Turupäev. Hommikul vedasime endid Hammameti turule. Jube palav ilm oli. Veepudel kaenlas tuli läbida ~2,5 kilomeetrit. Lõputu. Turumelu oli täpselt selline nagu võib ette kujutada. Kohe sisenemiskohas klammerdus meie külge üks onu, kes üritas meile mingit kandikut 50 Din eest maha müüa. Üks lõbus kohalik naine aga nurjas ta plaani - saime tada, et asi vähemalt 10x odavam. Põgenesime kähku. Jalutasime kogu turu läbi & siis puhkasime varjus ning asusime rünnakule.

Kõigepealt 2 kilo pirne, mis nagu hiljem selgus olid toored. Järgmiseks hakkasime ostma endale aafrika maski. Oli lõbus kauplemisjämm, mis oli täpselt selline nagu kõik järgmisedki - kõigepalt hind a'la "Ameerika turistidele müüksin 160 din aga teile 120 din'ga". Sealt käis siis mõlemi poolne hinna pakkumine - kord naerdi meie hindu välja, mitu korda lubasime ära minna & lõpuks saime hinna 35 din -i peale +2 pastakat. ALATI TULEB TUNEESIASSE 1000000 pastakat kaasa võtta, et neid kinkida!!! Mina põgenesin mask kaenlas, aga Tomil & kohalikel kuttidel käis juba äri mingi suurema maski peale. No Way!

Edasi puhkasime jälle varjus & siis keraamikat ostma. Jälle vilgas kauplemine & tulemuseks ostmine. Seekord onu hädaldas "pankrot, pankrot" . Põgenesime turult taksoga. Kui sellist ilma poleks olnud, oleksime kindlasti kauemaks jäänud.

Nüüd olin mina laip & ~16-17-ni siestatasime. Siis avastasime uue ujumiskoha & seal olid isegi arvestatavad lained. Enne päikeseloojangut läksime linna ja istusime mere äärde baari. Tellisime värskelt pressitud apelsinimahla ja cocat & nautisime imeilusat päikeseloojangut mägedesse. Tomil õnnestus hakatuseks baaritooliga (mis oli liiva sees) selili käia. Kelner & mina saime naerda. Esimene heatahtlikult & mina poolsurnuks.

Vedelesime veel linna peal. Söögiks proovisime mina kuskust (mingi hirsitaoline puder) & Tom kala. Kahjuks toodi meile nö aperatiiviks tarakaniga oliivid. Reisi lõpuni olime baquette'i & puuvilja dieedil. Pärast istusime ühe pingikese peal & äkki märkas Tom, et põõsast piilub üks kiivri ja motikaga seksuaalpervert. Algul tegime talle seda rõõmu, et liikusime ühelt pingilt teisele & ta sai kaasa liikuda. Lõpuks otsustasime ta fantaasiatest lahkuda.