulevaste reisisihtkohtade hulka arvata.