trip-krainetrip-ukraine-dark
Koroonaaja reis Montenegrosse
1 kommentaar

Ma armusin esimesest hetkest. Esimene riik, mis ei meenuta mulle midagi varasemat. Ma pole muidugi mitte kunagi Balkanil käinud, aga täiesti teine, kui nt Kreeka või Itaalia Tükk aega mõtlesin, et miks ja sain aru, et see on esimene lõunamaa, mis on naturaalselt ja lopsakalt roheline.

Budva linn iseenesest on selline. Ehitusjärgus. Ma loodan et ei solva Narva- Jõesuud, aga sama moodi väga eklektiline. Eks nad on muidugi ka nn pidureid järjest saanud. 1979 oli maavärin, peale kodusõda kehtestati sanktsioonid ja kõik investeeringud peatusid ja peale iseseisvumist olevat Serbia väga solvunud (keegi teadis rääkida, et põhjuseks oli MN poolt Kosovo tunnustamine) ja samuti peatus turism, ehitused, investeeringud.

Arhitektuur on huvitav. Majad kõrged ja lähestikku. Ülimoodsad kõrvuti mitte nii moodsatega. Samas kõik on vaene aga puhas. Budva on tõeline suvituslinn. Pikad promenaadid, pargid, mänguväljakud, mobiili laadimise kohad, vetsud (50 senti, sotsiaalsed töökohad).

Roheline Budva

Nn turistipiirkond on kompaktne ja jalgsi hallatav. Ja ehk ainult sõnades, aga mitmel korral on öeldud: me nii ootasime teid. Koroona hea külg on taas see, et on õhku ja ruumi. Veel.

Esimene päev tervitas vihmaga. Ja tegelikult tuli vihma ka hiljem. Päike särab lagipähe. Ühel hetkel hakkavad tumedad pilved mägede kohale kogunema. Ja palun: 10 minutit vihma.

Aga!! Mäed !!! Ja mäed. Ma olen täiesti vaimustuses. Mu toast oli vaade aeda, aga igal hommikul sööma jalutades õhkasin. Kas see on tõesti päriselt ja minuga? Samas, juhtusin rääkima ühe Serbia tüdrukuga, kes ütles seepeale. Ähh. Tule Serbiasse. Vaat seal on mäed. Äkki peakski minema.

Hiljem tuli jutuks ka Albaania, mida samuti väga soovitati. Arenev moslemimaa, kus olevat raviv radioaktiivse liivaga rand.Õigupoolest saab siit ekskursioone nii Albaaniasse, Horvaatiasse, Bosniasse jne. Aga need kestavad kogu päeva kl 6- 22. Lihtsalt ei raatsinud päeva hakkama panna.

Montenegros on erinevalt vanast Lõuna Euroopast mingit energiat. Ja rohelus. Nagu öeldud.Kui ma mõtlen Hollandi, Itaalia jne peale, siis kohe kangastuvad mulle klišeed, selliste arenevate ja mitmest kultuurist mõjutatud riikide osas oled avatum. Sa märkad sarnasusi siit ja sealt, aga kõik on ikkagi natuke teistmoodi. Nende moodi.

Loe rohkem

http://indigoaalane.blogspot.com/2021/06/koroonaaja-reis-montenegrosse.html

Aitäh.

Ja, rohelised mäed ja meri... ⛵