trip-krainetrip-ukraine-dark
Jianshui

Jianshui

Gejiust Jianshuisse buss sõidab kaks tundi (10.5Y). Arvatavasti peagi läheb see tee märksa kiiremini, sest praeguse keerleva ja hüpleva tee asemel paistab oru põhjas valmivat uus suursugune kiirtee. Teekond on taaskord maaliline ja huvitav. Näeb, kuidas iga viimane kergelt horisontaalne maalapp on kasutuse leidnud.

Jianshui on ajalooline linn ja seal pole kopaga veel kõigile vanadele majadele kallale mindud. Ka on seal hästi suursugune ülespidise katusega Päikesetorn ja vanu templeid.

Gejiu-taolisest upmarket õhkkonnast pole lõhnagi. Pigem tundub see olevat üsna ruraalse ala keskuseks, palju näeb linnas külaelanikke asju ajamas, ja mis seal salata, osad on ka kerjamas. Ühel tänavanurgal istub muldvana naine. Pilku püüavad ta väikesed tikitud tuhvlikesed, ehk 10 cm pikad. Nähtavasti on ta veel sellest peenest ajajärgust, kui Hiinas tüdrukute jalgu kängitseti. Kusagilt (oli vast Wild Swans) lugesin, kuidas neil varbaluud murti ja kuidas pärast pideval küüned ja nahk valesse kohta kasvavad ja mädanema lähevad. Kuidagi väga väärikalt (jalgu kängitseti ikka vaid paremate perekondade tütardel, kes kunagi tööd ei pidanud tegema) istub see naine nüüd ja kerjab. Üle pika aja on mul tahtmine küünitada rahakoti järele, ei teagi täpselt miks.

Ööbimise leiame seekord ilma jamadeta. Garden hotelis saame odavaim toa 20Y eest. See on ka võimalus teha tutvust kurikuulsa Hiina tualetiga. Mis siis ikka. Pikk rida madalate lahtiste vaheseintega lahtreid ühe pika ja kitsa kanali kohal. Vesi jookseb kanali ühest otsast ja oleneb sinu positsioonist, mis huvitavaid asju sa näed seal kanalis kanalisatsiooni teed otsivat… Arusaadavalt parim lahter on veetorule ligemal. Õnneks on hotell üsna tühi, nii et esimese katse saan ilma pealtvaatajateta sooritada. Tuli muide läheb põlema käsi plaksutades. Järgmistest katsetest koos reas hiinlannadega vaikib ajalugu…Jarek räägib, et meeste wc on märksa hullem. Kõik koristajad on naised, nii et neil on arvatavasti suurem motivatsioon daamide tualett „esinduslik“ hoida…

Õhtu veedame Päikesetorni verandal rüübates Hiina õlut – 6Y pudel, vaated linnale ja päikeseloojangule on muljetavaldavad. Kohalikud on ümberringi ametis tuulelohede lennutamisega. Aga need pole mingid amatöörid. Nagu professionaalsed kalamehed spinninguga õhus kalastamas…Linnupuurid koos jalutuskäigul lindudega ootavad kärarikkalt. Imelikud linnuarmastajad need hiinlased - päris linnud on puuris ja tehislinnud lendavad…