trip-krainetrip-ukraine-dark
Kunming
2 kommentaari

Kunming.

On Hiina Yunnani keskuseks. Ja muidugi vääriliseks esinduslikuks moodsaks ja säravaks keskuseks. Võib-olla on see päike ja tänane üliselge taevas.

Korterelamute read on paksult kaunistatud kunstlilledega. Aga et näha, et need on kunstlilled, selleks peab katsuma. Hiinlased on kahtlemata asjade järeletegemises saavutanud kõrgtaseme. Sestap ei kujuta ette ka, kui palju müügilolevast kraamist (ja seda kraami siin, oi, jagub) on päris kraam. Aga eks enamus asju on nii või naa Hiinas tehtud, ükskõik mis silti nad kannavad. Jarek ostab 50 krooni eest ilusa seljakoti, sama raha eest saaks ka lüka-tõmba lukustatava kohvri. Nike sokid maksavad 2 krooni jne. Aga muidugi on ka peened supermarketid, kus hinnad algavad paarist tuhandest Y. Kunmingi noorsugu on ülimalt trendikalt riides. Eriti moodsad näevad välja nagu jaapani cartoonidest välja astunud. Aga seda on pisut raske kirjeldada. Igatahes tänavatel on väga huvitav.

Ööbime Bejingi tänaval Kuhnu hotellis. Sedakorda tuba on 50Y, kuna pole hooaeg. Muul ajal kahelise toa saab 70Y eest, dormikoht maksab 25Y. Uus nähtus on see, et toa võtit meile ei anta, nii et kui tahame tuppa minna, siis tuleb iga kord otsida üles koristaja, kes ukse sulle avab. Üsna huvitav süsteem näiteks, kui oled toas üksi ja siis otsustad dussi alla minna ja pärast tuppa saamiseks tuleb pool hotelli läbi kolistada.

Helle-Mai, sind on mitmel pool siin trip.ee peal näha. Mul tekkisid konkreetsed küsimused Indoneesia kohta. Et kuidas sinna saab ja kuda lood Singaporist viisa saamisega on ja kas oled kursis ka muude, kui turisti viisade taotlemistega? Oleks tänulik, kui võtaksite ühendust riiko.vartiainen@mail.ee Kuidas saaksin sulle esitada.

Kuidas Singapuris Indoneesia viisat saab, sellest ma kunagi tripi foorumis kirjutasin ka juba. vaata indoneesia foorum/Indoneesia saared ja seal on muudki