Natuke infot kohalkäinutelt, kompileeritud kokku Ahti Heinla (ahti@ahti.bluemoon.ee) ja Igor Baturini (igor@kontuur.ee) kirjadest.

  Raha

  Kohustus 200$ kohalikuks dollari ekvivalendiks FECiks vahetada on siiamaani jõus ja sellest eriti mööda ei saa. Kursivahe on minimaalne, kuid siiski on. Hinnad on väga odavad - selle 200$ eest saab seal ikka väga pikalt olla. 1 sigarett = 1 eesti sent.

  Roadblockid ja passikontollid

  Erilisi probleeme nendega polnud, võib-olla paar kontolli maanteedel. Sellegipoolest tuleks ainult ametlikult lubatavates piirkondades käia. Trajektoorilt kõrvalekaldumine võib lõppeda riigist väljasaatmisega.

  Toit ja kõhutõved

  Rahvuslik toit on seal väga imeliku maitsega - vaene riik, liha on vähe jne. Peamiselt tasub süüa hiina toitu. Nuudlisupp pole nii hea kui Laoses (aga Hsipaw hiinlased tegid peaaegu sama head). Kõhutõve ei tasu eriti karta.

  Kuhu minna

  Namshan: Võimalik, et mõnikord on võõramaalastele Namshani teel tõkkepuu ees, kuid igal juhul soovitan proovida. Namshan on tõeliselt vahva, valgeid käib seal ehk 3 inimest kuus. Sinnasõit võtab terve päeva, tagasi samuti. Hsipaw's on üks guesthouse (Charlie's), kus praktiliselt kõik võõramaalased peatuvad, selle omanik teab nõu anda.

  Ilm

  Ilm aprillis on ikka väga karm. Tasandikul on isegi novembris sigapalav. Eriti Yangon - kuul pähe kui palav, lähed hotellist välja üle tee, ja selleks ajaks on särk seljas läbimärg. ööbida tuleb kindlasti konditsioneeritud õhuga hotellitoas. Shan State'is on tuntavalt jahedam, kuna seal oled kõrgemal. Novembris oli seal täitsa lahe, kuid aprillis võib ka seal häirivalt palavavõitu olla.