UPDATE: Singapur-Borneo-Brunei-Jaapan perioodil 27.10-24.11.2017.

Ma uskusin kaua aega, et reisimine oma lõbuks pole minule.

Ma reisisin üsna palju oma töö tõttu - käisin ühest Euroopa linnast teise, ülikond seljas, seisin samamoodi ülikonnastatud inimeste ees ja tegin ettekandeid konverentsidel, pidasin kõnesid, juhtisin koosolekuid, veetsin öid hotellides ja vedasin järel ratastega kohvrit, mille sisuks olid pressitud särgid. Selline reisimine tundus rahuldavat kõik minu vajadused.

Ma ei uskunud kunagi, et ma võiksin reisida ise, päris ise, seljakott seljas, nädalate kaupa mööda maailma kaugeid urkaid. Ma vaatasin seljakotirändureid ja imestasin, et miks inimesed reisivad nii ebamugavalt, ühest riigist teise, ma ei mõistnud mis neid selleks sundis. Nii palju parem on ju püsida tuntud raamides, reisimine enda jaoks on midagi mis on ohtlik ja kallis ja kasutu. Mul oli mu töö ja elu Eestis, suved veedetud tuttavates kohtades, põnevust toomast kohatud metsseakari külavaheteel

Tagantjärele ma arvan, et ma lihtsalt kartsin.

Ja siis ühel päeval ma avastasin ennast Namiibiast. Oli terve hulk sündmuseid mis mind sinna viis, kuid ma olin seal, peas kiiver ja jalgade all õlitatud lumelaud ning ma sõitsin alla mööda hiiglaslikku liivadüüni Swakopmundi lähedal, päike lõõskamas taevas ning hõõruv liiv aluspükstes.

Ma leidsin maailma väljaspool oma igapäevaseid raame ja leidsin, et see on äge.

Ma sain aru, et reisimine ei ole midagi, mida tehakse üksnes siis, kui sa oled lõpetanud keskkooli või bakalaureuseõppe ning sul pole aimugi, mida oma eluga peale hakata. Ma sain aru, et sa võid olla kenasti kolmekümnendates aastates, stabiilse töö ja eluga, ning sellele vaatamata on sul võimalik võtta pisut aega, visata selga seljakott ja jätta maha igapäevaprobleemid ning vaadata, naerda ja õppida midagi uut maailmast. Maailmal on sulle alati palju pakkuda.

http://maailmas.blogspot.com/ on ülevaade minu reisidest - Namiibia, Vietnam, Filipiinid, Laos, Tai, Myanmar ja Kambodža on mõned riigid millest olen kirjutanud, mõnedest rohkem kui üks kord kuna avastamist on jätkunud rohkemaks kui üheks visiidiks.