Tere reisihimulised, nyyd on ka minu reis seljataga, kuu aega oldud Eestimaal kus önneks hakkab ka soe. Seljataga on 8 kuu pikkune backpackimine. Maadeks oli Indoneesia(bali ja Kili island), Austraalia, Uus-meremaa, Fiji, Thailand, Laos, Cambodja, Vietnam, Malaya ja Singapore. Kogemus mönus, alles nyyd hakkab köik kohale jöudma ja reaalsusesse tagasi tulema. Lumisest talvest pole möhkugi ja ihu siiamaani pruun. Blogi ma ei pidanud, ainult kirjutused Facebookis mis on nagu teine elu maailmas rändavatel noortel,(no Facebook, no friends), hehe...ja muidugi söpru tuli juurde kohe palju , umbes 70...kellega siiamani jagame pilte ja chatime,,nende sees ei yhtegi Eestlast, tösi see, 8 kuu jooksul nägin kaks eesti kutti Tais kes olid kahenädalalisel reisil.Muidugi paar söpra käis ka kylas .sai eesti keelt harjutada..
Minu kiri oleks inspiratsiooniks köigile neile kellel on unistus teha midagi samasugust, ytlen teile, reisimises ei ole midagi rasket, ja just nimel Aasia, yksi on parim, sest mitte yks hetk sa ei ole yksi, ymbritsevad backpacerid on sinuga samal lainel ja töesti möistetakse yksteist fantastiliselt, inimesed on super abivalmid. Ärge vaid unistage, vaid viige ka unistused täide, mina seda tegin ja tean kuidas olla önnelik ja elada hetkes. Mis rahasse puutub siis loomulikult on seda vaja nats kuid aasias on köik väga odav, mönes kohas on ööbimine näiteks 2 eurot bungalow, Kust on vaade ilusale Mekong jöele ja kummiröngad ujumiseks ootavad rannas..muidugi kui ainult viitsid kergitada oma tagumikku vörkkiigest..--))Kui on kysimusi vastan meelsasti,,Önne teile .Eveli

Hei!

Mul endal plaanis juba üsna pea samalaadne trass ette võtta. Alustada Indoneesiast ning liikuda edasi Okeaania poole. Austraalia ja Uus-Meremaa võib-olla jäävad vahele kuid kui aega jääb, siis miks mitte. Üks eesmärke on palju sukelduda, kui võimalik, teha endale ära instruktori paberid, et siis ka tööd teha freelance'ina. Näiteks Sulawesi saarel või kuskil mujal Indoneesia troopikas. Aasias, eriti Indoneesias tahaks rohkem viibida, kuna elu odav ning oluliselt huvitavam kui lääne kultuuriga Austraalias ja Uus-Meremaal.
Kuidas lennud ja üldsegi transport toimis? Võtsid mingi ringpileti või iga kord uue?

Siit ka kohe kaks küsimust, üks ilusam ja teine inetum. Alustame viimasest: kui suure/väikse eelarvega reisisid? Kas mitte feissbukI ringkonda kuulujad ka kuskilt veidi reisi kohta lugeda saaks?

Kuna ka endal plaanis pikemaks ajaks reisima minna ja olen just seda piirkonda silmas pidanud, oleks mul Sulle hulganisti küsimusi. Kui Sa võtaksid vaevaks minuga oma kogemusi jagada, oleksin küll hiiglama tänulik. Palun jäta mingi kontakt kuidas Sinuga ühendust saab.
Tänud juba ette.

Pane mind söbraks facebooki evelinurmik@msn.com , seal pildid, aga blogi ega erilise jutte ei viitsinud reisil kirjutada, isegi oli palju tegemist.

Klge, kui isiklikke ja musti või isiklikke musti asju ei aja, siis on Eve kogemuste ja vastuste koht gilberti ja kelle iganes küsimustele ikka TRIP'is.
Huvilisi ju palju ja tuleb aina juurde!
Peale tutvumisteenuse on Trip ikka mingil määral ka reisiinfo portaal.
=o)

Inetule küsimusele vastus. 2-3 aastat tagasi läks vahemikus 6000-10 000 krooni kuus nägu. Sisaldab kõike, saab tänagi samade kulutustega.

Jah, rahaga on nii et, oleneb kus reisid ja kuidas meeldib kulutada, mida sööd ja palju jood. Ikka see alkohol maksab köige rohkem välja arvata Laos, kus jood kohalikku pudel viskit yhe euro eest. Kuid seda ka magu ju kaua ei kannata, kui oled valmis jagama odavaid! ODAVAID! tube teiste backpackeritega ja sööma vöimalikult odavat sööki siis tuled isegi Austraalias odavalt välja kus on ehk ööbimine köige kallim. Aga kui veedad aega rohkem Aasias, siis läheb vähem raha. Uus -Meremaal läheb köige rohkem raha extreemspordi peale, bungy and skydive näiteks, need mitusada dollarit. Et mötle välja millele kulutad ja mis on sinule tähtis. Minul raha oli reisimiseks piisavalt, mis on ka tehtud töö 10 aasta jookul,(jätsin lihtsalt korteri laenu vähendamata)ja läksin hoopis reisile.
Tee söprust köigiga ja jaga köike köigiga siis saad odavalt hakkama, näiteks Laos ja Kambodza 10 dollarit päev. Tai nats kallim, Vietnam nagu Tai. Austraalia ja Uus Meremaa 20 dollarit ainult odav dorm koht ööbimiseks jne.
.
.
.
Trip.ee parandab nii vigast postitust viimast korda! Samasugused rändavad tulevikus prügikasti!

OK, kirjutan siis siia. Indo-Hiina kohta on siin juttu olnud suht piisavalt, sestap huvitab just Fidzi ja ümbritsevad saared. Plaanis on minna uitama
~ aastaks aga võibolla ka natuke lühemaks või ka pikemaks ajaks. Nagu ikka on eelarve suht piiratud ja sellepärast ka esimesed küsimused sellest vallast:

  • kust IH'st ja millise raha eest on kõige mõistlikum Fidzile pääseda?
  • mis suuruses päevarahaga tuleb Fidzil ja sealsetel saartel arvestada? Arvestades, et olen juba 40 aastane, küll seljakotiga reisija(eelmine suvi Himaalajas) aga pead/jalad koos teistega ka elada ei taha, pesta pean saama, söögiraha keskmine, õlut joon ja ringi liikuda kavatsen ka. Laristaja pole aga kopikaid lugeda ka ei meeldi. Üldjuhul reisin üksinda ja suure kambaga pikka aega koos olla ei kannata, veits eraku tüüpi. Ühesõnaga luksust ei vaja aga ainult magamiskoti ja priimusega põõsa all olla ka enam ei viitsi.
  • Kas on jumet sellisel mõttel, et sügisest kevadeni oleks IH's ja suvel Fidzil?
    Suht samasugused küsimused oleksid Indoneesia saarte kohta. Äkki mingi asjakohane võrdlus?
    Tänud vastajatele
    gilbert

Tean hästi inimest, kes elas möödunud talvel pool aastat Fidzil. Võin anda kontakti, kui huvitab, siia tema aadressi riputama ei hakka.

Oleksin küll väga tänulik. Paistab, et siin ei saa kuidagi oma küsimustele vastuseid. Või siis kõik puhkavad.