Õhtulehes ilmus tore reisikiri Balkani kohta:
http://www.sloleht.ee/2006/11/18/reis/210826/

Soovin kohalikuna juhtida tähelepanu mõndadele väidetele, millega minu arvamus 100% ei ühti ning esitada omapoolsed vaated:

Kõigepealt geograafia:
1) Sarajevo ei asu Montenegros, vaid Bosnias (ja Hertsegovinas) (kolmas lõik)
2) Fjord(id) asuvad Montenegros, mitte Bosnias (üheksas lõik)
3) "Võib ka nii juhtuda, et ületad Bosnia piiri, oled veerand tundi Horvaatias ja siis oled äkki uuesti Bosnias tagasi." Tegelikult vastupidi, ehk lõik Bosniat asub Horvaatia vahel. Muidugi on võimalik ka luua kirjeldatud olukord - ehk keerad otsa ringi või lihtsalt kasutad mõnd teist lähedal asuvat piirpunkti, et Bosniasse tagasi saada.

Lisaks mõned hinnangud:
"Moegurud jätku aga pisimgi mõte, et võiks endale sealtkandist mõne udupeene rõivaeseme muretseda, sest valik on ütlemata niru." Belgradi kohta see kindlasti tõele ei vasta. Hullumeelsemaid shoppajad, kui siin, on raske leida. Oleks suvi, läheks peatänavale ja teeks teile moe-etendusest mõned pildid.

"Budva meenutab pioneerilaagrit" www.pbase.com/jyri/adriatic_coast (pildid 2 kuni 4)- päris lahe laager, ehh?

"Eriti kui võtta endale terve nädal aega ja käia ära Serbias, Montenegros, Bosnias ja Hertsegoviinas ning Horvaatias." Terve kuu oleks sobivam ajaühik Balkani katmiseks. Võimalik, et ka ajaerinevusest on tingitud erinevad arusaamad selle regiooni kohta.

Samas nõustun täielikult esimese lausega - Balkanil tõesti seljatab üks elamus teise. Tulge kaema!

Seeriast "tibid välismaal". Tegelikult sarnast rumalusega piirnevat pealiskaudsust ja hoolimatut ükskõiksust on terve Sitaleht paksult täis.
Soovitaksin kvaliteetsemat lektüüri otsida. Seda ikka on kah.

Mulle torkas silma, et selles loos polnud kirjeldatud üldse Crna Gora mägedis, mis tegelikult sellele riigile võlu annavadki. Tara, Piva, Durmitor on vaid osake sellest loetelust.

On vast mõte bussireisist lehelugu kirjutada, ilma mingi omapoolse arvamuse või seisukoha või arusaamiseta, et kus käidi või mida nähti :) Pealkiri on ka tore - endine Jugoslaavia - kas meile meeldiks, kui horvaadi ajakirjanik käiks Muhus ja Saares ja kirjutaks siis "venemaa saared"?

Aga ilus on Balkan otsast otsani, tasub käia ja siis ise parem jutt kirjutada :) Jüri, millises lehes sinu reisilood avaldatud on? :) Meie enda omi vist ei tahetaks, me rohkem matkame ja sellisest odav-reisimisest lehed eriti kirjutada ei viitsi, raske reklaami müüa selle kõrvale...

Kaur - Makedoonia-Albaania blogi on siin: http://www.xanga.com/mirtel

Isikliku tagasihoidliku hinnangu kohaselt isegi kannatab lugeda :-)

Esimene reis Aadria äärde: www.pbase.com/jyri/adriatic_coast (lühemalt ja pikemalt kommenteeritud pildid, mis ei kukkunud ka väga halvasti välja)
Hiljem proovisin blogiks kokku panna:
http://www.travelpod.com/travel-blog-entries/jyri/adriatic_coast/1123868880/tpod.html
Aga hiljem tehtud blogi pole nii hea. Reisi ajal kirjutades tuleb ikka parem.

Serbia kohta on ainult galeriid, väheste kommnetaaridega:
http://www.pbase.com/jyri/springtrek2006 (Fruska Gora park)
http://www.pbase.com/jyri/gotov_je (Milosevic kontramatus)
http://www.pbase.com/jyri/belgrade_and_serbia (Belgrad)

Samuti on teise Aadria-puhkuse kohta ainult galerii:
http://www.pbase.com/jyri/istria

Lisaks eelnevale ka moned motted omaltpoolt.Teades SLO nn.reisikirjelduse autorite tausta oleks oodanud neilt miskit asjalikku,mitte lihtsalt lahmimist ja ebaadekvaatset infi potenstsiaalsetele eesti turistidele.Voin ennast ka lugeda kohalikuks nagu Jyri,seda siis Montenegro poolel.Blogi ega reisikirja pole viitsind veel teha,kuigi materjali oleks kyll ja veel,ehk siis,kui siit kunagi lahkun.Praegu siis ehk moned motted,mis on tekkinud.
Sona julgen rohkem vota Montenegrost,sest see pea risti-poiki labi soidetud.Et saada enam-vahem ylevaadet ja labida siin nn.kohustuslik programm,selleks arvesta min.9 paeva-see mitu korda proovitud oma sopradega.Sinna sisse ei mahtunud veel matkarajad,egakolamine metsikus looduses,rannas sai kaidud vaid ujumas.Programmi kondikava saab igast balkanile soitvast reisifirmast.
Moned soovitused ka.Kui siiapoole tulete,siis votke sihiks yks rik korraga,sest lihtsalt ei joua rohkem.Kes ei tule siia rannamonusid nautida-soovitaks valtida augustikuud,sest sis tosipalav ja kohalikud peituvad magedese.Hoiatan-te voite jaada soltuvusse mae ja merevaadetest.
Suhelge kohalikega-eriti magedes,nautige kala-ja lambaroogi ja kohalikke veine ja rakijat.Linnades arvestage prygi,suitsu japealetykkivalt kerjavate mustlastega.
Olukorrast randades ehk niipalju,et juulis ja aug.on paksult tais puhkavaid pensionare,eriti Budva ja selle ymbrus.Suht normalne veel Ulcini pool 12.5km pikkusel Copacabana liivarandades.
Lopetuseks yhinen Jyri arvamusega,ettoesti siin yks elamus seljatab jargmise ja te tulete siia ikka ja jalle tagasi.
P.S. Kui soovi voin olla pisematele gruppidele ka reisijuhiks