Reis Lissaboni
1 kommentaar

EELINFOKS LUGEJALE
REIS PORTUGALI
LISBOA
Lisainfo
Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).
Lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kogukaal ei tohi ületada 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x20
Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, juust, moos.

LISSABON
7 künkale ehitatud Lissabon on säilitanud oma kuulsa ajaloo majesteetliku suuruse ja pakub turistile mõndagi põnevat ja vaatamisväärset. Linna on Euroopa põnevamaid ja samas hinnatasemelt soodsamaid. Lissaboni vanim osa on Alfama, mida kroonib Püha Georgi kindlus. Linnasüdamest Baixast leiate parimad kauplused ja hotellid. Trendikad baarid ja restoranid on koondunud Bairro Altosse. Linnale annab maalilisust asukoht ookeani rannikul Tagose (Tejo) jõe suudmes. Lissaboni lääneosa katab Monsanto Rahvuspark, mis on suurim linnapark maailmas.
Ajavahe:
Portugalis on kell 2 tundi Eesti ajast taga.
Raha:
Portugalis on kasutusel euro.

Külastasime Portugali pealinna Lissaboni ajavahemikul 02.09.15- 10.09.2015
Lennupiletid ja majutuse vaatasime ise. Lennupiletid kahele edasi- tagasi 600 eurot (300 edasi- tagasi ühele) Majutuse valisime Casa de santos. ( rua da Poavista) See on kodumajutusega. Peremees Pedro on mitmeid ööbimiskohti. Kõik väga kaunid. Meie saime läbi bookingu endale kahe toaga sviidi 70 euri ööpäev.
Hommikusöök on hinna sees kõikidele majutustele ja seda antakse seal kõrval olevas väikeses restoranis. Kesklinna on 15 min jalutada ja cais do Sodre jaama 10 minutit. Jaama vastas üle 24 juuli tänava (av24 de julho) asub market, kust saab osta puuvilju, juurvilju jne. Samas kohas asuvad söögikohad, mis ei ole kallid. Selles linnas ei maksa otsida Rimi või Selveri sarnaseid ostukeskusi. Majutuse lähedal asuvad väiksemad marketid, kus kõik vajalik igapäeva toiduks olemas. Süüa saab ise teha. Veini hinnas 1 eurost kuni 10 euroni ja õlu on ka hea. Tasub osta toidupoest. Söök sama hinnaga nagu meil eestis. Juust ja oliivid odavamad. Cais do Sodre jaamas samuti pood olemas kõige vajalikuga.
Lissaboni lennujaam „Portela“ asub 7 km kaugusel kesklinnast. Väljudes lennujaama peauksest liikusime 50 m paremale poole. Seal asub metroo (punane liin) Peatus „Aeroporto“ Metroo pilet maksab 1.40 eurot- lisandub 0.50 viva viagem kaart. Teisel korral kui piletid ostad annad esmalt Viva Viagem kaarti ja siis küsid pileti. Maksad ainult 1.40 eurot. Metrooga saab ühe piletiga sõita ja ümber istuda (joonisel liinide ristumiskohad). Kui tuled maa peale väravatest välja pead uue pileti ostma.
Infoks:
Kui oled jõudnud lissaboni ja lähed metroosse, siis saad koos piletitega Viva Viagem kaarti. See maksab 0.50 eurot. Hoidke see alles ja iga kord kui pileteid ostate, siis andke kassapidajale see kaart. Muidu antakse teile iga piletiga seesama kaart uuesti ja te peate kogu aeg piletite eest 50 senti juurde maksma. Kui annad iga kord Viva Viagem kaarti enne pileti ostmist, siis 50 senti maksta ei tule.

See kaart kehtib nii busside, trammide, rongide, metroode ja laevadega sõitmisel.
Väljudes punase liini „Oriente“ peatusest liikuge metroost välja ja 100 meetrit teie ees on suur ostukeskus VASCO DA GAMA. Liikudes 400 meetrit paremale poole ja siis sealt jõe äärde, jõuate Lissaboni OCEANAARIUM`isse. Pileti hind 14 eurot. Koos lisaväljapanekuga 17 eurot aga seda viimast ei pea võtma nii, et küsige lihtsalt oceanaariumi pilet.

Oceanaariumi kõrval on ilus promenaad jalutamiseks ja „TELE CABIN“ id mis liiguvad mood köisteed jõe äärt mööda. Pileti hind üks suund 3.95 eurot ja edasi- tagasi 5.90 eurot.

Kaunile „ROSSIO“ väljakule ja kesklinna saate rohelisel liinil peatus „ROSSIO“. Rossio väljakul asub ka Rossio rongijaam.

Sealt saab rongiga sõita SINTRA`sse. See kaunis muinasjutuline koht asub 25 km lääne poole. Pileti hind 2.15 eurot üks suund. Sõiduks kulub umbes 35 minutit.
Sintras asub kuningate org. Meeles tuleb pidada, et kui jõuate Sintrasse, siis jaamast läheb ainult üks tee losside juurde. Seda vahet saab sõita bussiga nr 434. (Jalgsi seda teed kõndida ei soovita) Lossideni pikk, kitsas ja väga mägine maa. Bussi pilet üks suund 5 eurot inimene. Päevapilet sõidud linna keskusest lossidesse ja tagasi ja rongijaama 15 eurot.
Sintra lossid Pena palee ja park 13.50 eurot inimene. Keskusest 2 km jalgsi. Matkamine nõuab head füüsilist vormi.
National palee- 9 eurot inimene
Monserrate palee- 6 eurot inimene
Kui peaksin valima ainult ühe palee nendest, siis loomulikult on see Pena palee ja park. Väike arvestus üks inimene(sõit rongiga Sintrasse edasi- tagasi 4.30, Bussiga rongijaamast Sintra edasi- tagasi 10 euri ja pilet Pena paleesse ja parki 13.50 euri. Kokku 27.80)

CAIS DO SODRE jaam rohelise liini lõpus on suur keskus, kust saab elektrirongidega kuurort linnadesse ESTORIL ja CASCAIS. Rongid väljuvad iga 20 minuti tagant. Sõiduaeg 39 minutit. Mõlemad linnad asuvad atlandi ookeani rannikul. Pileti hind 2.15 eurot üks suund ja edasi tagasi 4.30 eurot.

Samas jaamas saab osta ka laevapileteid, et sõita üle TEJO jõe. Valige reis „CACILHAS“ se. Reis laevaga kestab 15 minutit ja maksab 1.25 euri üks suund. Teisel pool jõge liikuge otse bussijaama. See asub umbes 100 m kaugusel. Buss nr 101 (ees kirjad) CRISTO REI STATUE (Kristo Rei kuju) – mida on ka Lissabonist näha, sest see ligi 100 m kõrgune kuju valvab mäe jalamil Lissaboni linna. Bussist saab osta kohe edasi- tagasi pileti. Pileti hind edasi- tagasi 2 eurot inimene. Bussid käivad sinna iga 30 minuti tagant.

Sinise liini peatus JARDIM ZOOLOOGICO on koht kust saab kohe Lissaboni loomaaeda. Pileti hind 19.50 eurot. Seal saab näha Delfiinide toitmist ja esinemist. Hüljeste ja pelikanide toitmist. Ajad on kodulehel üleval. Erinevad atraktsioonid lastele.Sõita saab köisrauteega (cabel cars)

Vaatamisväärsusi on linnas palju. Kõige huvitavam neist on siiski Lissaboni mäe kõige kõrgemal jalamil asuv St Jorge Castle. Sellelt on imeline vaade linnale. Varemete vahel on võimalus pidada pikniku. Pileti hind on 17 eurot inimene.
St Jorge lossi läheduses sõidavad legendaarsed 100 aasta vanused trammi. Trammipilet on kallis 3.90. Sellega liiguvad peamiselt turistid.

Teisipäeviti ja laupäeviti on Lissabonis kirbuturg (nende vargaturg Feira da Ladra). Laata peetakse Sao Vicente of Fora ümbruses.(Church of São Vicente of Fora). Laat on võimas ja kaupa seinast seina. Soovitav kaubelda.

Soovisin näidata imelist Lissaboni läbi oma silmade. Reisi vältel külastasin kõiki neid kohti. Kõndisime palju. Enamus tänavaid olid väga suure kaldega ja seepärast on hea liikuda spordi või matkajalatsites.

Kellel soovi shopata, siis sinise liini lõpus COLEGIO MILITAR/LUZ peatuses väljudes saate külastada Ostukeskust „COLOMBO“

Kesklinna parimad ostutänavad on kesklinnas SANTA JUSTA ELEVAATOR`i läheduses. Elevaator ise on suur vaatamisväärsus mille tipus asub Itaalia pitsarestoran.

Ostutänavad Rua Carret ja Rua do Carmo. Rua do Carmo läheb läbi Santa Justa elevaatori eest Rossio väljakuni ja teises otsas on rua Carret.

Inimesed on sõbralikud ja väga kodune tunne oli. Tänavatel liigub väga palju politseinike. Samas õhtuti suurtel väljakutel jalutades pakutakse pidevalt uimastavaid aineid.
Autot pole mõtet rentida, sest väga keerulises teede rägastikus on parim duk- duk. Lahe elamus sõitmiseks.

Edu reisimisel!
Kui kellelgi on vaja lisainfi või juttu koos piltmaterjaliga siis saatke mulle e- mail ja ma saadan sama loo koos piltidega

Täienduseks:Viva Viagem kaart kehtib ka rongisõidul. Meie kasutasime seda Estorili ja Cascaisi sõitmisel. Mõttekas on laadida kaardile kohe edasi-tagasi pileti raha.