Seišellid - parim koht puhkamiseks
47 kommentaari

Nädal aega Eestis juba olnuna igatsen ikka veel tagasi seda kolme imeilusat nädalat Seišellidel. Reiside Top 10 nes on see reis hetkel 1 kohal.

Planeerimine hakkas peale ca 1.5 kuud enne reisi. Reisibüroosid ei kasutanud, vaid broneerisin kõik - lennupiletid, hotellid ja jahi ise. Kohalik transport jäi saatuse hooleks ning miskit ei läinud viltu. (v.a see, et tänu Estonian Airi hilinemisele oleksime peaaegu oma ühenduslennust ilma jäänud, aga vigadest õpitakse ja üritan EA lennata ikkagi nii vähe kui võimalik).

Ilm on seal aastaläbi peaaegu ühesugune. Päeval jõuavad kraadid ca 30neni ja veidi üle selle, õhuti alla 24 kraadi temperatuur ei lange. Detsember kuni veebruar sajab veidi rohkem vihma, muul ajal on ilm üsna kuiv, aga vihma võib ka sadada ükstaskõik mis ajal. Tänu sellele on ka kõik seal väga-väga lopsakas ja ilus.

Mahe lennujaamast võtsime takso oma hotelli Le Meridien Fishermans Cove. Takso hinnad on seal röögatud - ca 25-30 minutit taksosõitu maksis 35 dollarit. Hotell omab vist 5' ja teenis need meie hinnangul ka ilusti välja. Tuba oli suurepärane (hiiglaslik plasmateler, internet toast ja oma väike õu), samuti oli selles hotellis suurepärane bassein ja teenindus. Koristajad olid väga usinad - isegi liiga usinad. Minu arust on see natuke haige, kui toas käiakse 3' päevas koristamas - aga just nii oligi... Lähed tuppa ja jälle seal üks poiss koristab!

Kuna hotelli jookide hinnad olid haiglaselt kõrged, siis üheks esimeseks missiooniks oli kohaliku poe üles otsimine. Mahel ei olegi see väga raske. Uberik, millel trellid ees ja peal "Airteli" või miski selline reklaam on suure tõenäosusega kohalik poeke, kust kahjuks peale vee, coca ning õlle (õnne korral ka väikese jäätise), pole valgel inimesel midagi osta (kui te just 5 kilo riisi või siis jahu ei ihka). Mõned esmatarbekaubad ka. Ehk siis süüa tuleb restoranides.

Valisin Fishermans Cove meelega selle järgi, et seal läheduses on palju restorane (Beau Valloon Bay) ja ka teisi hotelle, kus saaks õhtustamas käia ja pealinn Victoria ka lähedal. Muidu peab väljaspool hotelli söömas käimiseks kas auto olema või siis taksoga sõitma.

Auto rentimist (hind alates 50 eur päev) soovitan Mahel väga. Minna mägedesse ja nautida sealseid vaateid, avastada randasid, millel käies on tunne, et oled sattunud üksikule saarele. Samuti ei saa küllalt kiita randade ilu. Minul tekkis korduvalt tunne, et saan lihtsalt õnnepommiga vastu pead - midagi nii nii ilusat ei ole ennemalt näinud, tekkis tahtmine küsida, et kas ma olen surnud ja paradiisi sattunud - see ei saa ju maine olla!

Enne kui edasi lähen räägin ka veidi kohalikust rahast. Nimelt on sellega kummalised lood. Riigi poolt vahetatakse dollareid kursiga ca 7.4 ja euro ca 9 - mis ei peegelda nende tegelikku vahet. Mustal turul, ehk siis rannal :) vahetavad tublid neegripoisid sinuga ruupiaid dollarite vastu kursiga 10 - 1 ja eurosid 15 - 1. Ning kui sa maksad eurode või dollaritega restoranis saad sageli veel rohkem vastu pükse kui riiklikult vahetades. Muuseas, kohalikega raha vahetada ei tohi, see olevat illegaalne :P

Mahe saarelt läksime edasi ookeanijahile nimega Sea Star. Tegemist on 4* jahiga, mis on mõned aastad juba vana. Jahiga külastasime erinevaid teisi saari ning isiklikult lõpetasin seal ka sukeldumiskursused. Seychellid on ka parim koht sukeldumislitsentsi tegemiseks, eriti kui oled seesugusel jahil. Miks? Seetõttu, et tõenäoliselt on seal litsentsi soovijaid 1 või 2 igas grupis (laeva mahub ca 18 inimest) ning õpetaja on täiesti sinu päralt. Sukeldumised teed tõelises ookeanis ning vaatepildid, mis seal tabavad toovad sageli jällegi õnnevärinad peale (haid, kilpkonnad, värvilised korallid ja kalad, Lionfish ja mingid meremaod vist olid ka ja mingid maailma haruldaseimad valged imelikud kalad, krabid ka). Enamiku ajast ei tarvitse ka merehaiguse pärast muretseda, kuna tormid tabavad seda ala harva (meil siiski õnnestus üht kogeda ja minul isiklikult ka merehaigeks jääda). Feeling laeval on hoopis teine kui maal. Päikest paistab rohkem, näeb rohkem ja kuutõusud ning päikeseloojangud teevad seal olemise unustamatuks. Ja siis see mõnus chillimine - teadmine, et sa ei pea midagi tegema. Lamad päikesedekil vaatad maste ja kuulad, kuidas trossid üksteise vastu puutudes kõlksuvad. Maale tulles vaatad kahtsusega järgi ajale, mis laeval veetsid ja tekib igatsus - tahaks tagasi...

Edasi sõitsime La Digue saarele, mida olime ka jahiga külastanud. Seal peatusime üsna askeetlikus Patatran Village hotellis (askeetlik, siis võrreldes Le Meridieniga). Vaated, mis sealt meid tabasid, olid imelised. Türkiissinine vesi. Sõbralikud kohalikud. Jällegi vapustavad rannad (veidike küll kõlbmatud ujumiseks, kui valitseb mõõnaaeg) ning mida rohkem ongi elu natimiseks vaja. Kallist hotellibaarist ei tasu küll ilma väga suure hädata jooke võtta (poest, mis kilomeetri kaugusel on saab sama asja 3 korda odavamalt), ent kui coca koos kohaliku rummiga käes on, siis mööduvad õhtupoolikud mõnusalt. Patatran pakub iga õhtu buffeevalikut, mis on üsna hea ja ma ise soovitan La Digue saarel kindlasti proovida ka "smoked fish salad" nimelist toitu, mis koos kohaliku õllega väga heaks lõunasöögiks sobib.

Parimad ujumiskohad on Mahel rand Intendance Bay. Praslinil on kaks suurt randa, mis mõlemad on väga maalilised ja head ning La Digue saarel soovitan ma ujuda NB! mõõna ajal Grand Anses, mille lained meile tervelt kaheks tunniks meelelahutust pakkusid. Mõõna ajal seetõttu, kuna siis on seal ohutum ujuda, nimelt upub seal iga aasta lainetes mitu inimest (hoovused on ka tõusu ajal tugevamad). Samas - enamikes teistes randades on ohutum ujuda tõusu ajal (nendes, mis on kaitstud korallide poolt), mõõna ajal ujudes võivad lained su lihtsalt vastu koralle visata. Ja veest välja saamine on ka üsna raske, ilma kriimude kraamudeta võimatu.

Teenindus. Tulles puhkama, pead lihtsalt kõik Euroopalikud mõtted peast heitma. Sa oled siin, sa puhkad, sul on aega. Tellisime näiteks oma 5* hotellis n.ö ämbri jääd. Ootasime ca pool tundi. Toitudega sama lugu, ooteajad ca 30 minutit - 60 minutit. Ole valmis ja ära solvu sellest. Telli miskit jook ja chilli seal ajal lihtsalt. Enamikes kohtades on restoranidel suurepärased vaated.

Ilm. Enamasti päike, vahel veidi pilveid, mis toovad päikesele kergendust. Vihma võib sadada. Päikesekreemi peaks kasutama, kui oled täiesti valge ja kindlasti siis kui plaanid päevitada. Kui oled veidi pruun ja plaanid veidike niisama chillida, siis pole sellest midagi, kui kreemitamise korraks unustasid. Ilm ei ole ka liiga niiske - nagu hea ja kuum Eestimaa suvi valitseks seal. Sobib meie inimesele üllatavalt hästi ja ajavahe ka nii väike (1 või 2 tundi vist).

Loodus. Seda peab ise nägema. Fantastiline. Imeline. Kivid rockivad täiega :)

Toit. Enamasti väga hea. Väldi tellimast selliseid toite nagu pannkoogid või muu selline eriline, mida saaksid hotellid oma hommiku jääkidest teha. Või lihtsalt negatiivselt üllatada. Väga hea on siin kala (red snapper), omlett, samuti saime Patatranis alati head buffeed. Jah, toidus on suht raske pettuda kui oled mereandide dieedil (see on odavam ka kui liha). Liha süües soovitan põrsast, veiseliha on veidike kiuline. Puuvilju võib osta kohalike käest ning kookospähkleid saab korjata rannalt.

Joogid. Vesi on pudelis ning kraanivett ma ei proovinud. Jääd kasutasime ja midagi ei juhtunud. Õlu on väga levinud. Vein on kallis, kohalikud teevad ka oma rummi (maailma 10 parema hulka see ei kuulu), mida võib siis colaga juua. Coca sobib siinsesse kliimasse ülihästi. Ma poleks eluski arvanud, et sellest meie puhkuse jook võib saada, aga sai. Peamiselt seetõttu, et poes mahla saada ei ole ja hotellis võib värske mahla kvaliteet olla üsna kehv ning enamik mahla tehakse siirupist. Niisiis möödusid lõunad sageli oma terrassil istudes coca klaas koos hunniku jääkuubikutega käes ning vaatasime sini-sinist merd :)

Elu. Päev algab päikese tõusuga ja kohalik kukk teab seda väga hästi. Nii pidimegi esimesel La Digue hommikul kurja vanduma, kui kukk kell 5 hommikul kirema hakkas ja iga 30 sekundi kuni siis 2 minuti tagant uue kikeriiga valmis sai. Õnneks harjusime sellega üsna hästi ja üsna pea õnnestus meil seda kiremist enam üldse mitte märgata. Peale päikese loojumist kaovad inimesed õige kiiresti kuhugi ära ja kuna ei Mahel ega ka teistel saartel pole tänavavalgustusega eriti vedanud, siis soovitan reisikohvrisse pakkida taskulambi, et mitte sattuda sellisesse olukorda nagu meie La Digue saarel. Nimelt otsustasime süüa La Digue'il n.ö keskuses, mis asus meie hotellist ca 3 kilomeetri kaugusel käänulist teed mööda minnes. Tagasi tulles tabas meid troopika pimedus. Selline pimedus, et ei näe näppu ka suhu panna, vähe sellest - seda, et kus siis tee ja kus tee äär on - ka ei näe (tee ääre nägemine on oluline, kuna vastasel juhul võid kukkuda ka käies teelt välja ja lennata 1-2 meetrit rannakividele). Õnneks oli mul fotokas kaasas ja panin selle piltide näitamise reshiimile - nii nägime me seda, et kuhu tee pööras ja jõudsime õnnelikult tagasi hotelli.

Inimesed on sõbralikud. Sageli jalutavad mööda ja küsivad, et kuidas läheb. Kerjuseid ei ole, aga ega nad väga rikkad ka ei ole. Agressiivseid inimesi ei kohanud. Pigem sellised rõõmsad ja õnnelikud. Teenindajad olid küll kohati kurja olemisega mõnes hotellis (mitte neis kus ööbisime). Kohalikud naudivad randasid samapalju kui turistid ning pühapäeviti sõidetakse peredega randa, pannakse muusika püsti ja ujutakse, chillitakse ja grillitakse.

No lõpuks ometi esimene asjalik reisikiri ka Seišellidest! Kuigi paistab, et reisikirja kirjutaja on veetnud enamik aja rannas ja hotellis lebotades! Lähen ise 11-ndal jaanuaril, olen samuti teinud kõva uurimustööd, lugenud läbi mõned raamatud ja kavatsen kindlasti külastada Botanical Gardenit, Vallee de Maid, minna mägedesse peasaartel, osta kaasa ühe coco de Meri ja üldse, võimalikult vähe hotellis istuda. Pärast muljetan!

Geily, soovita kust leida mõistliku hinnaga lennukipileteid. Hotellisoovitused on ka väga teretulnud.

Aitäh

Lennukipiletid ostsime Emiratesi kodulehelt - sealt tundus saavat kõige odavamalt. Võib veel vaadata ka Quatar Airwaysi.

Hotelle saab soodsalt bookida läbi smartstays.com ning mauritius-seychelles.com/seychelles-hotels.php või siis kui ei ole viitsimist kõike ise orgunnida ja oskad saksa keelt saab kasutada suntrips.de ja wolfgangdaerr.de lehte. Hotellide endi kodulehti tasub samuti vaadata...

Hotelle on igale maitsele. Minu jaoks on näiteks hotelli kvaliteet väga oluline ja tavaliselt tõesti võtan hotelli sellise, et tahan seal ka ööbida ja teiseks, et ka teenindus oleks enam vähem hea. Tripadvisor on näiteks üsna hea suunanäitaja.

Ja vastuseks esimesele kommenteeriale: ei saa eeldada, et kõik soovivad puhata nii nagu sina ning see lehekülg teksti ei ole kindlasti detailne aruanne kolmenädalasest puhkusest (see ei olnud ka eesmärk). Ja ega see ei olegi hea kõike detailselt kirjutada - sest miski peab ju ka teistele üllatuseks jääma. Loodan samas, et kui tagasi tuled, lisad mõndagi põnevat siia kirja, võibolla just ilma kohta, sest olen kuulnud, et Detsember ja Jaanuar on seal "rainy season"...

Mulle Seychellid meeldisid ja ma jäin oma reisiga just nii nagu see oli, väga rahule. Iga natukese aja tagant vaatan jälle pilte ja mõtlen, et kui lahe seal oli ning et kui kiiresti see kõik võib kaduda. Kümne aasta pärast on plaanis tagasi sõita, et vaadata, kuidas aeg seda maad muutnud on. Sest see on vaatamist väärt!

Emirates just odavaimate lennufirmade hulka ei kuulu:)
WWW.condor.de kaudu leiab 700 EURiga otselennu Frankfurdist.

Meil oli tõesti lennu hind ca 800 Euri, aga lennuajad sobisid paremini :)

Soodsa hinnaga pileteid pakub Seishellide kohalik lennufirma Air Seychelles Londonist, Milanost, Pariisist ja ka Roomast http://www.airseychelles.com/flightinfo/special.html

Olen täiesti nõus Geilyga, et Seishellid on parim koht puhkamiseks. Kusjuures mitte ainult rannapuhkuseks, vaid on võimalik tegeleda erinevate tegevustega, on see siis matkamine lopsakas dzunglis, snorgeldamine, sukeldumine, kalastamine….
Veetsime Seishellidel novembri viimased 11 päeva. Ka meie koostasime oma reisiplaani nii lendude kui ka hotellide osas ise. Kusjuures kõik toimis suurepäraselt, ei mingeid viperusi!
Hotellide otsimisel seadsime kriteeriumiks, et tegemist oleks väiksema kohaga mitte mõne suure kompleksiga, sai ju sinna mindud eesmärgiga näha kohalikku elu, nautida sealset suurepärast loodust ja ilma. Hotellide valikus ei tulnud pettuda – toad olid puhtad ja teenindus hea. Tegelikult oli seal teenindus igal pool hea!
Reisil tutvusime Seishellide 3 suurema saarega – Mahé, Praslin ja La Digue.

MAHÉ
Mahé saarel ringi liikumiseks on kõige targem rentida auto. Meie tegime seda kohe lennujaamas, kus oli kõige suurem valik. Korraga olid esindatud 14 erinevat rendifirmat. Koheselt sai kohapeal korraldatud kiire vähempakkumine. Kes kõige vähem pakkus konkreetse auto eest, sellelt ka võtsime. Ja hind oli arvestades algpakkumisi sellele autole tõeliselt soodne! Tegelikult kehtis igal pool ütlus, et küsija suu pihta ei lööda :).
Autosse istudes tuleb arvestada, et liiklus on seal maal vasakpoolne. Teed ei ole laiad, pigem kitsad. Sageli on kohe tee ääres betoonist valatud kraav vihmavete ärajuhtimiseks. Teepiirdeid võis samuti näha väga üksikutes kohtades mägedes. Kusjuures tõusud – laskumised on kohati väga järsud, no nii 30 %-lised. Samuti ei maksa minna pimedat kurvi lõikama, iialgi ei või ette teada kas teiselt poolt pole tulemas mõnd “hullu” juhiga bussi. Nemad on seal tõelised rallimehed.
Seishellide suuremate saarte randadest, nende asukohast, ligipääsust ja tegevusvõimalustest, annab üsna hea ülevaate Helicopter Seychelles kodulehekülg aadressil: www.helicopterseychelles.com. Mahé tuntuim rand Beau Vallon erislist muljet ei jätnud, pigem oli üsna ülerahvastatud ja suhteliselt ilmetu. Meie lemmikuks Mahél oli saare edelaosas asuv rand Anse Soleil. Veel võiks ka mainida Port Launay randa. Mõlemas rannas sai ujuda ja snorgeldada oli ka huvitav. Muidugi on saarel palju kauneid randu, aga osades, eeskätt saare lõunapoolsetes, on ujumine mitte soovitatav tugevate hoovuste tõttu.
Kohti, kuhu minna Mahé saarel on üsna palju. Kindlasti peaks külastama Botaanikaaeda Victorias. Victoria turgu on soovitav külastada hommikupoolsel ajal, siis on turul pakkumine kala osas suurem. Kohe selle kõrval on ka puuviljaturg. Kindlasti tasuks külastada Morne Seychellois rahvuspargi mõnda matkarada, teetehast, Missionit. Nimetatud pargi territooriumile jääb ka üks juga, mis oli ka täitsa vaatamist väärt. Mägedes avanesid võrratud vaated. Kui on aega ja tahtmist võiks külastada ka vürtside aeda – Jardin Du Roi. Sealne käik oli üsna inforohke.
Mahél peatusime erinevates hotellides, eriti meeldis meile Lazare Lodge, aga ega teistel polnud ka mitte midagi viga.

LA DIGUE
Sellele saarele suundusime peale mõnepäevast sisseelamist Mahél. Sellel saarel kasutasime ühest punktist teise jõudmiseks jalgrattaid. Jalgrattad ongi peamine liikumisvahend, muidugi on võimalik ka sõita härjavankriga, aga see on mõeldud turistiatraktsioonina. Saar on nii pisike, et sellele jõuab ühe päevaga vabalt mitu ringi ratastel peale teha, kui seda võimaldaksid kohalikud teed. Ühel hetkel sai tee lihtsalt otsa jätkudes kitsa jalgrajana ühe lahe juurest üle mäeharja teise juurde. Väga meeldiv oli see, et võisid jätta rahulikult oma ratta sinna kuhu tahtsid ja see oli seal seniks kui käisid ujumas või mööda jalgradu rändamas.
La Digue peamised vaatamisväärsused ongi rannad. Sel saarel asub üks maailma pildistatumaid randu Anse Source D’Argent. Tee sellesse randa viib läbi vana L’Union kookospalmi istanduse, mis töötab muuseumina ja sissepääs on tasuline. Tasuda tuleb kas 4 € või 5$. Ranna kaudu minnes saab tasuta, aga see on võimalik mõõna ajal. Kauneid randu on veelgi – Grand Anse, Anse Petit ja Anse Coco. Viimased kaks randa olid eriti vaiksed, kuna nendeni jõudmiseks tuli veidi turnida üle mäeharjade. La Digue rannad ei olnud väga ujujasõbralikud. Mõõna ajal kohati polnud vett peaaegu üldse, aga selleks, et minna teisele poole riffi, pidid olema väga hea ujuja. Nendes randades, kus polnud riffi, oli lained eriti suured ja tugevad.
La Digue saarelt hea võimalus minna nii kala- kui ka snorgeldamisretkele. Nagu ma juba eespool ütlesin, tuleb suhelda inimestega, tänu sellele saime ka täitsa soodsa hinna poolepäevaseks kalapüügiretkeks. Lisaks kalapüügile viisid nad meid snorgeldama Coco saare juurde, kus on selle piirkonna parimad snorgeldamiskohad. Oli seal alles kalu! Enne tagasipöördumist La Diguele põikasime läbi Felicité saare külje alt, kus oli merekilpkonnade elupaik ja õnnestus ujuda koos kilpkonnadega!

PRASLIN
Pralin on Seishellide suuruselt teine saar. Sellel saarel kasutasime liikumisvahendiks liinibusse. Liine oli kolm:61, 62, 63. :) Kõik liinid läbisid sadamat.
Siin saarel tasub kindlasti külastada orgu Valle de Mai, kus on kõige suurem Coco de Mer-i looduslik leviala maailmas. Nimetatud org on kantud ka maailma looduspärandi nimekirja. Piletiga koos antakse kaasa voldik, kus on kaart sealsete matkaradadega ning ka kohalike (endeemiliste) taimede ja lindude-loomade kirjeldustega.
Pralinil külastasime ka musta pärli kasvatust lennujaama juures. Käisime ka kohas nimega Zimbabwe. See oli üks külake üleval mägedes saare põhjaosas, aga avanevad vaated olid imeilusad. Sellesse piirkonda jäi ka rand nimega Anse Lacio, mida peetakse üheks maailma kaunimaks rannaks. Rand oli tõesti ilus ja liiv valgemast valgem ning imepeen!

Hindadest
Majutuskohtade hinnad tundusid olevat põhjendamatult kõrged. Samuti võiks üsna kalliks ka pidada õlle hinda. 0,28 l pudel kohalikku õlut maksis 13 kohalikku ruupiat, kusjuures restoranides oli hind vähemalt kahekordne.
Laevasõit saarte vahel, katamaraaniga Mahélt Pralinile oli ka üsna kallis, 40€ inimese kohta, vahemaa oli umbes 45 km.
Odavaks võib pidada kala (meil õnnestus osta puhast mõõkkala liha hinnaga 3 €/kg), vesi. Veini hinda ei peaks ma kalliks, see oli enam-vähem samasugune kui meil siin.

Mida süüa
Kindlasti tasuks süüa kala ja muid mereande nt kaheksajala salatit söögikohas nimega Pirates Arms Indipendnce Avenüül Victorias. See koht oli populaarne ka kohalike inimeste seas. Toit polnud kallis ja portsjonid olid ka üsna suured. Kaladest õnnestus meil ära proovida järgmised liigid: red snapper, red mullet, mõõkkala, dorada.
Puuviljade valik kuulub iga hotelli hommikusöögi juurde.

Päike
Päikesekreem võiks olla kogu aeg käepärast, isegi kui nahal on juba jume peal. Päike võtab eriti hästi vee ääres ja peal olles, ka snorgeldades.

Ilm
Saabudes Seishellidele võttis meid vastu pilves ja vihmane ilm. Esimene mõte oli, et miks nii, kas tõesti? Samas tegelikult ei sega see vihm ka miskit. Njah, päikest just ei võta, aga kui on nagunii plaanis mitte ainult rannal lebotada, siis ei tohiks sellest ju probleemi olla! Isegi vihma ajal on seal soe ja tavaliselt ei saja seal nii nagu meil mitu päeva järjest, vaid tuleb üks korralik sahmakas ja jälle on ilus. Enda reisist on meelde jäänud vaid see esimene sadu, hiljem pilte vaadates avastasin, et saime vihma veel paaril korral, aga see oli tol hetkel niii vähetähtis. Soovituseks: suheldes kohalike inimestega ei tasuks vihma kiruda, see on nende jaoks tegelikult nagu õnnistus kuna magevee varud sõltuvad suuresti sademetest.

Kohalikud loomad
Kustumatu mälestuse jätsid ja vaieldamatuks lemmikuks loomariigi esindajate hulgas said lendavad koerad. Tegelikult ei teagi õiget eestikeelset vastet nende nimele, aga inglise keeles kannavad nii Fruit Pets kui ka Flying Fox nime.

Veel soovitusi:
• Taskulamp on soovitav tõesti kaasa võtta;
• Putukamürgi omamine ei tee ka paha, eriti kui on plaanis kohalikke dzunglit avastama minna. Randades oli kokkupuuteid parmudega, kes hammustasid ka üsna valusasti;
• Kaamera, millega oleks võimalik vee all ka pildistada, seal avanevad vaated on tõesti suurepärased;
• Mida vähem riideid, seda parem :)

Ja lõpetuseks, et sulanduda paremini sealsesse keskkonda, inimeste hulka, külasta mõnda juuksurisalongi ja palu endale teha soeng nimega „Tanza“ :). Soengu tegemiseks kulub aega umbes 30-60 minutit ja püsib see ilusana isegi kuni 2 nädalat või veidi kauem. Plusse on selle soengu juures veel teisigi, nt pole peal palav, ei nõua suurt hoolt. Ainuke asi, mida võiks miinuseks pidada, et soengu tegemine oli veidi valulik, aga nagu öeldakse, ilu nõuab ohvreid. Kahjuks ei küsinud ma milline on lühim juuksepikkus, mille puhul seda soengut saab teha. Ise pakun, et umbes 5 cm juuksepikkusest peaks piisama. Juuksurisse minnes võta kaasa peeneid juuksekumme, aga kui neid ei leia ennem, siis kindlasti leidub juuksurite hulgas abivalmis inimesi, kes need kiirelt poest kohale toob.
Ma olin oma tanzaga väga rahul. Soengu tegemine minu juustesse võttis aega umbes 45 minutit ja kandsin seda soengut 2,5 nädalat. Kuna ma tulin tanza mõttele alles reisi teises pooles, siis oli kahe viimase päeva peamiseks eesmärgiks vähendada kontrastsust näo ja peanaha toonide vahel. Nii, et kui soov, siis on mõistlik külastada juuksurit kohe reisi alguses!
Kui kellelgi Seishellidele minejatest tekkis huvi, siis võin ka konreetset juuksurit soovitada.

Katrin ja Geily - palju see reis teile maksma läks?

Kuna on plaanis oktoobris minna Sheišellidele ja korraldada reis ise, siis mul tekkis idee, et äkki teil (Katrinil ja Geilyl) oleks võimalik minuga kohtuda ja jagada oma teadmisi antud reisi korraldamisest. Ma panen siia oma maili, et te saaksite minuga ühendust võtta ja siis teha edasisi plaane või siis mitte, oleneb teist ;)

merliin.laos@gmail.com
Ette tänades,
Merliin

Väga asjalik reisikiri Seišellidest! Olen täiesti nõus Geilyga, et Seishellid on parim koht puhkamiseks.

"...tekkis korduvalt tunne, et saan lihtsalt õnnepommiga vastu pead..." - väga hea!!!

Pole maailmas enam palju kohti, kus sa võid nautida paradiislikke rannamõnusid täiesti privaatsel rannaribal, astuda põlvist saadik vette ja vaadata väikesi värvilisi kalu . Snorgeldajate ja sukeldujate paradiis!
Vesi ja õhk on aastaringselt ühtlaselt troopiliselt soe, asuvad ju saared veidi allpool ekvaatorit.
Paljudel väiksematel saartel on ainult 1-2 hotelli, samas on saarte vahel võimalik liigelda nii paadi, laeva kui väikelennukiga.

Veel tuleb märkida, et saared on väga puhtad, seal ei kohta vaesust ega räpasust.
Lisaks sellele, et Seišellidel on külluslik loodus, elab seal ka väga šarmantne ja külalislahke rahvas. Prantslaslik elurõõm, inglaslik tagasihoidlikkus, asiaatlik sarm ja aafriklaste eksootiline ilu on see, mida saarerahva hulgas sageli kohtab.
Õigusega arvatakse saared maailma kaunimate hulka. Olgu aastaaeg kas kevad, suvi, sügis või talv, eksootikat, külalislahkust ja soojust pakuvad Seišellid alati.
Ning kohalik kreooli köök-see on võrratu. Kindlasti serveeritud ookeani äärsel terrassil küünlavalgel.
Ideaalne paik mesinädalate pidamiseks!Ilm on aastaläbi peaaegu ühesuguselt soe. Natuke rohkem vihma sajab talvekuudel.
Hotellide hinnad algavad EUR 70-80 kahese toa eest.Lennata saab ainult Pariisi, Londoni, Frankfurdi või Moskva kaudu.

Lennata saab ka Milano ja Roma kaudu. Ise oleme septembris seda kaudu minemas :)

S6brants l2heb kolmeks kuuks (sugulastele kylla) - aga m6tlen ikka et ei tea kas seal ka midagi niikaua teha on? Tean et ta ei ole eriti hotellitaja tyyp... raudselt snorgeldab nii kaua kuni muutub kalaks :P

Tšahkna ja Viršinja šekšišid šeišellidel :)))

Soovin nõuannet. Mul on jäänud veidi segaseks, mis raha peaks kaasa võtma ja kuskohas kohapeal seda vahetada saaks? Käest-kätte vahetamist ei riskiks.
Mis valuutaga on kõige parem kohapeal arveldada?

Tere Lilian

Paistab , et ei ole siin palju neid onnelike kes saavad osaks paradiisi kulastada? Viibin parasjagu Mahel.Rahaga on lood sellised , et Eurot armastatakse igalpool siin aga on vaja kindlasti ka vahetada kohalikku ruupiat.Parim kurss mis ma siiani nainud olen pakuti SCT supermarketi vastas olevas Money Stretcheris (jutt kaib siis Victorias-Mahel asuvas SCT supermarketist). Takso Lennujaamast-Victoriasse (pealinna) maksab 20 eurot ja keegi ei sunni sind maksma Ruupiates!

Tänan, tomi-uk!
Kui sa Mahel parasjagu viibid, kas jagaksid muljeid Mahe transpordi osas? Me plaanime rentida Mahel auto - kas kohalikud viidad on piisavad, et mitte ära eksida või peaks kaasa võtma GPS-i? Lisaks on küsimus, et kas Mahe mägiteed on väga kitsad ja järsud? Ma eriti ei armasta kuristiku äärel sõita ja kuna kohalikud pidavat olema tõelised rallimehed, siis kas mul ongi mõtet mägedesse sõitma minna või saab kuidagi "madalamal" hakkama?

Tere Lilian

Muidugi, et rendi!Vabadus enda aega planeerida ja soltumatu yhistranspordist.Ei usu , et GPS on vajalik-sildid igalpool valjas.Teed on paremas korras kui Eestis ja piisavalt laiad.
Kui soovid tuuritada Mahel siis void ju vabalt suvalise taksojuhiga kokku leppida paevase ekskursiooni ymber saare(a la tuleb hommikul jargi jne)-peaks maksma umbes 100 eur paev.Kui plaanid teisi tuure teistel saartel voin sulle edastada absoluutselt parima giidi detailid.

Kohalikest rallimeestest-rallimehi nagu Kariibidel ja Aasias ei kohtanud yhtegi teedel , pigem on liiklus just selline aeglase poolsem.

Nautike seda absoluutset paradiisi!

Tomi

Giidide nimed oleks väga oodatus siia foorumisse, sest kohapeal on üks suurem agentuur, kuid nemad korraldavad suurema rahvamassiga ekskursioone ja see ei ole päris see, mida seal riigis nautida.
Me kasutasime ühte kohaliku meest kalaretke jaoks, kuid põhjalikumaid ekskursioone tema ei pakkunud.

12-päevane Seišellide reis värskelt seljataga ning näpunäited järgmised: GPSiga pole seal riigis midagi teha. Viis-kuus suuremat teed, mis Mahel looklevad, leiab ka kaardilt ning majanumbrid puuduvad. Kõik käib viitade järgi. Tõsi, teed on järsud, kraavid sügavad ning liiklemine vasakul pool lihtsad ei ole, kuid saab hakkama.

Autojuhile 100 Euri päev on palju. (Keskmine kuupalk Seišellidel on 150 Euri kuus). Meie maksime näiteks Praslinis 45 Euri ja mees oli ka giidi eest.

Mahel rendiauto päev näiteks 35 Eur - oma tuba, oma luba. Saar on suurem, aga ringi peale sõitmine suurt efekti ei loo. Pigem snorgeldada Port Lanuays, kümmelda koses (auto saab jätta kiriku juurde ning sealt jalgsi edasi kõndida) ja võtta rahulikult. Kes varem džunglis pole käinud, võib looduspargis matkata. Kõikvõimalikke turistiatraktsioone - turg, teevabrik, Valle de May, botaanikaaed jms - võib ju külastada, aga kui külastamata jätate, ei juhtu ka midagi. Turistide nahast kooritakse viimane, kuid kohalikega Sina peale saades on seal saarel võimalik piskuga läbi ajada.

Kolmest saarest jättis parima mulje La Digue. Ka hinnatasemelt on see kõige soodsam koht, kus ehk pikemalt peatuda.

Narrnr3, küsimused sulle.

35 euri päev autorent?? Mis autoga on tegemist ja kas kindlustus jms on hinna sees? Kuskohast rentisite?
Me saime kohalikult rendifirmalt meiliteel pakkumise 90 euri päev, automaadiga Civic, kindlustus on hinna sees. 90 on ok hind, kuid ei tahaks, et meilt kooritakse liiast.

Tsau

Narr muidugi unustas mainimata , et Praslin kaks korda vaiksem saar, sellest ka tuuri hinnad madalamad! Keskmise autorendi hind toesti 30-50 eurot (proovi http://www.passionatecarhire.com/fleet.php).
Arvan ka ,et La Digue on vaja kindlasti kylastada-sealt ka voimalik kylastada Felicite ja Marianne saart ysna soodsalt.
Annan Sulle lubatud giidi detailid -http://discoveryagritour.com/the_team.htm ,mehe nimi on Alrick, Tripadvisoris on number 1 ja soovitan v2ga kui ise pead valutada ei viitsi-korraldab koik algusest lopuni jne.

Muidugi nagu Narri poolt mainitud -hinna yle peab ikka tingima! sellel aastal on vahem turiste ka Seisellidel kui muidu ja allahindlust tehakse igalpool kui kysid!

Toredat 6htut

35 Euri kõik hinnas autorendi saime lennujaamast esimesest putkast. Nelsons car hier - viivad, toovad masina, kuhu vaja. Meile toodi masin lisatasuta näiteks sadamasse, kui La Diguelt tagasi jõudsime. Rendiautod on seal kõik enamasti pisikesed Hynday Getz'id. Uued ja korralikud, aga manuaalkastiga. Automaatkast seal kandis haruldane luksus ning hind ka selle võrra kallim. (50 Eur/päev, kui lennujaama putkades kiirema küsitluse tegin.)

Mis puudutab Mahe ja Praslini suuruse vahet, siis täiesti nõus - nii ongi. Mahe on oluliselt suurem. Samas, kas seal ka selle võrra rohkem vaadata on? Ilmselt mitte. Kui saaksin oma reisikorralduses ajas tagasi minna, viibiksin paar päeva Mahel, paar Praslinis ja ülejäänud aja vedeleks La Diguel - kõige õdusam atmosfäär, kõige soodsamad söögi-ja majutuskohad - igaühele midagi. Aga see on kõigest minu arvamus.

Kuidas teil lapsed rannas ujumas käisid? Erinevates portaalides on kirjas, isegi väga madalasse vette peaks lapsega koos minema ja seal pidevalt koos olema. Isegi kui on tegemist 20cm veega. Kuidas me kohapeal kindlaks teeme, et tegemist on turvalise ujumiskohaga? Kui on suured lained, siis muidugi ei lase lapsel hetkekski käest lahti, kuid madalamas vees? Meil on üks lastest snorgeldaja ja tema on ilmselt enamus ajast vees. Osades randades on haivõrgud väljas, kuid paljudes ei ole. Mida peaks randades hoolega jälgima ja millega arvestama?

Korralikke madalaid liivarandu, kus suurt lainet poleks, eriti silma ei hakanudki. Tõsi, haivõrguga randu nägime vaid Praslini saarel. Vees sulistades on hea mõte midagi jalga panna - kaitseb taldu merisiilikute eest, lisaks surnud koralli tükkide eest, mida meri randa loksutab. Mahel on ehk ujumiseks ja snorgeldamiseks parim koht Port Lanuay. Laine oli mõistlik ning veealuseid karisid ja kaljunukke nagu kas või Geily kirjutatud Intendance Bays, vähemalt ranna keskosas ei olnud. Teine osa oli koralli täis ja seal oli tore snorgeldada, kui vesi parasjagu selge oli. (Ühel päeval oli, teisel ei olnud.)12 päeva erinevatel Seišellide saartel näitas üht - mida kallim ja mainekam hotell, seda vingem rand. Riisutud, puhas, haivõrkudega ja vetelpäästjaga. Suvalistes motellides suvalised rannad - kivised, palju lainet. Ookeani lained on salakavalad, samamoodi veepõhi: kord madalam, kord sügavam. Iial ei tea, kui hõlpsasti kuivale maale on võimalik tagasi saada. Suuremates randades on kasutusel lipu süsteem nagu Eestiski - punane, kollane, roheline. Lippe võiks jälgida. Muud ei oskagi öelda. Ingliskeelsetes foorumites on spetsiifilisemad nõuanded, mida teha või mitte teha. Kohalikud teavad ikka oma lahesoppe ja rannakesi paremini.

Ahoi

Ehk satub sinnakanti veel mõni väiksema eelarvega seltskond, kellele julgustuseks lisan enda kogemused. Öömaja oli Bel Ombre külas, kolme magamistoaga, 2 wc/dušš, köögi ja suure elutoaga maja, meie saime selle 800 euro eest nädalaks. Köögis kõik olemas, topelt rätikud (tuba+ rand), tasuta Wifi, üle 100 Tv kanali. Koristaja käis 6 korda nädalas ja lisaks oli kokk, kes meile mõned korrad ka kreooli sööke tegi. Rendiauto saab 30 euroga(meil automaatkastiga Daihatsu). Kütus maksis 20 kohalikku liiter, 10 liitriga saab Mahele tiiru peale ja mitte ainult ringi vaid me sõitisme kõik teed läbi, mis ikka kaardil olemas.Meil kõlbas kraanivesi juua, ei oska teiste külade kohta ütelda. Randadega Mahe saarel lihtne, vihmaperioodil puhub tuul lääne kaarest, ehk siis need rannad kõik suure lainega. Minu soovitus sel perioodil oleks Anse Royale (buss nr.5)ja sealt edasi allapoole. Ilusad liivarannad, snorgeldada saab juba rannas, kalad ja mõned korallid. Lainet pole, sest kui viitsid maps.google-t netis uurida, siis näed, et laine murdub piisavalt kaugel rannast ja tekib mõnus rahulik ka lastele sobiv "bassein". Kui ei viitsi maski-toru-lesti kodust kaasa võtta, siis on pood/laenutus ka kohe olemas.Meile tegi kohalik kaardil märkused peale, kuhu ei maksa ujuma minna, kuna hoovused rannas väga tugevad.(kõik asusid saare lääne osas). Kui jälle kuival perioodil minna, siis puhub tuul teiselt poolt saart ja mõnusad vaiksed rannad on need kuhu praegu ei tasu minna. Haidest nii palju, et korra sõin nende uimedest valmistatud pajarooga ja turul võis igapäev osta erisuuruses eriliike. Majake asus meil Shark Bay ääres, nimi sellest, et sinna randa tulevad haid poegima ja õhtul enne päikese loojangut pidid pojad päris randa tulema, nii et saaks nendega koos snorgeldada. Kohalik kalur püüdis meie akna all kogu aeg kala nii, et pani puusadeni vees võrke sisse ja pärast muidugi võttis välja ka. Kohalikud rääkisid, et Praslini saarel ikka aastas mõned juhused, kus hai näksima kipub, aga Mahel seni ohutum. Pigem kukub mõni kookos rannas pähe kui hai käest pureda saate.

Kas keegi on kasutanud http://www.seychelles-info.com/ lehte majutuse broneerimiseks? Soovivad umbes 1 öö kohta ettemakset internetipanga teel - kas see võiks olla ok?

Ise ei ole kasutanud aga olen neid näinud Tripadvisori chatis neid palju väärtuslikku infot jagamas. Seišellidel sõites soovitan eelnevalt maksta majutuse eest kuna üldjuhul kindlasti küsitakse kus Te ööbite.

Majutuse kohta ei oska öelda, kuid nt sukelklubide kohta on sellel lehel väga puudulik info. Käisin aastavahetusel Mahél, kuid märtsis plaan uuesti minna. Aastavahetus oli fancy-poolne, märtsis plaan nn seljakotireisiks, üritan siis ühe sukelklubi omaniku kaudu broneerida. Beau Vallon ranna läheduses tundus, et majutuskohti on küllaga ja neid tuleb juurde juba märtsiks.
Äkki on siin foorumikülastajate hulgas keegi, kes on väiksema seltskonnaga (2 in) tuba või apartmenti üürinud?
Omalt poolt võin soojalt soovitada mitte-seljakotireisiks Hiltoni Northolme hotelli Beau Vallon rannal. Kui ma ei eksi, siis ainult 40 numbritoaga, mis tegelikult on eraldi majakesed, osad on 2-korruselised. Imeilus aed, väike privaatne rand (küll hästi madal ja soe nagu vann, sest korall eraldab sügavamast merest :)

Nii, paneks ka veidi muljeid kirja. Eelnevalt mainitud sait http://www.seychelles-info.com/ on täiesti okei, ettemakse saab teha euromaksena ning voucherid väljastatakse kiirelt e-maili teel.
Majutus:

Ööbisime 5 ööd kohas Villa Manoir: http://www.seychelles-info.com/en/villa-manoir-guesthouse-praslin-seychelles.htm (Praslini saarel, hääldada Pralin). Hinnaks 65 € öö kahene köögiga tuba. Antud koha eeliseks on see, et see on ilmselt kõige lähem hotell India ookeani ilusaimaks peetavale rannale (LP andmetel) - Anse Lazio-le. Tuleb jalutada umbes 10 minutit üle mäe. Negatiivse poole pealt - ümbruses on vähe restorane ja elu - Anse Lazios on kaks söögikohta, lähedal Praslini mõistes korralik supermarket. Sadamast takso 400 ruupiat (25 €), hotelli transferiga poole odavam (200 ruupiatehk 12 €). Majutus ise on üksildase võitu, kuid nahkhiired on lisaboonuseks. Väga hea teenindusega koht (meile toodi näiteks värsket kala endale ahju pistmiseks).

La Digue saarel ööbisime (3 ööd) kohas nimega Pension Socrate Guesthouse (Pension Fidele), mis asus küllaltki mõistlikul kagusel sadamast (ca 10 min jalutada). Ilus tuba, hiiglaslik vannituba, korraliku köögi kasutamise võimalus (jagatuna veel 2 toa inimestega). 58 € öö/tuba. Suhteliselt normaalne ööbimine, "ekstraboonuseks" naabrite äratuskell kukk kell 6 hommikul.

Mahel saime vaieldamatult parima majutuse, http://www.beachcottages.sc/en/home.html. Valisime bed & breakfast optioni (4 ööd). Eeliseks teiste kohtadega on lähedal asuv Beau Valloni rand, Internet (wifi) ja väga kuum vesi (mis ei tundu olevat muidu Seišellide standard). Hommikusöök kodune ja rikkalik. 75 € tuba. Sadamast takso 200 ruupiat (12 €), lennujaama transfer maksab 400 ruupiat (25 €).

Toit ja söömine:

Üldiselt on hinnad hämmastavalt kallid ja ise toodetakse vähe asju. Näiteks poes on väike 280 ml õlu 24 ruupiat ( ehk 1,5 €), vesi on 15 ruupiat (0,95 €), veinipudel 5-7 € (meile tuntud Vino Maipo & B&G näiteks on popimad). Pakk juustu on ca 2,5 € (võileiva juust), poolik saiapäts 1 €, nutella 4 €. Aftersun 10 € (seal kus seda on). Samas päikesekreeme on saadaval faktor 5 või 60, ca 4-5 €.

Väljas söömise puhul peab arvestama miinimum 10 € prae kohta. Selle eest võib saada näiteks pitsa, pasta või burgeri. Kalad on kuskil 10-12 euro kanti, mereandide eest tuleb pigem välja käia 15-40 €. Soovitada võib La Diguel asuvat kohvikut, mis on Source D’Argent ranna lähedal (seal ainult üks ongi); põhipraeg 10-12 € ja maitsvad (nt krevetid küüslagukastmes). Beau Vallonis Mahel on väga hea pitsa koht Willy's, mis asub ca 200 meetrit rannast supermarketite poole (Hiina restorani juures). 6-7 euroga saab vägagi korraliku pitsa (ja maitsva).

Hullumeelsed hinnad on Victorias restoranides, kuid seal tasub hoopis turu lähedal leida mõni take-away, kus saab 2 € eest suure portsu kana, riisi ja salatit kaasa.

Restoranides võib vabalt arvestada, et imetillukese õlle eest tuleb välja käia 3-4 €.

Kuhu minna?

Eks esmane põhjus, miks Seišellidele tullakse on rannad. Kuigi Anse Lazio oli ilus, siis parima mulje jättis mulle hoopis Beau Vallon, kus on meeletult pikk rand, vaike hea vesi ja vähe inimesi (vähemalt praegu). La Diguel ei olnud väga kuskil ujuda, kas vesi oli liiga madal või liiga metsik. Praslinil oli võimalus võtta ka paadituure lähedal asuvatele saartele (30 €/ päev/inimene), aga selle trikk on loota, et ilm on ilus. Victoria botaanikaaed mingit erilist muljet ei jätnud, Valle De Mai oli äge džungel, aga mitte midagi erilist (kui olla varem sarnastes kohtades käinud).

Palju raha kulub?

Ilmselt tuleks arvestada kuskil 80-100 €/päev inimese kohta. Lennukipiletid Milaano - Seišellid - Frankfurt maksid ca 400 €, Tallinn - Milaano - Frankfurt - Tallinn ca 160 €.

Mina soovitaks mitte pigem planeerida oma reisi vihmasele ajale nagu praegu, mitu reisipäeva võib tormide ja vihma tõttu aia taha minna.

Ja oluline infot on, et kuigi ühistransport on vägagi ok, siis kohvritega peale ei võeta :(

Hea haaletaja, ehk mainiksid, mis lennufirmat kasutasite, et nii hea hinnaga piletid Euroopast Seishellidele saite.

Kõlab Alitalia või Etihadi open-jaw pakkumise moodi.

Qatar airways, soodukaid on päris tihti, tasub vaadata algusega Itaaliast.

Tere kõigele!
Käisin eelmisel talvel Tais, Kos Samui, Lamai beach.il 1,5 a. lapsega (elasime 3 kuud - november, december, jaanuar). Üürisin seal odava maja (umbes 250 eur kuus ja süüa tegime peamiselt kodus). Aga seekord tahaks kuhugi teisse kohta, ja mõtlen just Seishellide peale. Kas keegi käis seal lapsega, elas majas (mitte hotellis) - kui jah, siis kuidas leidsite? Kas seal on ainult autoga võimalik reisida või ka motorolleriga? (Piletid leidsin Oslost 700 eur sinna tagasi).

tänan igasuguse info eest

Hey, take it easy
Küsimus mis lennufirma kaudu nii hea hinna said ? :)

näiteks siit saab otsida erinevaid kuupäevi.Emirates hakkas just hiljuti sinna lendama ja esimesed piletid läksid päris hea hinnaga..Seychellid on ilusaim koht kus mina kunagi käinud olen!http://www.momondo.co.uk/multicity/?Search=true&TripType=return&SegNo=2&SO0=ARN&SD0=SEZ&SDP0=18-11-2013&SO1=SEZ&SD1=ARN&SDP1=25-11-2013&AD=1&TK=ECO&DO=false&NA=false reis algab Stockholmist!

minu eest vastati juba) tanud) aga ikkagi tagasi, minu teema juurde)

praegu detsembris Helsingist 817 eur. (sky24.ee)

Take-it-easy peaks esiteks arvestama sellega, et Seishellid on väike riik, vähe inimesi ja rentimiseks palju võimalusi ei ole. Meie otsisime mööda foorumeid ja reisiportaale maju rentimiseks ja tuli mitmeid pakkumisi. Otsustasime siiski hotellide kasuks. Hotelli ja muu koha rentimise hinnavahed olid väiksed, kui tahtsid konditsioneeriga kohta ja veidi viisakamat, siis leidis selle hinnaga juba hotellist. Nüüd kui oleme seal kaks korda käinud ja kolmas kord ootab ees, valime ilmselt samad kohad kus olime, sest kui on teatavad nõudmised, eriti lastega reisides, ei saa mõnes asjas hinnaalandust teha. Oleme mehega mõelnud, et kui lapsed on suuremad, siis otsime omaette koha, kuid praegu piirdume hotellide või hotellitüüpi majutusega.
Hindade mõttes ei tasu Seishelle võrrelda Taiga, Seishellid on väga palju kallim koht. Piraadid ei lase midagi laevadega tuua ja lennukiga toomine on hinnad lakke ajanud. Hinnaklass on sarnane Barbadosele. Samuti on neil riikidel omavahel vähe võrreldavat. Võiks veel palju sellest maast rääkida, kuid selle panen kirja kunagi hiljem.

Tere!

Sooviksime elukaaslasega jaanuaris Seišellidel abielluda.Võtsime ühest reisibüroost pulmapaketi pakkumise,aga hind tundus kuidagi ulmeliselt kõrge(2600.-lennupiletid,4200.-hotell(3*)+pulmapakett),samas teine reisibüroo pakkus lendu+hotelli 2200euriga,sinna siis lisanduks pulmapakett,mis keskmiselt maksab 600euri. Sooviks kohapeal olla 7-9päeva ja eelarve jääks 4000.- kanti. Äkki keegi on Seišellide elu-oluga rohkem kodus ja saaks hea nõu ja jõuga aidata :)

Tänan ette igasuguse info eest!!

tere! plaan on minna ka puhkama Praslini saarele ja hotelli. Siin on paljud ilusti kirjutanud eluolust seal, aga oskab keegi soovitada , et palju sularaha peab kaasa võtma ja kui palju või saab edukalt ka pangakaardiga maksta? Või deebetkaardiga ATM-st kohapeal võtta vajadusel? Nagu aru sain, et kohaliku rahaga toimetada on nagu odavam?

Muidugi igasugused soovitused on teretulnud! Ette tänades!

Tere
Väga palju asjalikku infot ... tänan kõigle kes on võtnud vaevaks kirjutada.
Meil on plaan minna 21.06.2015-05.07.2015.
Plaaniks olla esimesed 2 päeva Mahel, et elu-oluga veidi tutvuda, seejärel mõneks ajaks Praslinile ja siis La Digule. Seal tagasi Mahele ja ülejäänud päevad tutvuda viimasega ning lihtsalt chillida.

Oleks paar küsimust. Kas praamipileti peab ette broneerima või saab ka nn elavast järjekorrast?
Oleks soov minna kalale 1 päevaks..kas keegi on käinud või oskab mingit kontakte anda. Vastasel juhul arvan, et kohapeal koahlike käest uurima lihtsalt.

Oskab keegi soovitada mõnusat bungalow tüüpi majakest?

Kui meie käisime 2007 aastal, siis praamipiletit ei pidanud ette broneerima, ostsime kohapealt.

Kalal käisime kahel korral, soovitan uurida kohalike käest. Seal oli päris palju pakkumisi. Meie päevane tripp maksis tol ajal 600 eur 4 inimest. See oli elamus omaette, soovitan kindlasti.

Soovitan praamipiletitest võtta ette Praslin - La Digue pileteid. Me viimasel Seishellide reisil ei saanud praamipileteid, sest tipphooaegadel on La Digue-le sõitjaid palju.
Mahe-Praslini pileteid peaks jaguma, aga kõige mugavam ja sugugi mitte palju kallim on saartel käia lennukiga. Kes lainetust kardab, on lennuk mugav alternatiiv ja me maksime paarkümmend eurot rohkem kui praamipiletite eest. Vaated olid lennukist muidugi võrratud.

Bungalow tüüpi majutust Seishellidelt eriti ei leia või kui leiab, siis on see pigem hotell või ruumid, mille katus võib meenutada bungalow-d. Paar kallist hotelli mäekaldal on enda katused bungalow tüüpi teinud, kuid mingi Tai bungalow tunnet seal ei teki.

Kalale saab minna kohalikega, kes kaasa võtavad, raha makske peale paadist tagasi kaldale saamist, ette ärge makske. Kella kohalikud tunnevad, aga täpsust ei ole, aga kui teil ei ole isu pärastlõunasel lainel kõigutada lasta, siis leppige kohe alguses kokku, mis kell kalalt ja ekskursioonilt tagasi tulete. Kohapealne reisibüroo viib ka kalale, aga kuni 10 korda kallimalt kui kohalikud ja see kalapüük meenutab pigem akvaariumist kala püüdmist. Liiga ära organiseeritud, steriilne ja mingit tunnet ei tekkinud. Hiina turistidele paistab see steriilsus meeldivat, aga meid jättis külmaks. Muidu on kohalikud ausad, aga ette kogu raha ei maksa anda. Tavaliselt on ekskursiooni hind eurodes, aga kala hinnad on kohalikus rahas, kui tahate kusagilt kaasa osta.

Kohalik kala, ükskõik kuskohast ja kellelt osta, on erakordselt maitsev. Lõuna paiku müüakse kalu tee äärtes, me lasime soomustest ja sisikonnast puhastada, euro küsiti rohkem, aga siis pole endal puhastamist. Kala, mille eest tuleb restoranis üüratut hinda välja käia, saab isegi Eesti hindadega võrreldes odavalt kätte. Kahjuks paljud kohalikud restoranid ei ole eriti head, pigem keskmised, mõnede hotellide restoranid on tasemel, aga enamuses restoranides napib häid kokkasid. Seda arvavad ka paljud teised turistid. Ise valmistades saab enamasti parima maitseelamuse. Osta võib kõiki kalasid, tuunikala ja haid tuleks osata valmistada, teisi kalasid on imelihtne teha, oma maitse järgi. Me tegime kaladele kohaliku marinaadi - soja, ingver, tomatipasta, oliiviõli ja sool. Teisel päeval sidruni ja võiga grillil, kolmandal päeval salsaga ahjus. Alati küsige kohalikelt, millist kala millega on kõige parem küpsetada, nad ei eksi kunagi. Kala küpsetatakse enamasti tervelt. Seishellide kohalik külm õlu ja võrratu päikeseloojang sinna juurde, selliste elamused on väärt terve elu meenutada või neid uuesti kogeda ...