Põhja-Korea ringreis 2010
10 kommentaari

http://pkorea.blogspot.com

Mul paluti nn. keelatud fotod juuresolekul ära kustutada.

Mul oli selleks eraldi mälukaart, mis sai püksirihma sees üle toodud.

Kui uusi pilte pole peale pildistatud, peaks saama kustutatud pilte taastada

Väga huvitav lugemine igaljuhul!

Mina külastasin Põhja-Koread, Kaesongi Lõuna-Korea poolt sisenedes. Kaesong ja Mt Kumgang on ainukese kohad, kuhu saab korraldatud reisina Lõuna-Korea poolt sisse. See Kaesongi ühisprojekt on tegelikult tööstuspark. http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/69350683

Tõenäoliselt on see kõige kaasaegsem ala Põhja-Koreas. See on omaette aia sees ja valvega, kuhu kohalik niisama uudistama tulla vist ei saa.

Pildilt: maketiala kella 3 asukohas, kella 11 asukohas ajalooline, olemasoleva Kaesongi linn, ülejäänud alad perspektiivsed arendusetapid (kell 6, 12-1) http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/38526101

Mul kahjuks ainult nn. lubatud turismikohtade pildid. Reisi kõige väärtuslikum osa oli see, mida nägi turismikohtade vahepeal.

Koduleht: Kaesong Industrial Complex http://www.kidmac.com/

Tahaks ka kunagi sellesse kummalisse riiki jõuda, kuid hind on suht soolane ja tänu majanduskriisile vaja vist väga kaua oodata soodsaid reisivõimalusi. Lugesin soovitust filmide kohta. Lisaks isiskliku kogemuse; Film WELCOME TO NORTH KOREA, dokumentaallavastajad: Raymond Feddema, Peter Tetteroo.

Mina käisin 1-päevasel tuuril. Otse korraldajalt ostes maksis ~1700 kr. http://www.ikaesong.com/

Reisikonsultant: Maria (Jin Joo) Kim

Hyundai Asan Corporation Int'l Biz / Strategic Planning 12th floor, Hyundai Bldg. 140-2, Kye-dong, Chongno-Gu, Seoul 110-793, Korea

Tel: 82-2-3669-4164
Fax: 82-2-3669-3689 Email: jjmariakim@hdasan.com

Vahendajate kaudu http://www.gonseekorea.com/nk/nk_features.htm?nk_code=nk00016 1-päev on ka üsna piisav kogemuse ja nägemise saamiseks.

Lõuna-Koreasse saab Finnairiga aegajalt ikka soodsalt.

NB! Kui ingliskeelse giidiga grupid on täis, siis igal juhul tasub osta tuur koreakeelse giidiga tuurile. Viimased on odavama. Nähtav pilt kõneleb enda eest ise.

Kaesongi pääs on nüüd aastakese lõuna poolt olnud suletud. Pinged on viimasel ajal nii kõrgeks läinud, et isegi põhja poolt räägiti ühele samal ajal Pyongyangis olnud eestlaste grupile, et piirile neid üldse ei viida. Õnneks vist ikka said käidud. Aga, kes ka Kaesongis vaid on käinud, see on P-Koread piisavalt näinud, see oli ikka üsna kole asula. Tänud Kaesongi reisi piltide eest ka eespoolkirjutajale.

Aga kel huvi seda unikaalset maad näha ja tunda, siis tasub ära käia. Hinnaga nii, et ärge eestist korraldatava tuuri hinda tõena võtke. Kui võimalik odav Pekingi lend leida, siis sealt alates saab 15000'ga käidud. Kõik viled sees, vaid õhtuse õlle ja suveniiri-propaganda ostad ise. Need aga olid üsna olematu hinna eest.