Natuke hilinenud Mauritiuse reisikiri.

Reis toimus dets. keskelt kuni 01.01.10. Olime 4-kesi ning tegemist oli tavalise ( ranna ) puhkusega.Puhkuse plaanidesse sai Mauritius võetud eelmise aasta suve alguses ning siis sai hakatud Tripist uurima varasemate Mauritiuse külastajate reisikirjeldusi ja kommentaare. Nii mõnedki otsused said tehtud varem käinute kogemuste ja soovituste põhjal ( eriti peaks mainima Tripi kasutajaid: elamus; ixxx ja naabrimees ) ning tänu Tripi kasutaja: elamus mainitud kontaktidele leidsime väga korraliku ööbimispaiga. Sihtkohaks oli läänerannik, Flic en Flac .Nii, et saan ka jagada saarel käinuna natuke infot , võib-olla on sellest kellelgi abi.

Lend

Puhkus oli planeeritud kindlatel päevadel ning sellest tulenevalt lennupiletite otsimine võttis natuke aega. Sai vaadatud erinevaid väljumisi Frankfurdist või Londonist , mineku kuupäevadega ei olnudki probleeme , aga jaanuari esimeste päevade tagasipiletitega oli küll suht nukker. Üheks sooviks oli saada Mauritiusele kui ka tagasi ilma vaheööbimiseta ning teiseks sooviks oli öine lend. Frankfurdist või Londonist on enamus reisid öised,aga Mauritiuselt tagasi on 90 % lendudest hommikuse väljumisega, s.t saabumist Euroopasse õhtusel ajal. Tripadvisori foorumitest lugesin , et nii mõnedki lendavad läbi Dubai, lennufirmaks Emirates. Valiku tegemine Emiratesi kasuks tuli kiiresti , kuigi aastavahetuse hinnad ei ole just kõige odavamad. Natuke soodsama hinnaga lendamiseks tuli puhkusepäevi tiba nihutada ning tagasilend oli 31.12.09. Emiratesil on kümneid liinilende päevas euroopa suurematest linnadest ( Fra, Lon, Muc, Dus ) Dubaisse ning Dubaist Mauritiusele on 2 lendu päevas. Lennugraafik nägi siis nii välja:väljumine 06.15,Tallinn – Helsingi,Finnair; 08.15 Helsingi – Frankfurt, Frankfurt-Dubai 14.20 ning öösel 03.05 Dubai - Mauritius. Saabumine Mauritiusele 09.35. Dubais on kahe lennu vahe ca 3 h, paras aeg jalgu sirutada ja shopata . Nii Frankfurdi lend Dubaisse kui Dubai lend Mauritiusele kestis ca 6 h , kokku siis natuke üle 12 h. Lend tagasi Mauritiuselt Dubaisse oli 31.12 õhtul 23.20 ( aastavahetus lennukis :)) Dubaist Frankfurti 08.40 ning Frankfurdist Tallinna 14.20. Frankfurdis on Emiratesi saabumise ja Lufthansa Tallinna lennu vahe ca 1.15 h, jõuab ilusti. Emirates on üks parimaid ja täpsemaid lennufirmasi , millega lennanud olen. Lennukid on korralikud, piisava istmevahega , maitsva söögi ning tasemel inflight entertainmentiga. Kõrvalmärkusena mainin, et sai ka küsitud lennuhindu Eesti ühel juhtivalt reisikorraldajalt. Nad võtsid Emiratesi kodulehe hinnad , lisasid ca 2300 eek per inimene ning saatsid mulle tuimalt edasi , kiire teenistus ! Jätsin kahjuks vahendaja välja ning bronnisin ise piletid. Emiratesi website: www.Emirates.com( from:FRA, to: MRU )

Ööbimine, Flic en Flac

Meie sooviks oli kas villa või mõni suurem apartement, Nagu ma eelpool mainisin , saime öömaja tänu Tripi kasutaja: elamus antud kontaktidele. Nad ööbisid Le Tamier villades, mille koduleht www.villacool.com. Võtsin ühendust Norbertiga, kes on üks villade omanikest. Vastus tuli mõne päeva pärast kuid kahjuks olid aastavahetuseks kõik villad broneeritud. Siis ta pakkus välja ühe villa Le Grandier complexis ning saatis ka pildid. Vaadates neid pilte, Norberti villa kirjeldust ning Tripi kasutaja: elamuse väga positiivseid kommentaare Le Tamier villade kohta , siis vastuse andmine võttis 10 min. Tegime siis meili teel broneeringu, mis üllatas oli see, et ta ei nõudnud mingit ettemaksu ega krediitkaardi broneeringut. Le Grenadier villade kompleksi kuulub ca 30 villat ning 2 suurt basseini. Kummagi basseini ümber on ca 15 villat. Le Grenadier asub Sparist umbes 400 m lõuna poole, külas sees, merest ca 8. jalutusminuti kaugusel. Villa on 3 kordne, esimesel korrusel suur elutuba koos köögiga, wc, terrass. Teisel korrusel on 2 magamistuba 4 inimesele, wc, dušikabiin, 3 rõdu, 3 korrusel on 1 magamistuba 2 inimesele ja rõdu. Kõikides tubades on konditsioneer ja tv. Villa on varustatud kõigeks eluks vajalikuga ning ma ei saa ühtegi halba sõna öelda villa kohta. Lisaks oli puhta joogivee automaat , mille vee andis Norbert tasuta, seda ikka läks Le Grenadieri villad on osaliselt kohalike, osaliselt välismaalaste omanduses. Enne jõule oli seal suht vaikne , ega isegi aastavahetuse poole seal eriti rahvast ei olnud. Villa territooriumil on tenniseväljak, basseine puhastatakse iga hommik ning territooriumil on 24 h valve. Väga turvaline ja super koht , sobib ideaalselt lastega reisivatele peredele, soovitan väga Le Grenadieri. Küsige Norbertilt villa nr. J 2. Villa hind: 5 ööd oli 75 eur per ööpäev ja 9 ööd oli 90 euri per ööpäev,kokku siis 1185 eur ,4–le 14 ööd, kui oleks 2 inimest rohkem olnud, siis oleks lisandunud ainult 100 eur. Kuna me olime seal jõulu ja aastavahetuse paiku, siis selline hind. Muul ajal on villa hind odavam. Siin on ka Norberti kontaktid: Mr. Norbert Kinell, e-mail: noknell@yahoo.fr või contact@villacool.com

Rand

Flic en Flaci rand on üks Mauritiuse parimaid randu, ca 5 km pikkuse liivaribaga. Kaitstud korallriffiga ookeanilainete eest. Liivariba läheb vette minekul üle korallklibuga merepõhjaks, seega meresussid oleks soovitav. Ei pea kaasa võtma, kohapeal,nt. Sparis on need müügil, lisaks saab ka osta snorgeldamismaske ( hinnad samad, mis Eestis ). Mis üllatas, oli turistide vähesus. Olime kõrghooajal, aga rand oli suht tühi. Ei anna võrrelda Tai Pattaya või Phuketi rahvarikaste randadega. Enamus turiste ja kohalikke olid politseijaoskanna taga oleval rannal, mis on Flic en Flaci keskusele lähemal. Nagu ma mainisin, asub Le Grenadier villade kompleks Sparist ca 400 m lõuna poole külas sees , seega läksime läbi küla ca 10 min, Manisa hotelli vastas olevale rannale. See asub ca 800 m Sparist Wolmari ehk lõuna poole ning selle vastas üle tee on väike parkla koos wc, väliduši ja riietevahetus majadega. Väga puhas ja vaikne rand. Ei mingeid tüütavaid kauba pakkujaid. Temp. Dets. keskel + 34 c, vesi + 28 c, õhtul terrassil + 28 c.

Söögikohad

Flic en Flacis on väga suur valik erinevaid restorane , baare, arvan kusagil 20 – 30 vahel. Külastasime praktiliselt igal õhtul erinevaid söögikohti ja jäime rahule. Hinnatasemed pea samad, mis Eestis . Annan siin mõned viited:” AR Ocean”, Sparist ca 200 m Wolmari poole; ” Ah Youn ”, samal tänaval ca 400 m edasi, väga hea Hiinakas ( Tripadvisoris palju kiitvaid kommentaarde ), Ah Youni kõrval pizza restoran "Chez Pepe". Keskuses tänava ääres on väikesed 4 – 7 lauaga söögikohad , ärge kartke neid, toidud on sama maitsvad kui restoranides, hinnad aga odavamad. Nimetaksin mõnda neist, "Le Dodo", "Leslie", "Le Papayou", "Lotus". Ning loomulikult "Domaine Anna". See on Mauritiuse üheks parimaks restoraniks loetud , asub Flic en Flacist ca 3 km Bambousi poole. Päevasel ajal pole kohtadega probleeme, õhtusel ajal kindlasti ette broneerida. NB! Meestel dress code: pikad püksid õhtusel ajal!

Ma ei hakka pikalt peatuma ringreisidel ning vaatamisäärsustel, kuna eelpool kõnelejad on kirjutanud väga põhjalikult sellest. Sai tehtud üks lõuna – ja üks põhjaringreis ning ühe päeva veetsime ka pealinnas Port Louisis.

Loodan, et sain anda põgusa ülevaate Mauritiuse külastusest ning kui kellelgi on lisaküsimusi, siis vastan meeleldi.