Taas Sealsamas Mahebourgis, restoranis Chez Patrick. Jõudsime just Lion Mountaini - linna taga kõrguva mäelahmaka otsast alla. Sööme ühte-teist ja joome kohalikku Bois Cheri teed. Reisi viimane õhtu. Kolmapäev, 8. september 19:42

  • Mauritiust ümbritsevate väikeste saartega on imelik lugu. Ile Rounde pole teps mitte ümmargune ja Ile-aux-Serpents'il pole mitte ühtegi madu. Seevastu kubiseb Ile Rounde ussidest ja Ile-aux-Serpents on ümar nagu pannkook.
  • Jõle kehv on kino vaadata, kui kogu ekraani katab rasvane sõrmejälg. Film ise - värskelt valminud indiakas "Sangarsh" kippus vägisi "Voonakeste vaikimise" haledaks koopiaks, kus Hopkinsi asemel on vuntsidega Tom Cruise. Finaalis toimuv verepulm a la "Dusk till Dawn" päästis õhtu.
  • Kas Mauritius on turistidele orienteeritud turvaline paradiisisaareke? Tühjagi! Kõik saare duzhid töötavad näiteks mingite kummaliste elektrikuumutajatega. Oluline on meelde jätta, et enne tuleb vesi jooksma panna, alles siis elekter sisse lülitada, muidu... Oot, või oli see vastupidi? Sinine või punane pill? Elu või surm?