trip-krainetrip-ukraine-dark
M6ned hetked...
4 kommentaari

Moned hetked meie ha"a"letamisradadelt:

  • Toyota-myyja, kellel to"o"ylesandeks on otsida k6rbest yles firma eelmise aasta kliendid. Protseduur ka"ib umbes nii et kimatakse ja"rjekordsed 100-200 km mo"o"da asustamata luiteid ja soolalagendikke maha ja"rgmisesse beduiinikylasse ja otsitaks rohelise (firma)numbrima"rgiga LandCruisereid (siin maal on valemiteks auto=Toyota ja dziip=LandCruiser). V6i kysitakse mere a"a"res kaluritelt. V6i otsitakse yles la"him kaameli-v6iduajamine ja ka"iakse parkimisplats la"bi. Ta"nu Toyota-mehele 6nnestus niiviisi teha pa"evapikkune "dzhiibituur" mo"o"da k6ige eraldatumaid k6rbesoppe ja lisaks ka korralik k6huta"is l6kkel k6rvetet' kala koos kylameestega.

  • Kaks s6pra, arst, kes riigiametis kohalikus haiglas ning politseinik kes Emiraatides parema palga peal, ka"isid va"lja et mis pagan te seal ranna"a"rses looduspargis 300 kr o"ise kilpkonnavaatamise eest va"lja ka"ite - viime teid parem hoopis lahedamatesse lahesoppidesse, munevaid kilpkonni nagu muda ja ei yhtegi hinge ymberringi. O"o"maja ja kotita"is teemoona kaasa muidugi ka.

  • Endine eriva"gede sukelduja, kes nyyd elab L6una-Omaani ma"gedes, peab kahte naist, karja lapsi ja pisikest camp'i all mere a"a"res. Peale traditsioonilist teejoomist-6htuso"o"ki (neid rituaalseid kyllakutseid on olnud siin nii palju et neid kokku lugeda puudub jaks) ka"is majaperemees va"lja et a"kki tahate minu camp'is hoopis o"o"bida? Viskan teid ta"na a"ra, homme rahulik teil seal toimetada? Nii ja"igi, 30 km eiteakuhu mo"o"da ma"gesid ja olimegi kohal. Ainult, mis ta"hekupli all silma hakkas oli suur vaipade-patjadega beduiinitelk ja vilkuv petroolilamp. Kusagil all myhas meri. "Salam!" ja la"inud peremees oligi. Sellistest 6htutest ja ja"rgnenud pa"evast hakkan vist kunagi raamatuid kirjutama.

Ahjaa, yhegi eelneva episoodi eest ei kysinud keegi sentigi raha. Sa"a"rasest hingematvast araabia kylalislahkusest on koosnenud praktiliselt kogu reis.

P.S. Lubasime viimatimainitud semule, et ykskord tuleme tagasi, sygiseti saab siin merep6hjast karpe korjata, mis on kogu piirkonna vingeim tuluallikas, Honkongi turul maksavad need kivipragudesse peitupugenud kavalpead hingehinda. Mask ette, lestad jalga ja aasta teenistus varsti ka"es.

pärlikarpe või? Tundub, et säälkandis sattusid turistidest avastamata aladele. Kas vähe pikemalt ka oled sellest kuskil pajatanud? Kuskil lehes natuke lugesin, aga see jutt siin teeb küll asja põnevaks.

Tegelikult võiks puuduvad täpptähed ka asendada.

sai just Lufthansalt piletid ostetud. Kui nüüd kellelgi oleks saateks paar head sõna (lisaks T.H Liivi artiklile ja Kika kommentaaridele) oma kogemusest öelda, et kuhu täpsemalt nädala jooksul oleks kaval minna ja mida teha, oleksime lõpmata tänulikud. Ja et kõige selle eest ka mitte liiga palju raha maksta muidugi...:)

Surfame ka ise netis ja kui mõne huvitava lingi leiame, siis paneme üles.

Peaksite selle teema äkki üldfoorumile panema. Saab suurema kõlapinna, kui seda üldse on. Omal on kolme nädala pärast juba minek.

Kas Omaani viisat saab ikka lennujaamast osta ning palju see maksab ?