Piraatide saarel

Järgmisel õhtul St. Mariel, vana koloniaalstiilis villa rõdul, pehmes korvtoolis. Joome teed ja sööme kookospähklit. Pühapäev, 15.august 18:41

Sooh, kui senise reisi jooksul oleme jõudnud ära käia Lõuna-Ameerikas (Tana ja vihmametsad), Aafrikas (Tamatave) ja Indoneesias (Soaninerana-Ivongo), siis nüüd oleme Kariibi mere saartele välja jõudnud. Istume ahvide saarel ja ootame laeva, mis meid edasi põhja poole viiks. Kas laev tuleb homme, ülehomme või nädala pärast, ei tea keegi. Aga küll ta tuleb. Peab ainult kogu aeg merele vaatama.

Aga tagasi eilsesse, sinna kuradima Soeninerana peldikusse. Hommikust saati oodatud speedboat jõudis lõpuks kohale, kuid ausalt öelda polnud sel pähklikoorel ei speedi ega ka boati. Selle rahvast pungil käulas sõitsime India ookeanile, laine oli üsna korralik. Kohalikud tüübid heitsid ettenägelikult magama, ülejäänute vahel käis ringi järjest enam täiendust saav plastmasspang. Aga mitte vaprate merekarude Margi ja Kika vahel! Ise munadeni märjad ja suu soola täis, pidasid nad vapralt vastu.

Kolme tunni pärast hakkas asi nukraks minema - päike oli loojunud, tuul tõmbas lihast läbi ja pardast kinnihoidev käsi kiskus krampi. Mustjashallis udus kumavad sadamatuled ei tulnud ega tulnud lähemale...

Lõpuks ometi maa! Nagu tavaliselt, hüppas sadamas ligi must poisike, ja kohe öömaja pakkuma. 35 000 MgF, ja jõudsimegi siia dr. Doolittle'i majja, kus räästa vahel elab leemur, kellel on nöör ümber tagumiku ja kes kõõlub pea alaspidi ning ruigab, kui all koer ja kassipoeg söövad. Kassipoeg on muidugi üks igavene nuhtlus, eesti keelest aru ei saa ja ronib pidevalt meie bungalow'sse. Mark kardab, et kuseb äkki veel voodi alla.

Veel on siin üks hästi iseteadlik kollase nokaga lind, kes kargleb ringi ja situb nõudepesupotti, pesunöör palmide vahel, kus ripuvad minu püksid ja perenaise lamba*. Ja viie sammu kaugusel ookean.

Muusika on vaikinud, tänavalt kostab jutuvada. Tsikaade on siin kõvast rohkem kui Madagaskaril, saevad nagu põrgulised. Esimest korda reisi jooksul on kuu taevas - hästi kõrgel pea kohal ja 90 kraadi viltu nagu U täht.