Sitsiilia reisikiri 2008
12 kommentaari

Niih. Reis ise on juba läbi ja esimene reisipäev on ka sisse trükitud - http://sitsiiliareisikiri2008.blogspot.com/ . Loodan iga päev ikka vähemalt midagi juurde lisada. Head lugemist. Ja kindlasti ka head Sitsiilia külastamist. . PS. Lisaks enda reisikirjale olen sinna paremasse serva ka terve posu erinevaid linke juurde lisanud, mis Itaalias ja Sitsiilias reisimisel abiks ja kasuks.

Kui kellelgi tekib miskeid küsimusi Sitsiilia (või ka Rooma või Itaalia) kohta, siis võib vapralt küsida. Võin neile kas siin või ka pikemalt enda reisiblogis vastata.

Sain oma piltidega ka nüüd nii kaugele, et õnnestus netti välja riputada. Et siis saab reisikirja kõrvale pilte kah tshekata. Head vaatamist. . PS. link on blogis üleval päises ja ka paremal servas.

Vaatasin just Roma pilte :) Suutsite palju ara naha! Kahju et vihma sadas, aga see aasta uldse imelik kevad siin, muidu on see aastaaeg imeline Itaalias. Nii palju varve ja varsket rohelust!

Meil läks tegelt tagasiteel veel kaks (tegelt 1,5) päeva Rooma peale ja siis oli enamusest ajast ilus päiksepaisteline ilm (vaid ühel õhtul sadas veidi) :) Nii et vihmast Roomat näha oli täitsa mõnus.

Nüüd said reisi kulutused kah kirja. Ja reisikiri valmis. head lugemist. . PS: Lisasin reisi kaardi kah koos läbitud linnadega juurde.

Mind hämmastab tõsiselt blogis väljaöeldu, et "Palermos pole mdiagi erilist"......

olles kogu muu Sitsiilia läbi käinud (nii ida rannik, lõuna rannik, põhja rannuk kui ka sisemaa) siis tõesti tundus Palermo suht tüüpilise suurlinnana, mida võib kohata igal pool. Sitsiiliast on seal asi juba kaunis kaugel

Tere

Lugesin reisikirjast, et ööbisite Palermos Albergo Ariston'i hotellis, kodulehel hotellist väga palju pilte pole ja kuna pilte saab pea igast kohast ilusaid teha siis....küsin, et kuidas hotelliga rahule jäite? Kas oli puhas ja asukoha poolest kah heas kohas? Läheme Sitsiiliasse oktoobri alguses ja mõtlesime esimese öö hotelli juba ette ära broneerida.

See on selline hotell, et tegelikult on seal kaks hotelli :) mõlema nimed (ühel Albergo teisel Ariston) on sama värava peal eraldiseisvalt kirjas. Üks neist asub maja teisel või kolmandal korrusel ja see milles meie olime (ja mis on odavam) asub 6. korrusel. Pildid: http://www.aristonpalermo.it/en/ambienti.htm vastavad tegelikkusele. Koht oli puhas ja meeldiv. Kuna ruume on seal vähe, siis ka inimesi vähe. Asukoht väga heas kohas - kvartal peaväljakust eemal. Samas olid meie aknad hoovi poole - seega müratase väike.

Palermo on tõeliselt ajalugu ja kultuuri täis, elasin seal pool aastat ja ikka ei suutnud kõike avastada ja ära näha. Kahju, et te seda ei märganud, aga järgmisel korral ehk :)

Ees Sitsiilia reis oktoobris. Võetud on reisibüroo kaudu pakutu, seega ööbine sees Palermo lähistel. Plaanis on auto rentida ja saarel ringi sõita. Et edasi-tagasi sõit päris idiootseks ei kujuneks, oleme otsustanud kasvõi ühe öö majutusse eraldi investeerida. Majutus võiks siis olla vast Etna läheduses või mis teadjamad arvavad?!

Ja kas peaks siit ette broneerima kohti või on lihtne leida. meid on 5 inimest. . . . !

Kui sa meie reisikirja lugesid (millest siin teema esmasissekandes juttu tegin), siis võid leida, et meie ööbisime Etna'st veidi lõunas Catanias. Usun et oktoobris on piisavalt vaikne aeg, et ei pea kohti ette bronnima, ja eks neid B&B või muid hostele ja asju ole seal päris mitmeid. Võid veidi netis surfata (otsi linna nime järgi).