trip-krainetrip-ukraine-dark
Kampong Cham

22.01.04 Kompong Cham

Kampong Chami me tulime, et minna paadiga sõitma. Kratie´sse või Chhlongi. Mõnes mõttes jäi see Kambodža suuruselt kolmas linn ka tee peale. Siem Riep´ist saab nüüd 4 dollari eest bussiga pealinna Phnom Penhi (6-7 tundi). Kui Skuonis bussist maha astuda, siis sealt saab minibussi Kampong Chami (2000R). Täna on Hiina uusaasta, ahvi aasta algamas ja sestap kogu linnake on kui välja surnud. Siin elab nähtavasti palju hiinlasi, kõik poed on kinni ja inimesed on inglise keele ära unustanud. Saame 4 dollari eest telekaga toa uue Jaapani silla lähedal.

Sild on väga pikk, massiivne (kui suureks see jõgi ometi vihmasel aastaajal paisub?) Ja ta on ka linna ainuke vaatamisväärsus. Päikeseloojanguks ronime sillale, nagu ka paljud kohalikud (nemad sõidavad kohale muidugi mootorratastel). Teeme palju ilusaid pilte peredest viiekesi mootorratta seljas ja jõest.

Head värvid, ja päike, mis horisondi taha vajub, on hiiglasuur ja nii erepunane. Ja siis läheb roheliseks. Sellist asja just iga päev ei näe. Tegelikult täna on ka mu 25-s sünnipäev, sellise auväärse vanaduse puhul peab ju ometi midagi erilist juhtuma…

Pimeduses avastame ka linna karusselli. Jõulutuledega kaunistatud ja popp muusika taustaks. Venivate trosside otsas ripuvad minimootorrattad. Karussell on mõeldud pisikestele lastele. Mingid vööd neid kinni ei hoia. Diiselmootor veab kiirelt kogu kupatust ringi, venivad trossid käivad üles ja alla ja jätavad mulje nagu lapsed oleks samal ajal ka hobuse seljas. Loomulikult keegi maha ei kuku, need on ju kambodžalased. Kisavad rõõmust.

Paadiga sõitma ei õnnestugi minna. Tundub, et aeglane paat ei liigu. Miks, ei tea. Võib-olla selle Hiina uusaasta pärast. 7.30 hommikul läheb kiirpaat (5 dollarit). Aga et kogu jõereisi mõte oli aeglase paadiga mõnusalt kruiisida, mitte tumedate klaaside taga kihutada, siis matame paadimõtted maha ja sõidame hoopis minibussiga Phnom Penhi (5000R).