trip-krainetrip-ukraine-dark
Pildid ja muljed Islandilt
12 kommentaari

Käisin Islandil 19-28.05.2008. Reisile minemise idee tuli üsna ootamatult ning seetõttu voibolla ei saanud kõige soodsmaid lennupileteid. Edasi-tagasi lend Pariis-Reykjavik läks maksma ca 450€ kaks päeva enne lendu ostes. Auto üürimine maksis ca 550€ selleks ajavahemikuks. Üheksa päevaga sõitsime maha 2800 km. ÖÖbisime noorte hostelites ja külalistemajades. Noorte hostelis on hind odavam, kui kaasas on oma magamiskott. Hinnad olid hostelites suht ok, 18 kuni 45 eurot öö. 40 euroga nägu on võimalik saada juba suht luksuslik kahene tuba koos hommikusöögiga.

Auto saime kätte kohe lennujaamas. Olime selle eelmisel päeval internetis broneerinud. FORD FOCUS - igati korralik, kuid järgmistele minejatele soovitaks 4x4 jeep'i, sest Islandil on päris palju kruusateid, kuhu ainult jeepidega on lubatud minna.

Hääletada ei soovitaks mingil juhul. Põhjuseid on mitmeid:

  1. Islandil on külm hääletada ja puhub jube kõle pidev tuul. Isegi suvel ei tõuse Põhja Islandil temperatuur üle 8 kraadi.
  2. Islandi liiklus ei ole tihe, liiklustihedus kõige suuremal maanteel Reykjevikust eemal on vaevalt 100 autot päevas. Mägedes ei pruugi ühtegi autot sõita. Enamus autodest on auto'üürinud turistid. Ei tea, kas nad on väga huvitatud hääletajate pealevõtmisest? Islandi asustustihedus on ca 3 inimest ruutkilomeetri kohta, versus 35 inimest/ruutkilomeetri kohta Eestis. Kohe lennujaama ümbrus on kui "kuumaastik" - taimedeta lage lauge laavaväli Free Image Hosting at www.ImageShack.us

    QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Vaid 15 minuti kaugusel lennujaamast asub üks populaarsemaid Islandi turisimiobjekte .

Sinine laguun ei ole kahjuks looduslik, selle vesi on tegelikult kõrval-asuva elektrijaama jahutusvesi. Elektrijaama energiaallikaks on siiski kuumaveeallikas.

ELEKTRIJAAM Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

SISSEPÄÄS Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

LAGUUNI PARKLA JA SELLE ÜMBRUS Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

VESI ON TÕESTI SININE Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Kui õigesti mäletan maksis laguunis suplemine ca 14€, soovitan minna, huvitav kogemus, eriti siis kui sajab lund.

Sinisest laguunist jätkasime teed Reykjavik'u suunas mööda maanteed nr 427. Laavamaastik asendus küngastega.

Tee äärde jäi ka huvitav vaatamisväärsus KRISUVIK, kus maast tõuseb sulfaadihaisulist suitsu ja keeb pori.

KEEV PORI

Kleifarvatn'i järv

Kuivav kala

Majad Reykjavik'u lahe ääres

Vedas teil, et maavärinast puutumata jäite siis. Viimasel minutil tulema.

Eile tulime ja täna oli maavärin. Tegelikult on see Islandil tavaline, vulkaani pursked samuti. Hiljem kui aega on panen ka suitsevatest laavaväljadest mõned pildid. Kreekast siiski paar aastat tagasi ei saanud enne maavärinat tulema. Õnneks tol korral ohvreid ei olnud.

Hääletamisest niipalju, et võtsime ise eelmisel suvel tee äärest peale sakslaste paari, kes olid ka ainult pisikese auto rentinud, aga tahtsid minna ühte kohta, kuhu jõudmiseks pidi jõgedest läbi sõitma.

Kasu oli sellest mõlemal osapoolel, sest sakslased olid lahkesti nõus auto ees läbi hirmkülma veega jõe kahlama, et läbisõiduks kõige sobivamat kohta leida ;P

Teise päeva hommikul sõitsime kohe geisreid vaatama, tee viis mööda islandlaste kultuspaigast Þingvellir.

Pildil Þingvallavatn järv

Hommikune päikesepaiste. Islandil tõuseb päike suvel juba kell kolm hommikul. Tegelikult pimedaks ei lähegi. See pilt on kella neja paiku tehtud

Aurav keisrite maa. Nii varasel tunnil õnnestus geisreid vaadata ihuüksi.

Kuumavee-allikaid oli piirkonnas mitmeid

Strokkuri purske algus

Purse täies võimsuses

Lõpetuseks veel üks aurava maa pilt

MODERAATORILE: Kas oleks võimalik minu teise postituse ülisuure pildi formaati muuta, voi see pilt kustutada.

Mitte eriti kaugel geisritest asub Gullfoss'i kosk. Sellel veerohkel kosel on kaks nivood ja kõrgus kokku 32m. Kõrguse poolest ei ole just mitte eriti võimas, kuid see eest palju veerikkam kui enamus Islandi koskesid.

Gullgoss'ist Sellfoss'i linna poole sõites mööda maanteed nr35 jääb kohe tee kõrvale pisike veega täidetud vulkaanikraater, mis meenutab veidi Kaali järve. Selfoss on aga just see linn, mille lähedal viimase suure maavärina kese asus.

Ilusad pildid, tuleb maa ja kohad meelde küll.

Väike parandus: ei ole Põhja-Islandil nii külm midagi, et üle 8 kraadi suvel ei tõuse. Üle 20 võib minna ning see tundub siis kohe päris palav. Just Jaanilaupäeval helistasin paks jope seljas Lõuna-Eestist sõbrale Dalvikusse Põhja-Islandil, kes oma maja taga parasjagu päikest võttis! Ja sõber ikka eestlane, mitte kohalik.

Kuidas nende 4x4 lubatud teedega on, kas peab olema kindlasti jeep või piisab neliveolisest tavalisest veidi kõrgemast autost? Loomulikult on seal liikudes parim auto kõrgeima kliirensiga auto. Endal plaan Islandile sattuda neliveolise VW Caravellega, see on päris kõrge ja näiteks Nissan Pathfinder liivasel motokrossirajal mulle järele ei saanud. Mis arvate, kas tasub minna?

Kui ojade/jõgede forsseerimisel mõne kohaliku või lihtsalt teadjama trajektoori järgid, siis miks mitte. Ja kui ühtki teist turisti läheduses ei paista, saab ka alati mõne kaaskondlase auto ees vette kahlama saata. Kodus pakid selleks tarbeks paari tenniseid kaasa ja kui selgitust nõutakse, ütled et seal on nii kombeks :)

Lõuna Islandi maastik

Jääjärv

Järves ujusid hülged