Kogemused Makadi Bay`s Egiptuses
30 kommentaari

Egiptus on muutunud eestlaste jaoks vägagi populaarseks sihtkohaks. Sealhulgas lastega reisijatele. Ka siinsetes foorumipostitustes võib Egiptuse kohta lugeda väga vastakaid arvamusi ja kogemusi. Enim kõlavad ebapuhtad hotellitoad ja voodipesu, halvad kogemused reisiesindajatega ning kõige enam erinevad kõhuhädad sealsest toidust.

Naasesin mõned päevad tagasi oma esimeselt Egiptuses veedetud puhkuselt ja pean oma kogemuste põhjal kõik need eelnimetatud müüdid ümber lükkama. Ilmselt tänu väga õnnestunud sihtkoha (hotelli, piirkonna) valikul.

Reisisime perega Egiptusesse Novatoursi kaudu. Puhkusepaigaks valisime Hurghadast ca 35 km eemal paikneva Makadi Bay (Madinat Makadi) kuurorti. Valiku tegemisel aitasid välismaised reisifoorumid, kus Makadi erinevaid hotelle kiitsid nii sakslased kui inglased. Kõik tundus sobivat. Kuna Makadi`s on ca 6-7 erinevat hotelliterritooriumit (Makadi ja Sol Y Mar), siis meie valik langes Makadi Saraya Resort kasuks. Täpseid põhjuseid ei oskagi nimetada. Nagu hiljem ka kohapeal selgus, ei olnud väga suuri erinevusi sealsete hotellide vahel märgata, kui vaid see, et mõni oli rannale lähemal mõni mitte.

Meie valitud Makadi Saraya Resort paikneb mererannast ca 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Randa pääseb läbi teiste hotellide territooriumite ning igale kuurorti hotellile on eraldatud oma rannariba. Kõik võrdsete tingimustega, igas rannapiirkonnas on omad baarid ja meelelahutuskeskused. Samas veel kõigi hotellide peale kokku sukeldumiskeskus, laevasadam, surfikeskus.

Meelelahutus: Igas Makadis paiknevas hotellis toimuvad igaõhtused meelelahutusüritused, kõigis algus kell 9 ning sõltumata sellest, mis hotellis peatud, võid segamatult külastada ka kõigi teiste hotellide territooriumidel paiknevaid show-etendusi. Hotellide külastajaid on võimalik eristada vaid erinevat värvi käepaelte järgi.

Meeldivad üllatused: märkimisväärne puhtus ja kord, väga soe, sõbralik ja professionaalne teenindus ning kvaliteetne ja mitmekesine toiduvalik. Kuna tegemist on ühele suurimale ja rahvusvaliselt tuntud reisiettevõttele TRAVCO kuuluva kuurortiga, mida koordineerib või majandab Saksa suurim reisibüroo TUI, siis oli kohapeal igal sammul tunda sakslaste ordnungit. Tänavad olid puhtad, hotelliterritooriumilt korjati pidevalt ära isegi mahalangenud üksikud õied või puulehed, pea iga teeotsa peal olid nn prügikastidena savipotid erinevat liiki jäätmete sorteerimiseks. Voodipesu vahetati rohkem kui kord nädalas ning igapäevane toateenindus oli tõsiselt tasemel. Tuba oli kogu aja puhas, lõhnas värskelt + käterättidest pidevalt meisterdatud krokodillid, luiged jms (seda ilmselt kohtab mitmetes Egiptuse hotellides).

Teenindus: Teenindava personali osas jäi mulje, et iga liigutuse jaoks on vähemalt 2 inimest, ehk hetkekski ei tekkinud tunnet, et keegi Sinu soove ja vajadusi ei märka ja neid lahendama ei tõtta. Igapäevaselt leidus mõni meeldiv teenindaja, kes tundis siirast huvi sinu käekäigu, probleemide jm vastu. Samas polnud see kordagi pealetükkiv.

Teised külastajad: Meie hotelli peamise külastajaskonna moodustasid selle nädala jooksul sakslased. Väiksemal hulgal kohtas ka norrakaid, rootslasi ja soomlasi ning venelasi. Kuna selgus, et sakslased venelasi väga ei armasta, siis oli kõigi mugavuse huvides venelaste ja sakslaste-skandinaavialaste hommiku- ja õhtusöögi buffed sätitud erinevatesse restoranidesse. Igapäevaselt toimetas kohalik animation team multilingvistilisi ettevõtmisi (water polo, darts, jalgpall, vesiaeroobika jms). Laste osas küll paraku oli lastehoid ja nendega päevade kaupa tegelemine saksa keelne, kuna organiseeritud eelkõige TUI klientidele. Seega see ehk tekitas pisut kadedust, et eesti lapsed sellest osa ei saanud :) Samas olime meie ka ainsad eestlased hotelli peale oma 1 lapsega. Üleüldse imestasid mitmed sealsed töötajad kellega vestlesin, et miks eestlasi nende juures nii vähe käib. Samas teadis üks kohalik kaupmees näiteks eesti keeles öelda "Tere tere vanakere" :)

Toit: olime absoluutselt valmis tänu kõigile kuuldud hirmujuttudele et meid tabab juba esimestel päevadel mõni kõhutõbi või muu hullem. Seega esimesel õhtusöögil olin võrdlemisi ettevaatlik ja valisin vaid väga keedetud-praetud toitude vahel. Teisel päeval tekkis isu juba pisut põnevamate maitsete järele ning üldjoontes sõime kogu nädala jooksul kõike mida pakuti. Sealhulgas värskeid ja lahtilõigatud puuvilju, kooke-küpsetisi, kala, liha, köögivilja nii värskelt kui töödeldult. Mitte ühelgi pereliikmel ei juhtunud midagi. Jääkuubikuid kusjuures valmistati vähemalt meie hotelli välibaarides pudeliveest. Pudelivesi (nii suured kui väikesed) oli samuti igast baarist tuppa vm kaasa võtmiseks tasuta. Õhtusöögid olid terve nädala lõikes jagatud teemadesse (ühel õhtul aasia köök, siis itaalia, international jne). Seega ei tekkinud ka üksluisust. Kui keegi siin varasemalt kirjutas, et kalaroad on Egiptuses suht maitsetud ja mittemidagiütlevad, siis vaidlen taaskord vastu - kõik söödud erinevad kalaroad olid vägagi maitsvad, lihtsad aga suurepärased. Toidu puhul üllatas ka see, et "rasvast" toitu ei kohanud kordagi.

Kaubandus: nii meie hotelli territooriumil, kui ka kogu keskuse peale oli loomulikult arvukalt suveniiri jm poode. Kogu keskuse peale vaid üks fikseeritud hindadega. Loomulikult on iga kaupmehe esimene küsimus "where are you from". Kui sa ei vasta, siis üritatakse pakkuda võimalikke variante ja arvata neid Sinu emakeele kõla põhjal. Peamiseks nipiks poodi meelitamisel on see, kui saadakse teada, et oled Eestist, palutakse tulla hetkeks poodi ja osutada teene - lugeda külalisteraamatust ja tõlkida mõnd eestlase poolt eesti keeles kirjutatud lõiku. Seejärel enne kui arugi saad ja oled vestelnud maast-ilmast, läheb lahti müügitöö. Alates teisest päevast omandasime vilumuse sedalaadi trikke ingoneerida ja häirivat pealetükkivust ega ebamugavusi poodides ei tekkinud. Kauplemine toimus ka üsna mõistlikes piirides ning nii mõnestki poest sai väljutud ilma ühtki eset soetamata. Mitmel puhul anti peale vanemate suveniiriostu lapsele mõni kingitus (loomulikult võib arvata et see sisaldus vanemate poolt makstud hinnas) ent sellegi poolest.

Reisikorraldaja: Kuna lennufirma meeskond unustas meile anda lennuki pardal täitmiseks roosad maaletuleku kaardid, siis oli lennujaamas vastas Novatoursi egiptlasest esindaja, kes imekärmelt kõigile vajalikud paberid leidis ja vajadusel täita aitas. Novatorusi Eesti reisiesindaja Makadis oli Jane. Infotunnis andis väga meeleoluka ja põhjaliku ülevaate kohalikest tavadest ja harjumustest ning sealse personali elust-olust. Kuna meie puhkus oli nii lühike, siis ühtki trippi ette ei võtnud. Seega oli reisiesindaja korraldada vaid saabumine, infotund ja lahkumise asjaajamine. Küll leidis ta ka vahepeal aega läbi astuda ja huvi tunda, kuidas meil läinud on. Ühesõnaga väga meeldiv ja asjalik teenindus.

Häädest kogemustest võiks muidugi kirjutada veel, aga kardetavasti on seegi reisikiri veninud nii pikaks, et vähesed viitsivad lõpuni lugeda. Seega soovitan kõigil eestlastel, kes vähegi raatsivad puhkuse eest Egiptuses rohkem välja käi kui 2-3 tärni loteriimajutus, valida hotell mõne Makadi või Sol Y Mar`i seast. Ehk võiks vaid uurida, missugustes peatub rohkem venelasi, missugustes vähem. Sarayas oli neid suhteliselt vähe, Oasises seevastu palju rohkem. Ilusaid elamusi!

Eelmine kommenteerija tegi kindlasti hästi, et uuris välismaa reisifoorumeid. Tean omast kogemustest, et nn lääne inimestega langeb eestlase arusaam rohkem kokku kui vene foorumi keskmise kirjutajaga. Kogemus näiteks Crowne Plazast selline, et lääne foorumid olid ülistavad, vene omad skeptilised ja hotell tegelikkuses väga hea - ainult parimad sõnad. Sama Hurghada Hilton Long Beachiga. Üldse on ka minu reisikogemused Egiptuses lausa äärmiselt positiivsed, isegi hoolimata sellest, et aastat kolm tagasi oli ka mul õudne kõhutõbi kallal.

Eestlased lihtsalt ei tule alati ütlema kui midagi hästi on, pigem siis kui halvasti. Sellepärast ka paljud erinevad arvamused mis ei ole müüdid. Sul lihtsalt veab või ei vea. Kui valid kindla firma/hotelliketi ning teed eeltööd, siis on rohkem kindla peale minek. Kindlasti on samast hotellist kellelgi ka negatiivne kogemus. Oleneb ka kõik inimestest, kes positiivsem kes negatiivsem.

Meie käisime jaanuari kuus Makadi Oasises ja jäime vägagi rahul.

infot oli väga kosutav lugeda. Just nimelt, kõik on tegelikult kinni inimeses endas ja tuleb ise otsida, uurida ja mitte alati jääda uskuma ainult halba.

ei tasu valida 3* hotelli. tuleb põhjalikult uurida ja maksta pigem rohkem. Egiptuses on väga palju väga ilusaid, puhtaid ja hea teeninduse ja toiduga hotelle. kui valida korralik hotell, pole põhjust karta ka kõhuhäda pärast. kui võrrelda erinevaid hotelle reisibüroode lehekülgedel siis peaks leidma küll sealt korraliku hotelli.

Mõni 3* hotell on ka väga normaalne

On. Nuweiba Village näiteks. Siinai ps kuurordid on üldiselt rohkem tasemel, seal ei tapa ka 3* ja Nuweiba Village on kornkreetselt parem ühest Hurghada 5* hotellist, kus juhtusin hiljuti olema.

ainult Nuweiba Villages käimegi puhkamas.Nii rahulik,nii puhas ja üleüldse hea koht.

Nuweiba Villages on kõvasti muutunud viimase 4 aastaga, uued tennise ja võrguplatsid, uued tekstiilid toolidel jne. Tasub minna, aga kaubandus on seal endiselt vaikne.

"Kuna selgus, et sakslased venelasi väga ei armasta, siis oli kõigi mugavuse huvides venelaste ja sakslaste-skandinaavialaste hommiku- ja õhtusöögi buffed sätitud erinevatesse restoranidesse."

millisesse rostorani eestlased pandi? venelaste või sakslaste juurde?

kas see oli see hotell. ma lähen koos perega sinna oktoobris?: http://www.channels.nl/11362853c.html

Macaiver, ei see pole sama, kuigi aadressi põhjal otsustades samas keskuses. Seal ehitati toona päris mitmeid uusi, kui meie käisime. Meie väisatu ja sama korporatsiooni teised kuurortid nii Egiptuses kui mujal http://www.iberotel.de/en/hotels/egypt.php 22.juuli kirjutanule - meid pandi sakslaste ja skandinaavlaste "patta" :), aga olen kuulnud, et need eestlased kes hotelli saabudes inglise keelse asemel vene keelset infolehte nõutavad, saavad paratamatult info einestada restoranides, kus venemaa turistidki.

Kas Makadis olid korallirannad? Kas seal sai ikka snorkeldada ka?

Nii, et isegi süüa ühes restoranis ei suuda... Väga imelik suhtumine.

a MIKS peaks venelasi armastama kui nad ise kõik teinud vastupidise saavutamiseks. Ajalugu.

Makadis korallrandasid polnud, korallrahude juurde korraldati snorgeldamistrippe. Väikestele lastele see siiski sobilik polnud. Et miks sakslased venelasi ei armasta(nud), ma võin rääkida ainult sealsest konkreetsest kontekstist, mitte rahvuste tasandil üldistamisest. Vene rahvusest turistid olid seal ja minu kogemuse põhjal märgatavalt lärmakamad, lapsed käitusid nii nagu heaks arvasid ja vanemad ei teinud märkamagi, kuigi see kohati silmnähtavalt teisi puhkajaid häiris ning suhtumine oli "me oleme ... ja maksame, järelikult on meile kõik lubatud". Samas sõltub see kindlasti palju ka sellest, kust vene turistid tulnud on.

Olin ka just äsja samas hotellis ja pean ütlema, et kõik, millest teemaalgataja rääkis, vastab tõele. Väga meeldiv kogemus ja soovitan kõikidele lastega reisijatele. Noh, eriti lastega :). Rahulik, puhas, väga hea teenindus. Lugesin enne reisi seda kirjeldust siin ja oli hea meel, et olen hea valiku teinud. Ja nüüd vaatasin uue pilguga ning pean ütlema, et kõik vastab tõesti kirjeldatule.

Kas keegi oskab midagi kosta Top Toursi poolt pakutavast hotellist: Prima Life Makady*****? (extra all inclusive). Pakutakse hetkel päris hea hinnaga (7990.-) VIST? Oleks kõigi muljete eest väga tänulik.

Tere Olime 23.01–30.01.2010 Hurghadas Makady bays Prima Life Makadi 5* hotellis. See oli suurepärane. Olin suhteliselt kriitiline, kas seal on tõesti nii soe nagu tahaksin. Lahkusime Eestist, siis oli täpselt hommikul –32 kraadi külma. Aga tõesti, seal oli vägagi soe. Õhtul küll puhus kerge tuul, aga päeva soojus siiski kaalus selle kõik üle.

Toad olid ilusad, puhtad, toas oli 2 pudelit vett tasuta ning korrustel igal pool olid tasuta vee automaadid. See hotell oli tõesti ekstra kõik hinnas, 24 tundi sai lobby baarist alkoholi (õlu, gin+tonic, rumm+cola, valget, punast veini jne), kõik, kõik, kohvid , karastusjoogid kõik olid tasuta). Tarbi palju jaksad, toidud olid head ja maitsvad. Oleme ennegi olnud nii öelda Makadi eliit piirkonnas, see on super, iga kogemus. Ma enam eluski ei tahaks olla Hurghada kesklinna hotellis, kui on võimalik puhata sellises super eliit piirkonnas nagu Makadi.

Soovitan kõigile oma kogemusest Iberotel makadit 4* ja Prima Life makadit 5*.Seal on lihtsalt SUPER. hea puhata lastega peredel, sest suurt rõhku on pandud just lastele (lastebasseinid, lastetoad ja erinevad programmid lastele, näiteks laste diskod õhtuti)

Kõigile head-parimat ja kvaliteeset puhkuse aega soovides Kelly

Mis see reis maksma läks, Kui suur see asula on?

Kas keegi on antud hotelli külastanud ja kuidas olid kogemused.

Kellele Makadi meeldib, soovitan sinna investeerida, seal alustati sügisel ühe suure linnaku ehitamist ja korterite hinnad on seal isegi Egiptuse kohta odavad, alates 200 000.- eesti kroonist.

Oleme seal puhanud korduvalt, läheme tagasi ja soovitame ka teistele. Meie oleme saanud Makadisse reise 7000-8500 kr, aga kui on raha ja küsitakse rohkem, siis makske igaljuhul, sest sinna pole see raha palju. See on väga luks ikka.

Sama küsimus, sõidame puhkusele märtsi alguses. Kas keegi on selles hotellis olnud ja oskab kommenteerida. Samuti ootame soovitusi mida väljaspoole hotelli vaadata ning teha.

Meil ka plaan märtsis reisile minna, kui Hurgadas pidi nii jubedalt must olema, et hirmutab mu ära, et pean oma 2-aastase lapsega sinna minema. Kuidas seal piirkonnas on? Kas reis läks maksma ´7000-8500 inimesele või perele? Olen käinud küll reisimas ning näinud milline nt Sharmis on, aga Hurgadasse pole veel jõudnud. Millise reisibüroo kaudu reisite ning kuidas lennuga rahule jäita.

Reis läks maksma alates 7000 kuni oleme maksnud 8500 inimese eest. Oleme käinud korduvalt ning sellest ka hindadae erinevused. See pole palju sinna piirkonda. Reise sinna pakuvad, Novatours kui ka Top Tours, teisi ei oska öelda.

Lähen see nädal Harmony Makady Baysse,kes käinud? Kuidas tundub?

Märtsis Egiptuses ilm ja Makadi Bay hotellid?

Teab keegi mis ilm seal märtsi keskel? Kas keegi on käinud hotellis Iberotel Makadi Saraya Resort 5 ? Seal on veepark, mida saavad kulastada lisatsu eest koik, kuid kas keegi teab, kui seal hotellis ööbida, siis kas see veepark on lisatasu eest? Kahjuks see aasta sinna hotelli enam kohti pole sellel ajavahemikul, mil mina lähen , siis kas teab keegi seal piirkonnas väga head 5 tärni hotelli? Kas keegi on käinud ka seal Dolphine Park? Kuidas olete rahule jäänud? Kui lapsega minna Egiptusesse, siis kas soovitate Hurghadat voi Sharm El Sheiki? Ma ei ole ise Egiptuses ennem käinud:)Kuhu seal lapsega minna veel?

Suured tänud vastajatele!

Gessu.

Käisime eelmine aasta märtsi keskel (13.-20.03.11) Sharmis. Ilmad olid siis soojad ja päike kõrvetas, merevesi soe (otse päikese käest vette minnes korraks jahe, aga siis harjus ära ja tundus soe). Õhtuti läks ikka jahedaks ja pikad püksid ning jope selga.

Harmony Makadi Bay Hotell

Tere,

Plaan minna lastega ( 1a. 11kuud ja 4a. ) märtsi esimesel nädalal. Ei leia kuskilt eestlaste kogemusi antud hotelliga. Kui keegi käinud äkki annaksite infot kuidas oli. Ja veel mis raha peaks kaasa võtma? Minek esimest korda Egiptusesse ja plaan olla kohapeal ja mitte ringi seigelda. Ja milline näeb seal välja AI toitlustus? Kogemused Türgiga ja seal oli täitsa tip-top.

Tänud ette.